csomora
23.02.11,22:42
Pekný večer všetkým!
Chcem sa spýtať na platnosť zmluvy,ktorá sa "uzavrela"cez internet bez podpisu zmluvy.
Stala sa mi taká vec,že na jednej nemenovanej int.stránke po registrácii a neprečítaní všeobecných podmienok mi po takmer 2 mesiacoch prišiel email s faktúrou k zaplateniu za využívanie prístupu k databáze danej int.stránky a po prečítaní si Ob.podmienok som zistil,že som sa "zaviazal"na 24 mesiacov platiť 6eur/mesačne.
No proste pekný biznis pre nich.:(
Prosím napíšte mi v prípade znalosti odpovede na moju otázku ale aj v prípade,kedy sa Vám už niečo podobného stalo.
Vopred všetkým díky.
Ahoj.
Mária27
23.02.11,21:55
Už sa tu také prípady riešia vyše roka. A nielen tu ...

http://www.porada.sk/t123235-problem-s-web-strankou-basne-portal.html
csomora
23.02.11,22:04
Ahoj a díky,že reagujete/reaguješ.
Len neviem,ako to dopadlo alebo ako to s tým podľa mňa podvodom je.
Ak by bolo možné niečo bližšieho k tomu bol by som nesmierne povďačný.
S pozdravom
csomora.
csomora
23.02.11,22:59
Ahoj Mária!
Našiel som na jednej českej stránke jeden príspevok,ktorý ma potešil:

Ja som zo Slovenska a mne taktiež prišla faktúra. Treba si pozrieť Váš občiansky zákonník, ktorý presne upravuje, kedy je nejaký právny úkon platný, alebo neplatný. Na Slovensku Občiansky zákonník § 40 ods. 4 zahrňuje skutočnosť, že forma právneho úkonu, ktorý bol uzatvorený v písomnej forme elektronickými prostriedkami, je zachovaná vždy ak bol podpísaný zaručeným elektronickým podpisom. Rátam stým, že aj Váš zákon na elektronický podis myslel, lebo ak nie je elektronickým podpisom zmluva podpísaná tak podľa nášho zákona je neplatná. Ďalej má faktúra ktorú posielajú ďalší nedostatok a to výška pladby. Dajme si otázku v akej mene je tá suma v českých korunách v Eurách, alebo japonských jenoch. Takže ďalšia napadnuteľná skutočnosť ohľadne zmluvy. človek dobre vie, že hocaký amatér dokáže prepísať IP adresu sieťovej karty a taktiež si niekde zabezpečiť Vaše osobné údaje. Nikto nemôže uzatvoriť žiadnu zmluvu iba na základe osobných údajov. Treba na to hlavne pravý podpis prípadne overený podpis u notára, alebo platný elektronický podpis. Takže netreba sa báť. Tie peniaze podľa práva Vašej a Našej republiky sú nevymožiteľné, to sa môžete opýtať hociakého právnika.

Len si to ovšem radšej overím u právnika.
Ďakujem pekne a prajem peknú noc.
csomora.
arizona
24.02.11,06:24