Mona Lisa
24.02.11,14:08
Kto by bol ochotný a pomohol pri vysvetlení nezdopovedaných otázok ohľadne programu MONEY a uzávierky roka 2010. Dotera robila uzavierku dan.poradkyna.
Volím túto formu preto lebo sa nieraz stáva/ako si niektoré odpovede čítam/, ze podaktorí reagujú neprimerane na niektoré otázky.
Porada by mal fungovat nato, aby vsetci mali priestor-hlavne tí, ktorí majú problém alebo zacínajú a majú skôr obavy ako to ze by neboli neznalí zákonov,... a na druhej strane tí, ktorí pomáhajú.
Preto by som prijala kontakt na mail alebo skype alebo niekoho komu nevadia mozno aj "primitívne" otazky.

Ďakujem
veronikasad
24.02.11,13:28
Mona Lisa - odpoviem za seba, lebo aj mne niekedy tie "primitívne otázky" ako si ich nazvala - dvíhajú tlak.

Porada nemá platených moderátorov, odpovedá ten kto má čas a odpoveď vie. A tí čo odpovedať vedia, venovali štúdiu zákonov niekolko desiatok hodín - nielen na Porade. Majú zaplatený prístup do Draka, pravidelne sa zúčastňujú školení.

Keď som začínala s účtovným SW firmy Kros, zaplatila som si odborné školenie, pravidelne každý rok sa zúčastňujem platených školení k ročným uzávierkam.

Už si pochopila, prečo mi primitívne otázky dvíhajú tlak ? Inak odpovedám "obyčajným" živnostníkom a inak účtovníčkam (často podľa profilu samostatným), ktoré by si pred zadaním otázky mali čo to naštudovať v zákonoch, alebo aspoň vyhladať v predch. témach.
Mona Lisa
24.02.11,13:39
Mona Lisa - odpoviem za seba, lebo aj mne niekedy tie "primitívne otázky" ako si ich nazvala - dvíhajú tlak.

Porada nemá platených moderátorov, odpovedá ten kto má čas a odpoveď vie. A tí čo odpovedať vedia, venovali štúdiu zákonov niekolko desiatok hodín - nielen na Porade. Majú zaplatený prístup do Draka, pravidelne sa zúčastňujú školení.

Keď som začínala s účtovným SW firmy Kros, zaplatila som si odborné školenie, pravidelne každý rok sa zúčastňujem platených školení k ročným uzávierkam.

Už si pochopila, prečo mi primitívne otázky dvíhajú tlak ? Inak odpovedám "obyčajným" živnostníkom a inak účtovníčkam (často podľa profilu samostatným), ktoré by si pred zadaním otázky mali čo to naštudovať v zákonoch, alebo aspoň vyhladať v predch. témach.

ďakujem za vyčerpávajúcu odpoved. Nie celkom je jasný pojem tejto stránky /ako vidím/ . Ale neviem prečo odpovedá niekto kto nechce pomôcť.
Ved nie takeho som chcela osloviť.
veronikasad
24.02.11,14:42
ďakujem za vyčerpávajúcu odpoved. Nie celkom je jasný pojem tejto stránky /ako vidím/ . Ale neviem prečo odpovedá niekto kto nechce pomôcť.
Ved nie takeho som chcela osloviť.
Aj keď si členom Porady už nejaký ten týždeň, doporučujem znovu prečítať si ETIKETU Porady a potom pochopíš jej zmysel : "Spolu vieme viac".

Pomoc, o akú žiadaš v prvom príspevku som párkrát ponúkla - a dopadlo to veľmi zle. (plné schránky meilov, nerešpektovanie súkromia v nočných hodinách, cez víkendy a pod.) Odvtedy odpovedám len cez stránku Porady.
JankaO
24.02.11,14:50
Kto by bol ochotný a pomohol pri vysvetlení nezdopovedaných otázok ohľadne programu MONEY a uzávierky roka 2010.
Myslím, že najkvalifikovanejšiu odpoveď dostneš tu:
http://www.money.sk/podpora/skolenia
veronikasad
24.02.11,14:53
Jani, ale to nie je "zadara"
JankaO
24.02.11,14:55
Jaaaj, tak to chce iba pečené holuby? :D
veronikasad
24.02.11,14:58
So SW MONEY som "chvíľu" robila. Na nastavenie je to jeden z najťažších účtovných SW ... Takže tie školenia priamo z firmy doporučujem tiež ...
rodina1
24.02.11,15:06
ďakujem za vyčerpávajúcu odpoved. Nie celkom je jasný pojem tejto stránky /ako vidím/ . Ale neviem prečo odpovedá niekto kto nechce pomôcť.
Ved nie takeho som chcela osloviť.
Mona - Lisa, ak zadáš svoju otázku do účtovných softwérov, uvidíš, že ti bude mať kto odpovedať.
http://www.porada.sk/f9-uctovne-a-ine-softvery.html
JarkaL
24.02.11,16:04
ďakujem za vyčerpávajúcu odpoved. Nie celkom je jasný pojem tejto stránky /ako vidím/ . Ale neviem prečo odpovedá niekto kto nechce pomôcť.
Ved nie takeho som chcela osloviť.

Prepáč, ale čítaš Ty vôbec Poradu? Veď gro odpovedí na rôzne otázky je práve od Veroniky. Nie je to tým, že nechce pomôcť, práve ona je jednou z tých, čo odpovedajú najčastejšie. Iba vyjadrila názor svoj a nemá ho len ona sama, že je tu veľa takých, čo ani neprejavia snahu niečo si sami vyhľadať, ale dávajú dookola tie isté otázky, ktoré tu už 1000 x boli zodpovedané a očakávajú, že im bude hneď odpovedané. Zahlcujú Poradu novými zbytočnými témami a tým ju zneprehľadňujú.
Mona Lisa
24.02.11,17:27
Prepáč, ale čítaš Ty vôbec Poradu? Veď gro odpovedí na rôzne otázky je práve od Veroniky. Nie je to tým, že nechce pomôcť, práve ona je jednou z tých, čo odpovedajú najčastejšie. Iba vyjadrila názor svoj a nemá ho len ona sama, že je tu veľa takých, čo ani neprejavia snahu niečo si sami vyhľadať, ale dávajú dookola tie isté otázky, ktoré tu už 1000 x boli zodpovedané a očakávajú, že im bude hneď odpovedané. Zahlcujú Poradu novými zbytočnými témami a tým ju zneprehľadňujú.

Prepáč ty, ale nepamätám si, že by som už raz dávala túto otázku dokola a dokola.
Presne ako sa píše hore Money je v nastavovaní dosť zložitý, bežne robím v inom programe.
KEJKA
24.02.11,17:35
nie jeden dáva rovnakú otázku viackrát /ale aj to sa stáva/, ale 100 ludí dá rovnakú otázku a očakáva, že niekto z nás 100 x rovnako odpovie. Pýtam sa prečo?
Treba si otázku a k nej zverejnenú odpoveď vyhľadať.
Na to je Porada verejná.