Patrio
24.02.11,13:36
Dobrý deň,

prosím Vás, neviete mi poradiť VEĽKOOBCHOD s BIO zeleninou a BIO ovocím v Bratislave a okolí?

Budem veľmi vďačný, lebo nemožem na nete nič podobné nájsť.
Je možné že tieto potraviny sú veľkoobchodne k dispozícii iba zo susedných krajín????

Nechce sa mi veriť :(
profesional
24.02.11,12:49
Paci sa mi to v nazve temy ze "organicka zelenina a ovocie". Nechcem byt hnusny ale anorganicku zeleninu alebo anorganicke ovocie som este v zivote nevidel a realne si neviem predstavit ako by sa to dalo skonzumovat. Ale pripustme ze aj take existuje - napr. ked socha naheho Adama drzi v ruke jablko.
Patrio
24.02.11,13:20
Paci sa mi to v nazve temy ze "organicka zelenina a ovocie". Nechcem byt hnusny ale anorganicku zeleninu alebo anorganicke ovocie som este v zivote nevidel a realne si neviem predstavit ako by sa to dalo skonzumovat. Ale pripustme ze aj take existuje - napr. ked socha naheho Adama drzi v ruke jablko.
To ti mám ako vysvetlovať, čo znamena slovo ORGANICKÉ???
A čo si predstavíš pod pojmom bio zelenina, či ovocie?
Význam slova je rovnaký, až na to že ORGANIC sa používa v angličtine a u nás BIO.

A ak si narážal na to, že ORGANICKÉ nebude nikdy organické, tak v tom prípade pravdu nemáš. Nemožeš presviedčať niekoho o opaku, kto s organickým ovocím pracuje dlhú dobu.
Čisto čisté organické potraviny nejestvujú, to je jasne, no v týchto je minimálne o 50% menej chémie z postrekov a iných doplňujúcich extraktov typu E....
Pre niekoho je aj 50% zdravšie ovocie dôležitejšie.

Ale netrafil si sa do kontextu správy, ja som žiadal radu a nie hladať chybu, či vypisovať o Adamovi s jablkom pán "poraďák"
profesional
24.02.11,16:18
Kontext mi bol jasny. Ale nazov temy nebol OK.
A pozri si poriadne do slovnika co je to organicky a co anorganicky.
To by som chcel vidiel anorganicke jablko.
Patrio
24.02.11,21:21
Kontext mi bol jasny. Ale nazov temy nebol OK.
A pozri si poriadne do slovnika co je to organicky a co anorganicky.
To by som chcel vidiel anorganicke jablko.
Máš pocit, že som písal o anorganickom ovoci, či jablku?
alabut
25.02.11,05:19
Nakupovat na trznici od malovyrobcov.
Patrio
27.02.11,16:47
Hm, a nevyjde to prilis draho taky nakup? ale asi to je jedina cesta veru