Tunco
24.02.11,20:06
Zdravím Vás poraďáci!
Vedel som, že existujú ludia, ktorí sú SZČO bez živnosti, avšak dúfal som,že sa s takými nestretnem. No stalo. Mám klienta,svojho známeho, ktorý pracuje na základe sprostredkovateľskej zmluvy so spoločnosťou OVB. Chce aby som mu viedol účtovníctvo. Ako mám však postupovať v takomto prípade? Má nárok len na paušálne výdavky alebo treba viesť účtovníctvo? Z daňového úradu má len DIČ, IČO nemá. Pomôžte mi prosím zaradiť niekde v účtovníctve túto osobu.
ego.mc
24.02.11,20:01
Môže viesť účtovníctvo, daňovú evidenciu alebo paušálne výdavky.
Doplnenie: Inými slovami, platia pre neho tie isté podmienky, ako pre živnostníka.
Ice dive
24.02.11,20:11
Zdravím Vás poraďáci!
Vedel som, že existujú ludia, ktorí sú SZČO bez živnosti, avšak dúfal som,že sa s takými nestretnem. No stalo. Mám klienta,svojho známeho, ktorý pracuje na základe sprostredkovateľskej zmluvy so spoločnosťou OVB. Chce aby som mu viedol účtovníctvo. Ako mám však postupovať v takomto prípade? Má nárok len na paušálne výdavky alebo treba viesť účtovníctvo? Z daňového úradu má len DIČ, IČO nemá. Pomôžte mi prosím zaradiť niekde v účtovníctve túto osobu.
Ičo si môže vybaviť na štatistickom úrade za poplatok...
Tunco
24.02.11,20:40
Takže to znamená, že si nemusí uplatnovať iba paušálne výdavky. Pretože on tvrdil, že účtovníčka, ktorú mal predomnou mu uplatňovala iba paušálne výdavky. Chcel neakú zmenu, pretože sa mu to ževraj nevyplatí odpisovať 40 %. Takže keď mu budem viesť klasické jednoduché účtovníctvo v programe alfa,účtovať a zakladať bločky,tak je to podľa zákona v poriadku,ak som dobre pochopil, áno ?:)