babicka1
24.02.11,15:19
ahoj chcela by som sa spýtat aký je rozdiel medzi vitamínmi ,ktoré predpíše lekár a ktoré si kúpim v obchode ?mám užívat skorej od lekára alebo to mám zajedno, dakujem
Tweety
24.02.11,14:20
ahoj chcela by som sa spýtat aký je rozdiel medzi vitamínmi ,ktoré predpíše lekár a ktoré si kúpim v obchode ?mám užívat skorej od lekára alebo to mám zajedno, dakujem
Vitamín je furt len vitamín, na spôsobe obstarania nezáleží.
JankaO
24.02.11,14:22
Vitamíny, ktorými sa môže človek predávkovať a tým môžu spôsobiť vážne zdravotné komplikácie sú len na lekársky predpis, aby užívanie bolo pod kontrolou. (ide najmä o vitamíny rozpustné v tuku A,D,E.)
Tweety
24.02.11,14:24
Vitamíny, ktorými sa môže človek predávkovať a tým môžu spôsobiť vážne zdravotné komplikácie sú len na lekársky predpis, aby užívanie bolo pod kontrolou. (ide najmä o vitamíny rozpustné v tuku A,D,E.)
Ečko 200 kupujem bez predpisu. Je pravda, že 400 už len s ním.
babicka1
24.02.11,14:24
ano aj lekár predpísal babke vitamín D3 aj kalcium šumivé ved ked to je jedno tak si to nemusíme chodit predpisovat ,lebo to vychádza drahšie skoro ako si kúpim v obchode
Tweety
24.02.11,14:27
ano aj lekár predpísal babke vitamín D3 aj kalcium šumivé ved ked to je jedno tak si to nemusíme chodit predpisovat ,lebo to vychádza drahšie skoro ako si kúpim v obchode
U vitamínov sa ZP veľmi nepretrhnú, tie si musí zväčša zaplatiť pacient sám v celej sume.
ErinErin
24.02.11,19:40
Niektoré vitamíny majú registráciu lieku - dostať len v lekárni, niektoré sú výživové doplnky - dostať v lekárni, potravinách, drogérii atď.

Kvality lieku vrátane jeho zloženia garantuje štát prostredníctvom svojich inštitúcií, registrácia znamená kvantá dokladov o výrobe, skúšaní, testoch a tiež vzorky na analýzu.
Výživový doplnok registruje Úrad verejného zdravotníctva a prakticky rozhoduje len o tom, že je neškodný. Za výrobok ručí výrobca. Neanalyzuje sa, či obsahuje to, čo sľubuje na obale - napr. vitamín C 500mg. Kupovanie výživových dopnkov je o dôvere k výrobcovi, že skutočne dáva do prípravkov, čo sľubuje, v sľubovanom množstve, resp. že tam vôbec niečo z toho dáva.

Z liekov sú len na predpis vitamín A, AD, D a K v kapsuliach, všetky v injekčnej forme - všetko ostatné je bez predpisu.
lujza.j
24.02.11,20:53
Ečko 200 kupujem bez predpisu. Je pravda, že 400 už len s ním.

ale veď keď si dáš 2ks 200 E= 400E, či nie?