barca.c27
23.02.11,20:15
Ahoj všetci, viete mi niekto poradiť tu na slovensku objektívneho súdneho znalca z odboru dopravy, dopravné nehody? Počula som,že na Žilinskej univerzite majú nejaké akreditačné stredisko,tak že možno tam by boli objektívni. Mali sme s priateľom nehodu už je to vyše roka a dotyčný čo do nás zozadu nabúral ušiel z miesta nehody. Odvedy sa stretávame iba s neobjektívnymi policajtmi, čo potvrdila aj inšpekcia ministerstva vnútra, kde bolo dokázané že vyšetrovateľka porušila 6 predpisov, čím zmarila vyšetrovanie. Napriek tomu sú známosti druhého vodiča silnejšie než pravda. Dokonca aj posudok,čo dala polícia vypracovať bol totál zmanipulovaný, znalec absolútne nebral do úvahy výpovede mňa, ani priateľa. Vodič druhého auta vypovedal,že nevie v ktorom jazdnom pruhu jazdil, napriek tomu posudok bol vypracovaný, že je nevinný, jazdil v ľavom pruhu a naše výpovede tam ani neboli. Potrebujem preto naozaj niekoho kto sa nedá podplatiť a urobí to objektívne na základe všetkých podkladov a nie iba niektorých. Prosím poraďte kde by som mohla dať posudok urobiť.
220870
23.02.11,19:22
Súdni znalci sú jedna veľká hajzlová diera.Veľmi podobne ako sudcovia a prokurátori.Česť výnimkam ak neké sú.
barca.c27
23.02.11,19:37
No ja už to dávno viem, polícia na tom nie je o nič lepšie. Lenže škoda bola cca 4000 euro a chceme s tým niečo robiť. Najväčší problém je, že máme v rukách kopu dôkazov a od vyšetrovateľov, cez prokurátorov až po ministra nám všetci síce potvrdili,že policajtka čo to vyšetrovala to vyšetrovanie pokašlala, avšak záver je taký že to nerobila v prospech seba ani iného. Ja tvrdím, že prečo by nechala zmiznúť videozáznam z kamery,pod ktorou sa to stalo, prečo by vymenila v spise výpoveď jedného svedka po tom čo sme ju upozornili na to, že nie je objektívny, zastal účelovo lebo sa s vodičom poznal, prečo by vymenila fotodokumentáciu toho BMW čo do nás narazilo (na pôvodnej fotke bolo búrané, teraz už nie je, teda ževraj nebolo poškodené) atď. ...
arizona
23.02.11,20:02
No ja už to dávno viem, polícia na tom nie je o nič lepšie. Lenže škoda bola cca 4000 euro a chceme s tým niečo robiť. Najväčší problém je, že máme v rukách kopu dôkazov a od vyšetrovateľov, cez prokurátorov až po ministra nám všetci síce potvrdili,že policajtka čo to vyšetrovala to vyšetrovanie pokašlala, avšak záver je taký že to nerobila v prospech seba ani iného. Ja tvrdím, že prečo by nechala zmiznúť videozáznam z kamery,pod ktorou sa to stalo, prečo by vymenila v spise výpoveď jedného svedka po tom čo sme ju upozornili na to, že nie je objektívny, zastal účelovo lebo sa s vodičom poznal, prečo by vymenila fotodokumentáciu toho BMW čo do nás narazilo (na pôvodnej fotke bolo búrané, teraz už nie je, teda ževraj nebolo poškodené) atď. ...

Na tom by si aj Spisak zgustol ;):)
Preco sa nestazujete na postup policajtky?
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=17&etype=1&eventid=1719

zoznam znalcov : http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_reg/jaspiw_mini_regz_vyber_hl1.asp?clear=Y&cball=Y
barca.c27
23.02.11,20:11
Fakt si myslíš, že sme sa nesťažovali? Ako prvý to riešil v televíznych novinách ako to nespackať Packa, ktorý povedal nech mu pošlem info. Poslali sme, poslal tam inšpekciu a tá zistila porušenie predpisov tej policajtky. POdali sme trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa, dostali sme odpoveď od vyšetrovateľky, že napriek tomu že porušila 6 predpsov nedomieva sa, že by to robila v prospech seba,alebo inému a teda nie je naplnená podstata trestného činu. Dali sme odvolanie...odvolanie a odvolanie a došlo od generálneho prokurátora, že áno porušila 6 predpisov,ale nekonala v prospech kohokoľvek. Nehoda dopadla tak,že sme sa odvolali na krajský dopravný inšpektorát, kde nám včera došla odpoveď bez možnosti sa odvolať , že všetky dôkazy a svedectvá čo sme poskytli sú iba naša snaha sa vyhnúť pokute a to je všetko.
arizona
24.02.11,06:37
mimotemy

To je teda sila!!!
To ma byt to vybudovanie dovery k policii?:eek::rolleyes::mee:
profesional
24.02.11,06:46
Zoznam znalcov je vedeny Ministerstvom Spravodlivosti SR.
Nic ako akreditacne stredisko pre znalcov neexistuje.´
V Ziline je vyskumny ustav dopravny, v ktorom ma udajne prsty prof. Kasanicky - osoba ktora je zaroven riaditelom Ustavu sudneho inzinierstva Zilinskej univerzity v Ziline.

Videl som len posudky ich ustavu a vlasy mi z nich dupkom vstavali. Fyzikalne zakony naruby.

ZOznam znalcov vedenych Ministerstvom Spravodlivosti SR najdes na jaspi.justice.gov.sk.

V lavom dolnom rohu si klikni na vyber prehliadaca - podla toho aky mas.
Nasledne si v lavom menu klikni na znalci.

A si na vyhladavacom formulari.

Odporucam vybrat si znalca fyzicku osobu ale z presne opacneho konca krajiny ako je miesto kde sa to vysetruje. Lebo znalci z odboru dopravy zvyknu mat velmi uzke a dopre vztahy s dopravnymi inspktovatmi v ich okoli. Poloz vybranemu znalcovi otazku ci uz robil niekedy posudok pre ten dopravny inspektorat kde sa vysetrovala ta Vasa vec. A ak povie ze ano, tak mu podakuj a chod na dalsieho v zozname.
Ak povie ze nie, tak poziadaj o stretnutie, predloz mu vsetky dokazy a poziadaj o vypracovanie znaleckeho posudku. Zla sprava je ze ho budes musiet zaplatit a nikto ti to nikdy nepreplati. A poviem ti ze znalecky posudok nie je lacna zalezitost.
Nasledne mozes s tymto posudkom poziadat Generalnu prokuraturu aby vyuzila svoje pravomoci v ramci spravneho konania a mimoriadnym opravnym prostriedkom zvratila rozhodnutie Krajskeho dopravneho inspektoratu. Ak to odmietne, este stale sa mozte obratit na sud aby zrusil rozhodnutie krajskeho dopravneho inspektoratu ako nezakonne.
barca.c27
24.02.11,06:47
Toto sme presne písali ministrovy, že či chce takto budovať dôveru ľudí k polícii . Dostali sme odpoveď, že náš dopis bol pridaný do zložky a ďalej nebude riešený :-) . Takže odporúčam vyhýbať sa Npor Elene Chovancovej z ll Bratislavského obvodu, pretože u nej ostane bez viny ten, ktorý má lepšie známosti.
barca.c27
24.02.11,06:50
Áno žiaľ asi budeme musieť ísť s tým na súd. Lebo už na polícii sme vyčerpali všetky možnosti. Ale je hrozné , že máš plné ruky dôkazov a známosti druhého sú silnejšie.
majkii
24.02.11,09:02
Istého času ex generálny prokurátor povedal, že kde sa spriahne sudca, vyšetrovateľ a prokurátor nikto nič nezmôže. V tvojom prípade polícia a prokuratúra už konala a zostáva ti iba súd.
Vo veci znaleckého posudku sa skús obrátiť na Asociáciu znalcov cestnej dopravy so sídlom v Žiline, (www.znalci.sk) možno nájdeš znalca, kt. vypracuje znalecký posudok podľa skutočnosti, ale skôr sa obávam, že akási falošná kolegialita medzi znalcami zohrá svoju úlohu. Navyše znalecký posudok znalec vypracuje z podkladov polície, výpovede svedkov, ktoré sú súčasťou policajného spisu. Aj keby si mal kontra posudok, ktorý bude protichodný, záleží na tom, ktorému sudca uverí alebo súd v pochybnostiach nariadi vypracovanie ďalšieho posudku.
Pre budúcnosť odporúčam vždy si v správnom konaní robiť kópie spisov a všetkých získaných dôkazov pre prípad manipulácie vyšetrovateľom. Máš na to právo a aj vyšetrovateľ si dá väčší pozor, aby nemanipuloval s dôkazmi
barca.c27
24.02.11,09:17
Jasné, že je tam kolegialita. Stalo sa to v druhom obvode a keďže sme z piateho bolo to tam poslané na doriešenie. Tam nás vyšetrovateľ vítal s tým,že už mal kvôli nám nejaké telefonáty, dodnes nepovedal od koho :-) . Pár mesiacov pred nehodou nás zastavila večer hliadka polície s tým,že sme v 4. ochrannom pásme a že mám ehneď zaplatiť 150 euro pokuty. Omietli sme tak z toho príslušný policajt urobil akože trestný čin. Samozrejme keď sme prišli vypovedať , našťastie vyšetrovateľ mal rozum , ukázali sme mapu, že také nič tam nieje, 4.pásmo je o kus ďalej a to kde sme boli je klasický rybársky revír. Záver vyšetrovania bol,že nedošlo ani k trestnému činu,ani priestupku. Vyšetrovateľ, ktorý dostal našu nehodu dávno uzavretý prípad opäť otvoril a začal nás zastrašovať, že sa nám zdupluje trest a tak ďalej. Samozrejme zase vyšetrovanie preukázalo našu nevinu, ale ide o to, že to použil na zastrašenie, zrejme z kolegiality k npor Chovancovej,ktorú sme obvinili z toho, že nekonala objektívne.
deha
16.03.11,20:08
Ja mám s políciou podobné skúsenosti,spis ma neviem prečo už piaty policajt, nechcú mi tam doplniť skutočnosti preukázateľné, lebo som v spore s expolicajtom snažia sa vec tahať do stratena,ako poškodená som mala odmietnuté od vyšetrovatela kopiu vysetrovacieho spisu a tak dookola a do stratena,tak to už v prievidzskom okrese chodí. Ale idem opať podat to isté trestné oznámenie, ale nie na inšpekciu, ale na prokuratúru aj s kopiami dôkazov.
Je zo uplne nagrc, policajti su akční len vo filmoch, toto su byrokratické šimle,snažiace sa nepokaziť si štatistiku
lujza.j
16.03.11,20:16
Ja mám s políciou podobné skúsenosti,spis ma neviem prečo už piaty policajt, nechcú mi tam doplniť skutočnosti preukázateľné, lebo som v spore s expolicajtom snažia sa vec tahať do stratena,ako poškodená som mala odmietnuté od vyšetrovatela kopiu vysetrovacieho spisu a tak dookola a do stratena,tak to už v prievidzskom okrese chodí. Ale idem opať podat to isté trestné oznámenie, ale nie na inšpekciu, ale na prokuratúru aj s kopiami dôkazov.
Je zo uplne nagrc, policajti su akční len vo filmoch, toto su byrokratické šimle,snažiace sa nepokaziť si štatistiku

prokuratúra to odstúpi na konanie na miestne príslušné oddelenie PZ
deha
16.03.11,20:18
Nevadí ale bude na to dohliadať prokurátor a nie šef vyšetrovatela, alebo to fakt pošlem na inšpekciu? Skutočne už uvažujem vykonávať také činnosti alebotak aby som neplatila tomuto štátu dane,lebo nie je začo.
lujza.j
16.03.11,20:23
každý trestný spis je dozorovaný prokurátorom aj ten ktorý je otvorený. daj sťažnosť na prokuratúru, neviem v akom štádiu je spis či je začaté iba vo veci, alebo je obv. konkrétna osoba.
ivaral
16.03.11,20:48
..... alebo tak aby som neplatila tomuto štátu dane, lebo nie je začo.
Myslím, že by nás bolo dosť veľa, keby sme to vedeli právne zorganizovať :mad:
Štát by rýchlo kľakol.
barca.c27
17.03.11,06:17
Deha nepomôže Ti ani svätená voda. Po tom,čo inšpekcia prezidenta polície nám doručila dopis, v ktorom bolo uvedené čo všetko npor Chovncová posrala sme sa rozhodli podať trestné oznámenie na ňu za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Dali sme to priamo na prokuratúru,aby sa nestalo,že to stopia na okrese. DOšla nám odpoveď odtiaľ, že samozrejme je pravda čo všetko porobila,ale ten dotyčný čo to vyšetroval sa nedomnieva, že by to robila za účelom urobiť niekomu dobre a teda nie je naplnená skutková podstata trestného činu. My sme doplnili nové dôkazy,na ktoré sme prišli, že vymenila fotky, atď a prokurátorka nám napísala, že to je iba naša domnienka, pričom sme na to boli dvaja svedkovia, mimo iné. Dostalo sa to do rúk generálnemu prokurátorovi, ktorý to tiež stopil, takže nemáš šancu s tým pohnúť. Oni keď sa raz spolčia tak z toho vyjdeš ty ako blbec, ktorý si myslel,že žije v štáte kde pravda víťazí nad úplatkami. Všetko je jedna banda, od policajtov po prokuratúru. Ale skúsiť to môžeš, len nebuď sklamaná.
deha
17.03.11,07:07
Máš úplne pravdu a v takých okresných mestách,odkiaqlľ som, je to des, dokonca som sa teraz dozvedela, že v apríli má odd. vyšetrovania, či ako sa to teraz volá, každoročné stretnutie aj s býv. zamestnancami v spojení, samozrejme s konzum. alkoholu a obvinený v kauze, kde ja som poškodená je na túto piliádu pozvaný, tak mi to docvaklo čo sa bude diať, ale ja som strašne tvrdohlavá, aspoň im to budem neustále podsúvať a nedám im pokoj, veď nie sú súkromná firma...
barca.c27
17.03.11,07:13
NO to hej, my sme si to tiež povedali. Teraz zvažujeme čo ďalej,keˇže krajský to zamietol a mal tú drzosť nám napísať, že všetky dôkazy čo predkladáme sú iba naša snaha sa vyhnúť trestu. Zaujímavé na tom je, že tvrdia že sa chceme vyhnúť trestu,ale doposiaľ nám nikto nemal snahu dať akúkoľvek sankciu za krivú výpoveď. Pretože tým,že tvrdia že sa chceme iba vyhnúť trestu vlastne tvrdia, že sme poskytli krivé výpovede. Sranda, že? Krajský napísal,že nie je možnosť sa odvolať, takže asi im urobíme reklamu v médiách :-)
ivaral
20.03.11,15:28
.... ale ja som strašne tvrdohlavá, aspoň im to budem neustále podsúvať a nedám im pokoj, veď nie sú súkromná firma...
Presne tento názor mám aj ja (dúfam, že nielen naivne).
Treba im dávať čo najčastejšie a od mnohých nespokojných ľudí najavo, že tu nie je niečo v poriadku a snáď sa naše pravnúčatá dožijú aj nejakej pozitívnej odozvy. Veď keď sa nikto na nič nesťažuje, tak potom je asi všetko v poriadku, .... alebo sa mýlim?

Ápropo, to sa čudujem, koľko ľudí má čas na súkromné záležitosti, počas pracovnej doby. Alebo to ste mali práve voľno, keď ste sem písali ?! :)
deha
22.03.11,10:55
Živnostník ma vtedy volno ked si ho spraví, možno som si urobila pauzičku medzi dvomi daňovými priznaniami,nie?