IvetaH
24.02.11,12:24
Dobrý deň,
prosím vás, je toto všetko voľná živnosť? Ide mi o to, že čo musí niektorú z týchto predmetov podnikania niečim dokladovať. Mne to vychádza, že je to voľná živnosť, len ma pletie zas remeselná živnosť.
Ďakujem

1. Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätie
2. uskutočňovanie stavieb a ich zmien
3. dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
4. prípravné práce k realizácii stavby
5. kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
6. ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
7. prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
8. murárstvo
sroservis
24.02.11,13:05
Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätie - áno
2. uskutočňovanie stavieb a ich zmien -áno
3. dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov -áno
4. prípravné práce k realizácii stavby -áno
5. kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) -áno
6. ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností -áno
7. prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom -áno
8. murárstvo - nie, ide o remeselnú živnosť.

Na murárstvo - ak Vy nemáte požadované vzdelanie a prax, potrebujete ustanoviť zodpovedného zástupcu.
canbo
24.02.11,13:28
[QUOTE=sroservis;1667048]Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätie - áno


( Z O Z N A M O D P O R Ú Č A N Ý C H O Z N A Č E N Í V O Ľ N Ý C H Ž I V N O S T ÍA I C H B L I Ž Š I E V Y M E D Z E N I E )
? zaujíma ma podľa akého vymedzenia vo voľnej živnosti môže :"Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätie"
sroservis
24.02.11,14:56
Dobrý deň,

ide o skupinu 19.6, podskupinu 19.6.13 Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätie

Všetko dobré.