andy_rs
23.02.11,20:53
Dobrý deň chcela by som sa spýtať kto môže byť konateľom s.r.o. Môže byť konateľom osoba ktorá nemá živnostenské oprávnenie, a bola trestaná???

Zatiaľ som sa dočítala že taká osoba nemôže byť ale radšej si to chcem aj tu overiť...

Ďakujem veľmi pekne, je to veľmi súrne....
zalobaba
24.02.11,06:20
Dobrý deň chcela by som sa spýtať kto môže byť konateľom s.r.o. Môže byť konateľom osoba ktorá nemá živnostenské oprávnenie, a bola trestaná???

Zatiaľ som sa dočítala že taká osoba nemôže byť ale radšej si to chcem aj tu overiť...

Ďakujem veľmi pekne, je to veľmi súrne....

Záleží od § za ktorý bola trestaná.
Ice dive
24.02.11,06:34
osoba ktorá nemá živnostenské oprávnenie môže byť konateľom... živnostenské oprávnenie musí mať firma...

konateľom môže byť aj osoba, ktorá bola súdne trestaná, pokiaľ nebola trestaná za trestný čin, ktorý súvisí s predmetom podnikania... ak bola trestná za iný trestný čin, pozerá sa na túto osobu ako keby trestaná nebola...
Eva10
24.02.11,06:36
Podľa §6 ods. 2 živnostenského zákona za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za trestný čin hospodársky, trestný čin proti majetku alebo iný trestný čin spáchaný úmyselne, ktorého skutková podstata súvisí s predmetom podnikania, ak sa naňho nehľadí, akoby nebol odsúdený.

Zahladenie riešia §§92-93 Trestného zákona.

Zjednodušene ak má čistý výpis z registra trestov boli mu prípadné tresty zahladené.