katkaa12
24.02.11,17:19
Dobrý deň,
mám 17 rokov a mám dlhodobo problémy s krížami. Chodila som ku doktorovi, povedal mi že na snímku nič nevidno,predpísal mi rehabilitácie, a lieky, to mi však nepomohlo. Začala som chodiť k fyzioterapeutke, ktorá mi ukázala cviky ktoré som cvičila a tiež mi to nepomohlo. Už som z toho zúfalá, keďže aktívne športujem a toto ma dosť obmedzuje. Občas mam bolesti v oblasti dolného brucha. Je to možné, že tá bolesť chrbta znamena dáku inú chorobu? Rozmýšlam nad masážami... Poradite mi čo mam robiť?
Dakujem
martuli
24.02.11,18:11
Katka a kedy Ťa bolievajú tie kríže, pri pohybe, alebo skôr v kľude? Po gynekologickej stránke si v poriadku? Keďže spomínaš tie bolesti v dolnej oblasti brucha, môže sa jednať skôr o gynekologický problém, ktorý vyžaruje do oblasti krížov.
kaco11
24.02.11,18:42
v prípade krížov by bolo vhodné absolvovať viac vyšetrení. Na snímku predpokladám z rontgenu. Mna boleli tiež kríže a až na magnetickej rezonancii mi našla problémy s platničkou. Teda vysunutú platničku. Čo som sa rozprávala s ľudmi tak mi bolo povedané, že okolo chrbtice sú svaly, ktoré sa veľmi ťažko posilujú, ale je to možné dlhodobým cvičením napríklad brnenskej zostavy.

Žiadala by som lekára o ďaľšie vyšetrenia, pretože občas majú tendenciu ťa odbiť po prvom vyšetrení a cpať do teba lieky. Ja dnes cvičievam brnenskú zostavu resp. cviky tomu podobné a je mi lepšie. Poľavuje to. Pomaly ale isto. Držím palce
katkaa12
24.02.11,19:23
Katka a kedy Ťa bolievajú tie kríže, pri pohybe, alebo skôr v kľude? Po gynekologickej stránke si v poriadku? Keďže spomínaš tie bolesti v dolnej oblasti brucha, môže sa jednať skôr o gynekologický problém, ktorý vyžaruje do oblasti krížov.
chystám sa na prehliadku... tak uvidime no.... a čo to môže byť?
katkaa12
24.02.11,19:25
v prípade krížov by bolo vhodné absolvovať viac vyšetrení. Na snímku predpokladám z rontgenu. Mna boleli tiež kríže a až na magnetickej rezonancii mi našla problémy s platničkou. Teda vysunutú platničku. Čo som sa rozprávala s ľudmi tak mi bolo povedané, že okolo chrbtice sú svaly, ktoré sa veľmi ťažko posilujú, ale je to možné dlhodobým cvičením napríklad brnenskej zostavy.

Žiadala by som lekára o ďaľšie vyšetrenia, pretože občas majú tendenciu ťa odbiť po prvom vyšetrení a cpať do teba lieky. Ja dnes cvičievam brnenskú zostavu resp. cviky tomu podobné a je mi lepšie. Poľavuje to. Pomaly ale isto. Držím palce
ako dlho cvičíš tu brnenskú zostavu?
katkaa12
24.02.11,19:27
a mna ten chrbát bolí dade vo vnutry... dakedy mam pocit ako keby to bol skôr klb lebo ma to boli len na jednej strane... a ešte sa chcem spýtať na tie masáže... či by mi to nemohlo pomôcť
Erzebeth
24.02.11,19:27
Ak nie je v poriadku chrbtica v oblasti krížov, môže z toho bolieť spodok brucha. Môžeš mať pocit, že máš ženské problémy alebo chorý močový mechúr. Obyčajný rontgen nezistí problémy s platničkami. To by chcelo CT vyšetrenie. Žiadaj neurológa o vyšetrenie CT.
martuli
24.02.11,19:29
chystám sa na prehliadku... tak uvidime no.... a čo to môže byť?

Katka, cez internet sa diagnostika robiť nedá, môže ísť o nejaký zápal (vaječníkov, vajíčkovodov a pod). Pokiaľ Ta v krížoch neseká a nevyžaruje bolesť (resp. trpnutie) do končatín, tak by to platnička nemala byť.
katkaa12
24.02.11,19:32
Katka, cez internet sa diagnostika robiť nedá, môže ísť o nejaký zápal (vaječníkov, vajíčkovodov a pod). Pokiaľ Ta v krížoch neseká a nevyžaruje bolesť (resp. trpnutie) do končatín, tak by to platnička nemala byť.

nejde mi to vôbec do nôh a bolí ma to pri pohybe, pri chôdze dole schodami ked idem rýchlejšie a tvrdšie stupim na nohu, alebo ked skáčem... ked nič nerobím tak to prejde a akonáhle idem na tréning tak na druhy den je to späť...
martuli
24.02.11,19:35
Ak nie je v poriadku chrbtica v oblasti krížov, môže z toho bolieť spodok brucha. Môžeš mať pocit, že máš ženské problémy alebo chorý močový mechúr. Obyčajný rontgen nezistí problémy s platničkami. To by chcelo CT vyšetrenie. Žiadaj neurológa o vyšetrenie CT.

Bežný postup lekára je však najprv vylúčiť ľahšie diagnózy a potom CT a MR, veď sa nevyjadrila o konkrétnom probléme. Nie všetky bolesti chrbtice sú hneď platničky! Sa nečudujem potom, že sú dlhodobé čakacie doby na CT a MR, keď si vyšetrenia ordinujúpacienti samy. A nakoniec - má 17 rokov, športuje.
terezamaria
24.02.11,19:41
v prípade krížov by bolo vhodné absolvovať viac vyšetrení. Na snímku predpokladám z rontgenu. Mna boleli tiež kríže a až na magnetickej rezonancii mi našla problémy s platničkou. Teda vysunutú platničku. Čo som sa rozprávala s ľudmi tak mi bolo povedané, že okolo chrbtice sú svaly, ktoré sa veľmi ťažko posilujú, ale je to možné dlhodobým cvičením napríklad brnenskej zostavy.

Žiadala by som lekára o ďaľšie vyšetrenia, pretože občas majú tendenciu ťa odbiť po prvom vyšetrení a cpať do teba lieky. Ja dnes cvičievam brnenskú zostavu resp. cviky tomu podobné a je mi lepšie. Poľavuje to. Pomaly ale isto. Držím palce

Môžem poprosiť, nemáš tú brnenskú zostavu nejako zobrazenú? Nedá sa to prosím Ťa poslať?:):):)Ďakujem.
buchač
24.02.11,20:21
Môžem poprosiť, nemáš tú brnenskú zostavu nejako zobrazenú? Nedá sa to prosím Ťa poslať?:):):)Ďakujem.

Ži ....;):rolleyes::---:D

http://srapid.sk/stahuj/1639083/marketa-brymova-na-brnenske-prehrade.avi
terezamaria
24.02.11,21:38
Ži ....;):rolleyes::---:D

http://srapid.sk/stahuj/1639083/marketa-brymova-na-brnenske-prehrade.avi

mimotemy Juraj díky, ale táto moja stará šunka ani nepípla:):D:---:cool::rolleyes:
Erzebeth
25.02.11,01:39
Bežný postup lekára je však najprv vylúčiť ľahšie diagnózy a potom CT a MR, veď sa nevyjadrila o konkrétnom probléme. Nie všetky bolesti chrbtice sú hneď platničky! Sa nečudujem potom, že sú dlhodobé čakacie doby na CT a MR, keď si vyšetrenia ordinujúpacienti samy. A nakoniec - má 17 rokov, športuje.

Aj keby sa vyjadrila konkrétnejšie, sotva by som jej ja niečo naordinovala. Ani ona sama si určite nič nenaordinuje. Ale práve preto, že sa už liečila, niečo málo jej vyšetrili a nič nepomohlo, tak sa informuje. Každá rada je len úvaha. Má len 17 rokov. Mala by byť zdravá, no ale ona nie je. Z chrbtice ide bolesť do nôh ale aj do brucha.
Žeby si pacienti sami ordinovali CT a MR o tom teda nič neviem, ale ak je také niečo niekde možné, skúsim to tam. Kde to je tak?
alabut
25.02.11,05:13
V prvom rade chrbat (driek) drzat v teple. Rano vecer teply kupel, alebo sprcha, dobre oblecenie. Potom cvicit na plavarni v bazene (pomaly plavat najma prsia a znak). Nakoniec pouzit niektoru metodu na psychicke uvolnenie spazmovych svalov a samoliecba proti bolesti. Spavat a casto oddychovat vystrety na velmi tvrdej posteli s malym vankusikom pod oblastou drieku a tenkym vankusom pod hlavou (jednak zdvihne driek, jednak prehreje oblast drieku).

Este je mozne, ze niekedy spadla, vtedy je CT nutne. Podla priznakov mozu mat nervy odchadzajuce z miechy malo miesta medzi stavcami. Vtedy to boli pri pohybe a prejavuju sa aj bolesti brucha. Riesenie je vyssie, alebo operacia, alebo odlahcit chrbticu barlami. :-)
buchač
25.02.11,11:43
mimotemy Juraj díky, ale táto moja stará šunka ani nepípla:):D:---:cool::rolleyes:

Tak potom sem sa ...

http://www.youtube.com/watch?v=n0_wwuSa0O4&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=ZX6QrH1CdYE&feature=related

a iné ...;)
delonka
28.02.11,06:50
buchač, veľmi ď. sú to cviky korešpondujúce s mojou postavou aj povahou., želám ti len a len krásny deň.,