wifon
23.02.11,21:14
Zdravicko,

Chcem sa opytat vie mi niekto povedat akym sposobom funguju jednotlive cerpacky roznych spolocnosti ako OMV, Slovnaft ci pod.? Myslim tym jednotlive cerpacie stanice maju pod palcom samotne spolocnosti, alebo to vlastnia nejaky sukromnici?

Zaujimalo by ma tiez podla coho si jednotlive cerpacie stanice urcuju ceny. Lebo napr. Slovnaftka v BA ma inu cenu ako v TN. Urcuje si to samotna stanica sama? Uplne najlepsie a by sa mi ozval niekto od fachu :) Dakujem velmi pekne.
Nokerla
23.02.11,21:36
vsetky tie benzinky s vynimkou Slovnaftu su frenchsizingovi partneri.
Cize najprv musis oslovit OMV, Shell a pod. Samozrejme podmienky Ti nepoviem, ale budes pracovat pod ich znackou.
wifon
24.02.11,05:26
vsetky tie benzinky s vynimkou Slovnaftu su frenchsizingovi partneri.
Cize najprv musis oslovit OMV, Shell a pod. Samozrejme podmienky Ti nepoviem, ale budes pracovat pod ich znackou.
Ale budem fungovat ako "samostatna" jednotka s tym, ze oni mi daju nejaku tu "mnozstevnu" zlavu a ceny si potom uz nastavujem sam ano? :) Pises, ze okrem Slovnaftu ten to ma ako? Dakujem
Lapko
09.03.11,19:33
caute,

funguje takto aj Slovnaft - podnikatel (SZCO alebo s.r.o.) vykonava tuto cinnost na vlastnu zivnost, dodavatel je Slovnaft, ceny maju velkoobchodne a rozdiel je ich zisk. Funguje tak mnozstvo spolocnosti, nie len benzinky
padro
09.03.11,19:34
vsetky tie benzinky s vynimkou Slovnaftu su frenchsizingovi partneri.


tiez neviem ze preco nie slovnaft? pokial viem tak uz velmi dlho tak funguju tiez
pesiak
17.05.11,09:01
Co sa tyka vlastnictva benzinky, staci pozriet na blocek z pokladne. Tam presne vidis, kto danu benzinku vlastni a prakticky nidy to nie je priamo zastupca znacky, ale nejaka s.r.o., ci zivnostnik.
Zaujimave je, ze posledne dva mesiace maju vsetky velke znacky rovnake predajne ceny - Agip, Shell a tusim aj OMV, to predtym nebyvalo a aj jednotlive pumpy tej istej znacky sa lisili.
Predpokladam ale, ze odberne ceny nie su tie iste, kedze su tam ja naklady na prepravu, rozne obraty apod.
Nokerla
17.05.11,09:35
Bol som v tom, ze Slovnaft prevadzkuje vlastnu siet cerpaciek, kedze nerentabilne potom predavali aj s prislusenstvom.

Co sa tyka cien, tak je to podla mna kartelova dohoda, lebo inak si to predstavit neviem. A nakupne ceny maju rovnake, samozrejme sa to lisi obratom.
Pumpy ako take nezarabaju velke peniaze na palivach, ale na sluzbach a tovaru v predajni.
Indeed
22.05.11,20:11
Perličkou je že Slovnaft vnutri svojho arealu prevadzkuje pre vlastnu potrebu VLASTNÚ čerpačku, kde chodia tankovať referentské vozidlá a tam je cena za PHL jednoznačne vždy super najvyššia oproti iným čerpačkam vonku.

Čo sa dá k tomu povedať ?
expeert
22.05.11,20:43
Perličkou je že Slovnaft vnutri svojho arealu prevadzkuje pre vlastnu potrebu VLASTNÚ čerpačku, kde chodia tankovať referentské vozidlá a tam je cena za PHL jednoznačne vždy super najvyššia oproti iným čerpačkam vonku.

Čo sa dá k tomu povedať ?

tunel...

najskôr to bude mať nejaký vyšší "manager" zo slovnaftu a takto si privyrába...