Ja 2004
24.02.11,08:02
čítam čítam...

Dodávka služby, ktorej miesto dodania je mimo územia SR nie je predmetom dane na Slovensku a teda ani podľa slovenského zákona o dani z pridanej hodnoty. Zdaňuje sa v zahraničí. Do daňového priznania v SR ju slovenský podnikateľ neuvádza. Dodávka sa však zaznamená podľa § 70 v záznamovej povinnosti ako dodávka služby dodaná v zahraničí.

Pri vystavovaní faktúry platcovi DPH napríklad do ČR, vystavujete faktúru s oslobodením od dane, ak by ste faktúrovali odberateľovi do ČR neplatcovi DPH, čiže povedzme - občan, musíte vystaviť faktúru s daňou platnou v SR.

Tak ako vlastne mam tu Fa vystavit?
dakujem, volako mi to prestalo mysliet:(
Jana Acsová
24.02.11,07:13
čítam čítam...
Dodávka služby, ktorej miesto dodania je mimo územia SR nie je predmetom dane na Slovensku a teda ani podľa slovenského zákona o dani z pridanej hodnoty. Zdaňuje sa v zahraničí. Do daňového priznania v SR ju slovenský podnikateľ neuvádza. Dodávka sa však zaznamená podľa § 70 v záznamovej povinnosti ako dodávka služby dodaná v zahraničí.
Hovoríme o službách.



Pri vystavovaní faktúry platcovi DPH napríklad do ČR, vystavujete faktúru s oslobodením od dane, ak by ste faktúrovali odberateľovi do ČR neplatcovi DPH, čiže povedzme - občan, musíte vystaviť faktúru s daňou platnou v SR.Hovoríme o tovare. Oslobodená je intrakomunitárna (cezhraničná v rámci EÚ) dodávka tovaru.
Jana Acsová
24.02.11,07:15
Pre správne určenie miesta dodania služby je potrebné ju bližšie špecifikovať. Predchádzajúca odpoveď bola všeobecne nasmerovaná k vysvetleniu, aký rozdiel je medzi miestom dodania v inom ČŠ a fakturáciou bez DPH a ak sa jedná o oslobodenú dodávku.
Ja 2004
24.02.11,07:22
je to tlač odborných materiálov pre účely infocesty, výroba publicitných prostriedkov, kompletný desing manuálu pre značku XY, tlač návodu na pouzitie desing manuálu.... /celkom vysoké ceny/
Jana Acsová
24.02.11,10:00
je to tlač odborných materiálov pre účely infocesty, výroba publicitných prostriedkov, kompletný desing manuálu pre značku XY, tlač návodu na pouzitie desing manuálu.... /celkom vysoké ceny/
V zadaní otázky ste citovali zrejme z odpovedí na Porade bez zadania otázky. Ak máte konkrétnu otázku zadajte ju. Uveďte kto, komu fakturuje a asi aj čo. Čo si obchodný partner objednal ... výrobu reklamných materiálov? Dodali ste im hotové tlačoviny?
Ja 2004
24.02.11,10:33
otazka je ako mam vystavit Fa do ČR za služby. Nie som platca DPH a ani firma v ČR nie je platca DPH.
uz mam v tom úplny chaos
ďakujem