jarka j
24.02.11,10:36
Dobrý deň,
prosím o radu: dôchodca má príjem z predaja úrody-príležitostný príjem a príjem na uhlie,ktorý zdaňuje.Do celkových príjmov mám rátať všetky príjmy,teda príležitostné aj tento za uhlie alebo suma 925,95 € sa týka len príležitostných príjmov? Sociálne dávky, napr.na ošatenie,stravu,palicu, sú oslobodené a nerátame ich do príjmov?
Ďalujem za rýchle reakcie...
betka
24.02.11,17:24
§ 32
Daňové priznanie


(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.

Oslobodené príjmy nejdú do DP
zuzlik
28.02.11,08:22
môžem vás prosím poprosiť o odpoveď? som zamestnancom a mala som aj príjem 1470 € z príkaznej zmluvy. text: spracovanie monitorovacej správy. Nespĺňa znaky závislej činnosti. Skôr by som to považovala za jednorázový príjem vyplatený v decembri 2010. V daňovom priznaní to mám uviesť ako príjem podľa §8 a celý ho zdaniť? alebo to môžem považovať za príležitostný príjem a podľa §9 sumu 925 eur nezdaňovať, len ten rozdiel do sumy 1470?
prosím poraďte mi niekto, súrne.
ďakujem.
Maryl1
28.02.11,12:09
ja mam podobny problem, ja chcem moj prilezitostny prijem dat do danoveho priznania , urobila som prieskum trhu v ramci ustnej dohody, len neviem akou zmluvou to ma byt podlozene, a tiez ci sa to moze vobec povazovat za prilezitostny prijem, nebola to opakovana cinnost, na poradu velmi nechodim, lebo mnohe veci su tu skor dezorientujuce tak ak budete nieco vediet viac dakujem velmi pekne za radu .