Carlie
24.02.11,11:46
Pekný deň všetkým,

poprosila by som Vás o pomoc, stalo sa mi, že sme 2x uhradili tú istú faktúru, čiže máme 2 PPD od nich s ich pečiatkou aj podpisom príjemcu na tú istú faktúru. Aj v pokladničnej knihe mám zaznamenané, že mi tá platba 2x odišla.
Oni sa samozrejme tvária, že ich sa to netýka. Pol roka ich urgujem a oni odmietajú priradenie zdvojenej platby /resp. preplatku/ k iným faktúram. Čo s tým môžem robiť? Ja viem, že je kríza, ale až takáto? Ja by som si nikdy nedovolila sa tak zachovať, okrem toho, nie je to malá firma.

ďakujem za všetky rady!
anelly
24.02.11,10:52
Ja by som im k 31.12.2010 poslala odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov, kde by som rozpísala konečný stav saldokonta. Do textu by som napísala, že žiadam potvrdiť odsúhlasenie písomne do 15 dní. Ak sa tak nestane, tak považujem stav pohľadávok a záväzkov za správny. Ak by ste aj v nasledujúcom období spolupracovali s uvedenou firmou, tak by som im po obdržaní ďalšej faktúry vystavila jednostranný zápočet a uhradila len rozdiel.
fem
24.02.11,10:53
skús im zaslať oficiálne zápočet preplatku s nejakou ich ďalšou faktúrou, ktorú ste zatiaľ neuhradili, a ak tento zápočet neakceptujú, je možnosť pohroziť exekútorom, prípadne vymáhať si preplatok súdnou cestou...
Carlie
24.02.11,11:04
ďakujem pekne, tieto zápočty má mať na starosti naša účtovníčka? ide o to, že oni nám ku koncu roka poslali zápočet a účtovníčka to skontrolovala a povedala, že je to ok....tieto zdvojene platby neriešila.... takže som to opečiatkovala a poslala im späť, tak neviem, čo urobila chybu naša účtovníčka, alebo čo...:(((
ewita888
24.02.11,11:07
ďakujem pekne, tieto zápočty má mať na starosti naša účtovníčka? ide o to, že oni nám ku koncu roka poslali zápočet ? a účtovníčka to skontrolovala a povedala, že je to ok....tieto zdvojene platby neriešila.... takže som to opečiatkovala a poslala im späť, tak neviem, čo urobila chybu naša účtovníčka, alebo čo...:(((
poslali vám zápočet?
Carlie
24.02.11,11:10
pardon, nie zápočet ale odsúhlasenie záväzkov poslali.....a účtovníčka odignorovala tie zdvojené platby
Carlie
24.02.11,11:11
presne odsúhlasenie zostatkov faktúr poslali
ewita888
24.02.11,11:15
pošli im ty zápočet na nejakú ďalšiu fa
Carlie
24.02.11,11:17
ewita - dakujem, poslem....a sú teda platné oba PPD od nich, ze? nemozu sa tvarit, ze nevedia ako sa u nas ocitli, ze?

a uctovnicka to tiez nemala odignorovat, nie?
ewita888
24.02.11,11:25
spýtaj sa účtovníčky, prečo tak urobila..
ewita888
24.02.11,11:31
inak, skôr, ako zápočet, by som im poslala list s vysvetlením, čo sa stalo, čiže v dňoch xy bola dvakrát zaplatená fa /fotokopiu ich PPD priložiť/ a že žiadaš o ich preúčtovanie druhej platby na fa xy...
Carlie
24.02.11,11:35
ewitta - posielala som im ohľadom toho 2 maile, aj so scannom PPD aj s tym, ze aby napisali k akej FA to zauctovali, aj obchodnemu som to posielala, aj na ich účovnícke oddelenie....hrôza a tvária sa, že oni o ničom nevedia...
Carlie
24.02.11,11:37
proste, neviem čo mám robiť už, napíšem im, že neuhradím už žiadne faktúry, pokiaľ to nezaúčtujú
ewita888
24.02.11,11:38
načo ti majú písať, k akej fa to zaúčtovali... ty im pošli doporučený list s tým, že sama uvedieš číslo fa, kde si to priradila.. a tým pádom to môžeš považovať za uzavreté...
Carlie
24.02.11,11:44
ewita - to mi povedala účtovníčka,preto som to tak napísala....oki, ďakujem, toto posledné sa mi pozdáva, proste pošlem a je:)