kanvor
24.02.11,19:47
Zdravim poradakov.
Mam v pivnici starsiu vodaren s 20-ci-25L malou nadrzou. Teraz funguje na WC a pracku. Chcel by som do tejto sustavy studne pripojit i TUV na el. bojler, kupil som 150L stojatu nadrz s gumovym vakom. Na stitku nadrze je predpisana hodnota hodnota predfukania vaku 1,5 ale to cerpadlo teraz ma spodny spinaci tlak 1,4 a malo by sa dofukovat 0.2 pod hodnotu spodneho spinacieho tlaku cerpadla, co je 1,3. Tak teraz netusim ako to dofukat. Nerad by som dodrbal tu nadrz.
Dik za kazdu radu.
tienik
24.02.11,20:37
Proste nadrz odpusti na 1,2 a je to
kanvor
24.02.11,20:50
a je to
ma moze stat 200,-E
tienik
24.02.11,21:57
a to uz preco? sak sa to tak bezne robi, vnutorny pretlak nadoby sa upravuje vzdy podla cerpadla. Ci radsej budeme menit cerpadla podla nadoby? :-)
Tak isto aj pocas prevadzky musis kedy tedy ten tlak odmerat a dofukat - to tam nie je vecna napln.
kanvor
24.02.11,22:06
no praveze to ja neviem ako sa to bezne robi, este nikdy som to neriesil. Ale pri nizsom tlaku moze vysiet vak, pichnut o ventil, prip. nejaky iny problem, tych 1,5 na nadrzi to je zbrucha?
Ta gumovina napln viem ze sa raz dokatuje ,, ale nemusi to byt do roka.
radek666
25.02.11,06:55
A to máš čerpadlo priamo s tlakovým spínačom? Veď cerpadlo bud ide alebo nejde a to pri akom tlaku sa zapína a vypína rieši tlakový spínač. Na tlakovom spínači sa dá nastaviť zapínací a vypínací tlak. tak vymeniť tlakový spínač alebo nastaviť nižší zapínací tlak. Ja to na dome tak mám. Alebo sa mýlim.
kanvor
25.02.11,07:01
Cerpadlo je s namontovanym spinacom. No riesenie sa nuka bud podfuknut vak alebo zvysit ten minimalny spinaci tlak na automatike. Len netusim co si vybrat a co ktore riesenie spravi.
tienik
25.02.11,11:24
Mozes mi verit, alebo aj nemusis :-) ale uz mi vela takychto stojov preslo rukami (vies, chlapec z dediny :-))
Urcite neprestavuj tlakovy spinac - to je praca pre cloveka co sa do toho vyzna. Lebo tam sa jeden tlak nastavuje absolutne, druhy relativne k tomu prvemu - fakt musis vediet co robis.
To znizenie tlaku si ta guma ani nevsimne. Vsak si to skus na kolese auta, ci zbadas daky brutalny rozdiel.
Tych 1,5 je dak abulharska konstanta co vyhovuje vacsine lacnejsich cerpadiel (mas hold smolu, ze mas trochu ine). Naopak, pre ozajstne domace vodarne, kde je zapinaci tlak kolo 2,4 sa tie nadrze naopak dofukuju.
Proste ber to tak ze si kupil polotovar - suciastku co ides dat do systemu a musis ju nastavit na vhodne parametre.
Na zivotnost vaku to nema vplyv. AK si poznamenal, bude ho raz treba aj tak vymienat - je to len na par rokov.
kanvor
25.02.11,11:31
Diky za vas cas. Potvrdili mi to aj v Sigme, som im volal, ze sa to kludne moze podfuknut, ta hodnota nie je bozie prikazanie. A dokonca nemusim odpajat ani tu staru, da sa to pospajat dokopy, len ta udrzba a kontroly bude treba robit 2x. Dik, cus. :)