stanka.f.
23.02.11,21:34
Veľmi by som vás chcela poprosiť o radu. Starám sa o 5 ročnú dcérku,som nezamestnaná je povinné sa prihlásiť na soc.poisťovni a požiadať tam,aby štát za mňa platil dôchodkové poistenie? Ak áno poraďte ako postupovať.Ďakujem za rady.
veronikasad
23.02.11,20:36
Veľmi by som vás chcela poprosiť o radu. Starám sa o 5 ročnú dcérku,som nezamestnaná je povinné sa prihlásiť na soc.poisťovni a požiadať tam,aby štát za mňa platil dôchodkové poistenie? Ak áno poraďte ako postupovať.Ďakujem za rady.
nie je to povinné - ak sa však neprihlásiš, je to len tvoja škoda. Prihlasuješ sa ako osoba starajúca sa o dieťa na registračnom liste fyzickej osoby.

Dúfam, že máš splnenú oznamovaciu povinnosť v zdr. poisťovni.
stanka.f.
23.02.11,20:47
Čo máš na mysli ako oznamovaciu povinnosť v zdravot. poisťovni?
veronikasad
23.02.11,20:50
Čo máš na mysli ako oznamovaciu povinnosť v zdravot. poisťovni?
že si sa po skončení rod. dovolenky bola prihlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa. Inak ťa vedú ako neplatiča.
stanka.f.
23.02.11,20:51
Prosím ťa Veronika poraď,čo tým myslíš oznamovacia povinnosť v zdravot.poisťovni?
stanka.f.
23.02.11,20:55
Bola som zamestnaná od 15.5.2008 do 30.6.2010 to som sa mala ísť hlásiť? Alebo to robil zamestnávateľ?
veronikasad
23.02.11,20:56
Bola som zamestnaná od 15.5.2008 do 30.6.2010 to som sa mala ísť hlásiť? Alebo to robil zamestnávateľ?
Zamestnávatel ťa odhlásil z poistenia, ty si sa mala v ZP prihlásiť.V ZP to môžeš urobiť spätne (s rodným listom dieťaťa). V soc. poisťovni neviem či ťa spätne prihlásia ako osobu starajúcu sa o dieťa.

Alebo si evidovaná na úrade práce ?
stanka.f.
23.02.11,21:13
Budem mať z toho dajaké penále-prípadne inak budem znevýhodnená v budúcnosti?
stanka.f.
23.02.11,21:19
Som evidovaná na úrade práce, poberám podporu v nezamestnanosti.Ale teraz mi podpora končí a neviem aké mám povinnosti ďalej.Robotu zatiaľ nemám a nerada by som dačo zanedbala hoci aj z nevedomosti.
ondrejvla
23.02.11,21:29
Uf, Veronika, kde máš guľu...:D Vedieť to na začiatku, nebolo treba nič riešiť...
stanka.f.
23.02.11,21:40
Keby si bola tu pri mne počula by si ohromný rachot ako mi spadol kameň zo srdca.Tak nemusím vybavovať vôbec nič?Veľmi pekne ti ďakujem za rady sú pre mňa dôležité ani nevieš ako moc.
veronikasad
24.02.11,06:35
Som evidovaná na úrade práce, poberám podporu v nezamestnanosti.Ale teraz mi podpora končí a neviem aké mám povinnosti ďalej.Robotu zatiaľ nemám a nerada by som dačo zanedbala hoci aj z nevedomosti.
Stanka, touto informáciou si mala začať. Počas evidencie na UP je štát za teba platitelom zdr. poistenia.
stanka.f.
25.02.11,09:58
Na budúce budem múdrejšia a začnem pekne po poriadku,aby som nezavádzala.Nebolo to naschvál,sorry...Aj tak díky.
veronikasad
25.02.11,10:00
Stanka, to je OK. Len potom niekedy môžeš mať pocit, že sme príliš zvedavé ...