kekulka
23.02.11,22:08
Dobry den,

chcela by som sa spytat jednu vec. v roku 2002 sme sa odstahovali z mesta A do dediny B. Viem ze nevedomost neospravedlnuje ale nakolko sme zacali platit dan za komunalny odpad v dedine B povazovali sme za samozrejme zrusenie poplatku v meste A. V roku 2006 sme si zmenili trvaly pobyt z mesta A na dedinu B. Nikto nas nekontaktoval a neprisiel nam ani cenovy vymer na uhradu.

Az tento rok. Prisla nam vyzva na uhradenie poplatku od roku 2002-2006. Jedna sa o sumu viac ako 100 EUR a chcela by som vediet ci existuje nejaka moznost ze by sa poplatok uhradit nemusel... dnes sme boli na urade kde nam uradnicka hovorila o premlcacej dobe a ze MUSIME uhradit poplatok a neexistuje ziadna moznost odpustenia... dolozili sme jej potvrdenie od starostu obce ze sme sa od roku 2002 trvale zdrziavali v obci a tam aj platili dan za komunalne odpady ale to nevzala vobec do uvahy

citala som ze podla zakona Zákon č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a paraf. 83 - ak poplatnik preukaze dokladmi ze neuzival nehnutelnost, ktoru bol opravneny uzivat viac ako 90 po sebe nasledujucich dni.

Dalsia vec .. ak pani na urade hovorila o premlcacej dobe tak je to 5 rokov? znamena to teda ze odpocitam od roku 2011 5 rokov a vznikne datum 2006...a teda skutocnosti vzniknute pred danym obdobim sa uz povazuju za premlcane a nemaju pravo od nas dany poplatok pytat? existuje nejaka doba do ktorej je povinny nam oznamit poplatok?

vies ze je to zrejme stranene kedze zakony su take ake su ale ak by ste vedeli o nejakom type, moznosti alebo niecom v com by sa dal ten poplatok aspon znizit tak by som bola rada... dakujem

Ak som to dala do nespravnej rubriky alebo ak sa to tu uz riesilo tak sa ospravelnujem a poprosim presmerovat na spravnu stranku
yoolo
21.03.11,06:38
toto by zaujimalo i mna. Minuly tyzden som ubytoval starsieho bezdomovca a dal som mu trvaly pobyt do mojho prazdneho domu v inom meste. Obratom mu bol na novu adresu doruceny vymer odd r. 2002 za celu rodinu, ktora dovtedy v podnikovom byte byvala, ale bola v tej dobe exekutorom delozovana. S manzelkou sa v tej dobe rozviedol, deti su samostatne, atd.. a on ma zaplatit za nich vyse 700 € za odpad. Ak je to v sulade so zakonom, tak asi tento zakon treba napadnut na ustavnom sude.