Markkio
24.02.11,04:09
dobry den.volam sa martin a som momentalne vo velkej britanii.asi pred troma rokmi som bol sam a pracoval ako skladnik s nadstandartnym prijmom.mal som 8.5 libier na hodinu a pracoval som 40 hodin v tyzdni.pekne peniazky.po case som si nasiel priatelku a ta aj otehotnela.kedze som bol svoj zivot v detskom domove tak som nejako nesetril a ani neodkladal peniaze a ani nemam ziaden majetok.okrem notebooku a osatenia.pred dvoma rokmi som si zobral pozicku 200tisic slovenskych korun.chcel som ich na svadbu a ine veci do rodiny a na lepsi zaciatok v anglicku kedze som sa s mojou tehotnou priatelkou prestahoval do ineho mesta k mojej mame.prestahoval som sa pretoze som nestihol lietadlo naspat a do prace som sa dostavil az od den neskor.no bolo uz nekoro a ja som musel pracu opustit.tak som siel k mame do ineho mesta a ta mi slubila ze ma pre mna pracu a ja som si bol isty ze budem schopny splacat pozicku a postarat sa o rodinu.no nastali velke komplikacie.pracu som nemal a ani peniaze a na mamine rady som vybral aj 500libier z creditnej karty.cize som siel uplne na mizinu.no mal som aspon nakupene pre malicke a nemusel som sa bat.musel som pracovat na cierno za 30 libier na den.aby sme mali aspon co jest.tak t trvalo asi pol roka a moja pozicka nebola splacana.splatil som iba prvy mesiac.teraz je to uz druhy rok co ju nesplacam a nemam ani sajnu ake dlhy mam a uplne nemam ani sajnu ako sa ich zbavim.som teraz sam pretoze priatelka ma kvoli tomu opustila.neviem ako dalej a bojim sa vratit na slovensko.tohto roku som sa riadne zamestnal a mam aspon 6 libier na hodinu.a chcem zacat splacat pozicku alebo najst sposob ako sa jej zbavit.nemam nic a nikoho a neviem ako dalej.a par ludi mi vravelo ze ma zavru do basy na dva roky pre nesplacanie a potom to budem musiet aj tak splatit.ja naozaj do vazenia nechcem ist.prezil som si dost v detskom domove.prosim ak ste tam niekto a viete mi poradit,prosim poradte.nemam ziaden majetok a ani vela penazi aby som aspon bankrot nahlasil.neviem co dalej.prosim vas o pomoc.vopred dakujem.
Markkio
24.02.11,03:14
a dodavam k tomu ze mam to aj poistene.zaplatil som iba prvu splatku na to.:( prosim pomozte.co mi vlastne hrozi?ozaj budem musiet ist do vazenia?
Lubo44
24.02.11,04:44
a dodavam k tomu ze mam to aj poistene.zaplatil som iba prvu splatku na to.:( prosim pomozte.co mi vlastne hrozi?ozaj budem musiet ist do vazenia?
no ak máš pôžičku poistenú proti strate zamestnania, tak si mal hneď po tom ako si stratil prácu utekať do banky a riešiť to s nimi. oni by ti vedeli najskôr pomôcť. teraz ti nezostáva nič iné ako sa skontaktovať s bankou a dohodnúť si nejaký splátkový kalendár. oni presne povedia, koľko dlhuješ na úrokoch a sankciách. a ak máš teraz stálu prácu, tak by sa to hádma dalo zvládnuť. tiež môžeš skúsiť inú banku, aby ti vyplatila starú pôžičku a splácať potom tam. mohol by si dostať lepšie podmienky. v každom prípade ti odporúčam komunikovať s bankou.