Katka2
16.12.05,09:22
Ahojte.
Iste ste už čítali, že od 01.01.2006 môže žena na materskej dovolenke dať dieťa do materskej škôlky najviac na 4 hodiny denne, a aj tak všetky odovdy bude za ňu platiť štát./nový zákon o zdravotnom poistení/.Mňa by zaujímalo, či príde v takomto prípade o rodičovský príspevok /ak ho dá len na 4 hodiny denne/?
Katarína STR
16.12.05,08:29
Podľa mňa o rodičovský príspevok príde, ak dá dieťa do školského zariadenia, teda škôlky.
Ak by ho dala do jaslí, tak oň nepríde. Jasle nepatria pod školstvo.
SlavkaS
16.12.05,08:30
Ahoj Katka

ja som momentálne na rodičovskej - som zároveň SZČO, platím štátu riadne odvody ale aj dostávam príspevok. To iste keď si zamestnaná a máš nárok na rodičovkú tak zamestnávateľ za teba platí odvody z tvojho príjmu a Ty dostávaš ešte rodičovský práspevok. príjem už nie je obmedzený.
O rodičovský príspevok však prídeš ak dáš dieťa do škôlky ktorú dotuje štát.
Ja keď som si to bola vybavovať tak som uviedla, že sa strám striedavo s mnaželom o dcérku, čo je aj pravda, lebo mne nemá kto pomôcť a malá je naozaj ešte malá.
Nepostrehla som aby sa niečo malo od 1.1.2006 zmeniť ale ak ano určite sa s tým rada oboznámim.
Ďakujem
Katka2
16.12.05,08:32
Ďakujem vám.
Katka2
16.12.05,08:34
Ten nový zákon je na PoradaBlog-Odborné články článok Zdravotné poistenie - novela k 1.1.2006