Iveta161
23.02.11,19:20
Dobry den uz 2 mesiace mam otvoreny Second hand, velmi by som bola vdacna ak by mi niekto vedel poradit dobreho dodavatela moderneho Anglickeho tovaru, som z Prievidze Dakujem za kazdu radu.:cool:
svorka123
03.03.11,11:12
Dobry den,
ja mam velkosklad, tovar je velmi pekny a mozte si ho vopred pozriet. Dovazam netriedeny original door to door priamo z UK. Dokonca ponukam na rozdiel od inych velkoskladov moznost povyberat si len to co sa vam paci! Veľkosklad je v okrese Veľký Krtíš (vzdialenosť od Prievidze cca 110-120km), popripade je mozne si objednat mix (muzsky, zensky alebo detsky cca v 7-10kilovych vreciach) a uviest, co v nich chcete mat. Ak mate zaujem o blizsie info moje tel. cislo je 0915 643 366. Pekny zvysok dna.
Iveta161
03.03.11,17:39
dakujem za info urcite sa ozvem a ak by sa dalo mozte mi poslat cennik mam zaujem prevazne o damske nieco panske ,kabelky opasky mozno obuv ...napisem vam e-mal v SMS
tania99
07.09.11,12:47
Môžete aj mne poslať cenník, ďakujem ! (tanja59@azet.sk)
nelinka101
27.09.11,07:43
Dobrý den..Kedže som tu nová a hladám info kde sa da vopred sa omlúvam za nedostatky:)
Idem si otvárať sekáčik a rada by som sa opýtala či ste pri otvorení už potrebovali rozhodnutie od hygieny alebo stačí poslať žiadosť na hygienu ked už je prevádzka otvorená a može fungovať..a či stačí vzor kt ma hygiena na stránke plus prílohy čoo chcu alebo ste museli konkrétne uvádzať ake oblečenie budete predávať nemyslím všeobecne second hand /čo tam uvedené musí byť/ ale či aj detske, dámske, topánky atd alebo im to je jedno...
dakujem krásne za odpovede..
čo sa týka velkoskladov Iveta161 pošlite mi mailík abo mi napíšte na moj a pošlem vám čo mám overené ked som si hladala dodávatelov..
svorka 123 ak je možne poprosím vás aj ja cenník do mailu a adresu kde ste presne v okrese VK dakujem krásne ormeta5@gmail.com
lujza.j
27.09.11,14:10
Dobrý den..Kedže som tu nová a hladám info kde sa da vopred sa omlúvam za nedostatky:)
Idem si otvárať sekáčik a rada by som sa opýtala či ste pri otvorení už potrebovali rozhodnutie od hygieny alebo stačí poslať žiadosť na hygienu ked už je prevádzka otvorená a može fungovať..a či stačí vzor kt ma hygiena na stránke plus prílohy čoo chcu alebo ste museli konkrétne uvádzať ake oblečenie budete predávať nemyslím všeobecne second hand /čo tam uvedené musí byť/ ale či aj detske, dámske, topánky atd alebo im to je jedno...
dakujem krásne za odpovede..
čo sa týka velkoskladov Iveta161 pošlite mi mailík abo mi napíšte na moj a pošlem vám čo mám overené ked som si hladala dodávatelov..
svorka 123 ak je možne poprosím vás aj ja cenník do mailu a adresu kde ste presne v okrese VK dakujem krásne ormeta5@gmail.com

http://www.porada.sk/t175176-podnikanie-second-hand.html

(http://www.porada.sk/t175176-podnikanie-second-hand.html)tu si nemajlíkujeme "hore dole", tu si radíme verejne;)
tania99
27.09.11,16:48
Dobrý deň, poprosím Vás aj ja cenník, sme noví a hľadáme dodávateľov! (tanja59@azet.sk) Ďakujem.
Danielle369
27.09.11,16:58
Nelinka....prevádzku nesmieš otvoriť,pokial nemáš rozhodnutie od hygieny. Ked zájdeš na hygienu, dajú ti vzor , čo budú od teba požadovať. Je toho dosť aj na sekáčik..uvidíš.
tania99
27.09.11,17:00
Dobrý deň,
nelinka101: my sme podávali žiadosť na hygienu ešte pred otvorením, pretože rozhodnutie z hygieny sme potrebovali k tlačivu, ktoré treba vypísať a podať na mestský úrad volá sa to - oznámenie o otvorení predajne, kde je treba vypísať názov predajne, predávaný sortiment, otváracie hodiny a pod. My sme nepísali presne aké druhy tovaru len predaj obnosených odevov a obuvi, pani z hygieny nám tak poradila.

svorka123: poprosím vás cenník mi tiež pošlite na email tanja59@azet.sk, ďakujem.

Iveta161: môžete aj mne poslať ak máte nejaké kontakty na dodávateľov? ďakujem.
nelinka101
28.09.11,07:41
lujza ja nepotrebujem majlíkovať hore dolu len neviem či sa tu možu písať fi. verejne a ak tu niekomu napíšem verejne len mesto aj tak bude chcieť konkretne info:)
dakujem všetkým velmi pekne za užitočne rady
sona4278
28.10.11,17:40
Dobrý večer, tiež sa zamýšlam nad second handom, môžte mi poradiť aký kapitál ste museli mať na úplnom začiatku? Chcem začať svoj život od nuly.
xtriadax
29.10.11,07:31
Dobrý večer, tiež sa zamýšlam nad second handom, môžte mi poradiť aký kapitál ste museli mať na úplnom začiatku? Chcem začať svoj život od nuly.

Dobrý deň. Je to ťažko povedať aký kapitál bude potrebný na začiatok. V prvom rade nájom za priestory. Ďalej pult, štendre, vešiaky, (cca 600€) kasa (350€). A nakoniec tovar. Ten sa dá nakúpiť od 3€/kg netriedený po nejakých 15€/kg cream. Treba si premyslieť aký tovar chceš predávať. Či tovar za 3€ ktorý treba vytriediť, vyžehliť a tak dávať do predajne alebo cream za 15€ ktorý dávaš do predajne rovno z vreca a bez odpadu. Ja predávam netriedený tovar z lisovaných balíkov. Je v nich síce aj odpad ale nájdu sa tam veľmi pekné veci a je to za super cenu. Mne tento tovar vyhovuje hlavne kvôli cene. Každý kto príde do secon handu pozerá na cenu a je rozdiel či dáš napr. cenu na bundu 5€ z netriedeného tovaru alebo 15 z creamu. Pri cenách 15€ mi hovoria že si radšej kúpia nové aj keď je na tom vysačka.;)
tania99
04.11.11,19:06
Tovar bol najdrahšia položka, ale zmestili sme sa do 6 000 euro (máme veľký priestor, 75 m2)
sona4278
05.11.11,17:28
Dobrý večer, ešte by som bola rada keby ste mi prezradili, či ma to uživý, nájom, odvody a niečo na živobytie, viem že záleží na regione ale aspoň približne.
sona4278
05.11.11,17:34
Ahoj Ivet, nedavno som sa sem prihlasila, som z Handlovej. Ako si dopadla pokracujes v tomto? Robim v PD tak ma to zaujalo.
mariolka
02.01.12,18:06
DOBRý DEN MOžEM POPROSIT O CENNíK mamoti@azet.sk
maca 121
29.01.12,11:14
Dobrý deň, prezerám rôzne fóra a hľadám odpovede
Uvažujem o otvorení predajne s detským oblečením no zvažujem či sa to ešte oplatí pri dnešnej konkurencií a ak áno akou formou či nový tovar, alebo second hand alebo komisionálny predaj alebo všetko dokopy ak sa to vôbec dá , pridať inter. predaj
Chcela by som vás poprosiť aký je váš názor na to a ako mám vlastne začať .
ivadiva1
01.06.12,08:54
Majitelia second handov ! Čo robíte s nepredaným tovarom? Mne sa sa toho už nakopilo hodne,tovar je sice pekný, ale okukaný. Čo s ním?
slovak1910
01.06.12,14:50
Skuste radikalne znizit cenu a zbavit sa okukaneho tovaru, napr 2 za cenu 1, ale cenu umelo nezvysujte. Lepsie sa zbavit tovaru za cenu nakladov a mat peniaze na nakup noveho tovaru, ktory predate so ziskom ako cakat na zazrak..
krulis
23.09.12,12:15
Dobry den , pozna niekto dodavatela, ktory dodava aj do Talianska ?
26mon
27.09.12,16:46
DObry vecer, mozem poprosit cennik, kto ponuka veci na predaj vo vreciach. Mam zaujem o detske veci. A este ak su tu nejaky predajcovia, ktory maju velkoobchody s detskym oblecenym, prosim napiste mi na email. Monika