matus628
24.02.11,00:28
Dobry den,

Som tu novy, tak na zaciatok by som sa rad velmi kratko predstavil. Volam sa Matus, mam 20 rokov, byvam v Ciferi (obec par km od Trnavy), zmaturoval som na Strednej priemyselnej skole dopravnej v Trnave (odbor elektrotechnika v doprave a telekomunikaciach), po strednej skole som pokracoval na FEI (fakulta elektrotechniky a informatiky) v BA, po prvom semestri som toto studium vzdal (ako velka cast studentov tejto fakulty, z dovodu narocnosti studia). Momentalne som sa prihlasil na urade prace a rozmyslam co dalej... Medzi moje zaluby patri elektronika, auta, bicyklovanie, in-line korculovanie, beh...

Teraz "k veci" preco sem vlastne pisem...

Rozmyslam nad zalozenim zivnosti, chcel by som sa venovat cisteniu interierov aut, to znamena vysavanie, tepovanie caluneni, sedaciek... cistenie plastovych casti, koze,...

Planoval som kompletnu starostlivost o vzhlad auta, klasicku rucnu autoumyvaren, starostlivost o interier aj exterier, ale z financnych dovodov si to nemozem dovolit. Potreboval by som vhodne priestory, cisticku, atd...

Preto hladam jednoduchsie riesenie myslim, ze by bolo financne menej narocne zacat len s cistenim interierov. Mam tepovac, kvalitne cistiace prostriedky...

Zaujimalo by ma napriklad ci pri takejto zivnosti potrebujem nejake specialne opravnenia (alebo ako to nazvat)... Jednoducho ci mozem tuto cinnost vykonavat napriklad na dvore rodinneho domu, potrebujem splnat nieco ohladom hygieny, mozem vykonavat nieco ako "mobilne cistenie" (zobrat potrebnu vybavu k zakaznikovi a pracovat priamo u nho) ???

Myslim si, ze by nemuseli byt s tym nejake komplikacia, kedze nevznika nejaky odpad, tepovac ma vlastne nadoby na vodu.

Rad si precitam akekolvek rady od ludi, ktori sa vyznaju v tejto problematike, ja som v tomto laik, nerad by som si zalozil zivnost a o par dni zistil, ze je potrebne mnostvo nejakych inych "formalit" okolo toho.

Popisal som toho dost, len neviem ci aj dostatocne jasne.

Vopred dakujem za rady, Matus.
Danielle369
24.02.11,06:52
v rozsahu voľnej živnosti,; umývanie a čistenie motorových vozidiel
ked budeš chodiť k zákazníkovi umývať tak nemusíš nahlasovať ani prevádzkáreň

http://www.cistici.sk/
matus628
24.02.11,13:50
Dakujem za odpoved :)
lujza.j
16.07.12,12:31
si daj inzerát...