olvo
23.02.11,19:54
Dobrý večer,
poprosím o info, akú sumu si môže odpísať nezdaniteľná časť na daňovníka pracovník na dohodu, ktorý odpracoval iba šesť mesiacov v roku. A ešte má nárok na zamest. prémiu?
Ďakujem
veronikasad
23.02.11,18:55
Dobrý večer,
poprosím o info, akú sumu si môže odpísať nezdaniteľná časť na daňovníka pracovník na dohodu, ktorý odpracoval iba šesť mesiacov v roku. A ešte má nárok na zamest. prémiu?
Ďakujem
4025,70. Ak pracoval len na dohodu, nemá nárok na ZP.
anna81
24.02.11,12:18
Prosím Vás, zarátava sa do príjmu nemocenské, príspevok z úradu práce - podpora v nezamestnanosti, a dávky zo sociálneho?
FO bla časť roka evidovaná na úrade práce - dostávala podporu v nezamestnanosti, potom na sociálnom - dostávala príspevok a v septembri nastúpila do zamestnania, ale bola na marodke a sociálna poisťovňa jej priznala nemocenské.
veronikasad
24.02.11,12:20
Prosím Vás, zarátava sa do príjmu nemocenské, príspevok z úradu práce - podpora v nezamestnanosti, a dávky zo sociálneho?
FO bla časť roka evidovaná na úrade práce - dostávala podporu v nezamestnanosti, potom na sociálnom - dostávala príspevok a v septembri nastúpila do zamestnania, ale bola na marodke a sociálna poisťovňa jej priznala nemocenské.
do príjmu koho ? daňovníka alebo vlastného príjmu manželky ?
Timka1
24.02.11,12:21
Prosím Vás, zarátava sa do príjmu nemocenské, príspevok z úradu práce - podpora v nezamestnanosti, a dávky zo sociálneho?
FO bla časť roka evidovaná na úrade práce - dostávala podporu v nezamestnanosti, potom na sociálnom - dostávala príspevok a v septembri nastúpila do zamestnania, ale bola na marodke a sociálna poisťovňa jej priznala nemocenské.

všetky tieto vymenované príjmy nie sú zdaniteľné, neuvádzajú sa v DP

zdaniteľný je len príjem zo závislej činnosti (zo zamestnania)
anna81
24.02.11,12:34
do príjmu koho ? daňovníka alebo vlastného príjmu manželky ?

daňovníka
veronikasad
24.02.11,12:34
daňovníka
odpovedala ti Timka
anna81
24.02.11,12:36
všetky tieto vymenované príjmy nie sú zdaniteľné, neuvádzajú sa v DP

zdaniteľný je len príjem zo závislej činnosti (zo zamestnania)

Ďakujem!
A popri tom, ako bola nezamestnaná, ešte poberala príspevok za opatrovanie svojho otca- zo sociálneho. Potom to zrušila keď sa zamestnala. Ani tento príjem sa nezdaňuje?
anna81
24.02.11,12:38
odpovedala ti Timka

ok, ďakujem.
a ktorý príjem z tohoto sa započítava do príjmu manželky?
už som to niekde čítala, len to nemôžem nájsť a potom som si nebola istá, či to netreba zdaniť aj u daňovníka.
už si niesom ničím istá! :o
Tweety
24.02.11,12:48
ok, ďakujem.
a ktorý príjem z tohoto sa započítava do príjmu manželky?
už som to niekde čítala, len to nemôžem nájsť a potom som si nebola istá, či to netreba zdaniť aj u daňovníka.
už si niesom ničím istá! :o
Do príjmu na uplatnenie NČ na manželku sa započítavajú všetky horeuvedené.
Tweety
24.02.11,12:50
Ďakujem!
A popri tom, ako bola nezamestnaná, ešte poberala príspevok za opatrovanie svojho otca- zo sociálneho. Potom to zrušila keď sa zamestnala. Ani tento príjem sa nezdaňuje?
Nie, nezdaňuje.
anna81
24.02.11,13:10
Nie, nezdaňuje.
ĎAKUJEM!