arpad
16.12.05,08:18
Ako mám zostaviť účtovný odp.plán na nové os.auto keď kúpna cena bola 350.000,- Sk a výdaje na dopr.inšp. 2000,- Sk - spolu obstarávacia cena 352.000,- Sk - na túto sumu urobím účtovný aj daňový odp.plán, alebo stačí len daňový plán ? a ako zaevidujem do peňažného denníka tých 2.000,- Sk prosím poraďte
Ľuba
16.12.05,08:17
V JÚ by som asi urobila len daňové odpisy, napr. rovnomerné - t.j. každý rok 25%. Výdavok na kolok by som dala ako výdavok neovplyvňujúci ZD do kolonky nákup majetku (alebo niečo podobné - tam, kde išiel aj nákup auta, keďže je to výdavok súvisiaci s obsatraním majetku).
Manual
16.12.05,12:34
Ako mám zostaviť účtovný odp.plán na nové os.auto keď kúpna cena bola 350.000,- Sk a výdaje na dopr.inšp. 2000,- Sk - spolu obstarávacia cena 352.000,- Sk - na túto sumu urobím účtovný aj daňový odp.plán, alebo stačí len daňový plán ? a ako zaevidujem do peňažného denníka tých 2.000,- Sk prosím poraďte
Pretože postupy účtovania aj pre JU hovoria o vypracovaní účtovných odpisov, aby sa dodržala litera zákona, ja ich mám vypracované, mám ich priložené pri daňových opdpisoch. Ale v JU ich nepoužívam. Čo už, keď to prikazujú. Veď to nie je žiadna veľká robota a je pokoj.
Pekný deň želám...:)
KEJKA
16.12.05,14:17
Pretože postupy účtovania aj pre JU hovoria o vypracovaní účtovných odpisov, aby sa dodržala litera zákona, ja ich mám vypracované, mám ich priložené pri daňových opdpisoch. Ale v JU ich nepoužívam. Čo už, keď to prikazujú. Veď to nie je žiadna veľká robota a je pokoj.
...
ak sa aj hovorí o UO, v prípade JÚ treba btaz ýe UO sa rovnajú DO. Inak si to neviem predstaviť. SZCO uplatnuje v JU daňové odpisy a pri tom bude mat účtovné odpisy odlišné? To snáď nie. Kedže však o odpisoch aj účtuje, tak sú to nielen účtovné odpisy ale aj daňové. A plýny su teda tiež rovnaké,:)