MarkaK
24.02.11,20:02
Musím podať RZZP ak som 1-11/2010 bol samoplatiteľ ZP bez akéhokoľvek zdaniteľného príjmu a 12/2010 som bol zamestnancom za minimálnu mzdu?
Po vyplnení elektronického dotazníka na stránke Dôvery mi vychádza, že áno, ale logicky mi to nedáva zmysel.

Ďakujem za odpovede.
LeviMt
25.02.11,07:08
Myslím si, že je to chyba. Podľa mňa nemusíš robiť RZ za rok 2010.
..MARIA
25.02.11,17:41
Musím podať RZZP ak som 1-11/2010 bol samoplatiteľ ZP bez akéhokoľvek zdaniteľného príjmu a 12/2010 som bol zamestnancom za minimálnu mzdu?
Po vyplnení elektronického dotazníka na stránke Dôvery mi vychádza, že áno, ale logicky mi to nedáva zmysel.

Ďakujem za odpovede.
tak to by zaujimalo aj mňa. Tiež mám taký prípad a bolo mi povedané že RZZP je potrebné urobiť
Andyke
25.02.11,17:55
Netreba urobiť rzzp. Však v prísp. č. 2 už bola daná odpoveď.
naadja
01.03.11,15:37
Musím podať RZZP ak som 1-11/2010 bol samoplatiteľ ZP bez akéhokoľvek zdaniteľného príjmu a 12/2010 som bol zamestnancom za minimálnu mzdu?
Po vyplnení elektronického dotazníka na stránke Dôvery mi vychádza, že áno, ale logicky mi to nedáva zmysel.

Ďakujem za odpovede.

Som na tom podobne - pracovala som cast roka na dohodu a platila som si poistne sama, po skonceni som sa zamestnala. Tiez som v Dovere a podla dotaznika mi rovnako vyslo, ze zuctovanie musim spravit, aj ked po tom, co som si prestudovala zakon, som pochybovala.
Dnes som sa zastavila na pobocke a tam mi pani povedala, ze zucovanie si musim spravit - dala mi tlacivo typ S -rocne zuctovanie poistenca, ktory mal viacerych platitelov za rok 2010 - ma 2 prilohy: list SA, ktory sa vyplni podla udajov od zamestnavatela a list SC, pre samoplatitela.
Zamestnavatela treba poziadat o potvrdenie o vyske prijmu a úhrne preddavkov na poistne za obdobie, kedy bol u neho zamestnany, pretoze zuctovanie zamestnanecovi zo zakona v takomto pripade nie je povinny spravit.

Konkretne Dovera vsak ma teraz pomocku - elektronicke vyplnenie rzzp, len treba zadat potrebne udaje /teda min. na zaklade toho potvrdenia zo zamestnania/- samo si to vyberie tlacivo a vyplni. Odosle sa to elektronicky, ale treba to najneskor do 3dni priniest na pobocku aj v tlacenej forme, kvoli podpisu.
MarkaK
03.03.11,15:02
Ja som si podala písomne dotaz na ZP Dôveru a odpovedali mi, že nemusím podať RZZP, overila som si to aj telefonicky na informačnej linke Dôvery - nesmel byť však ani jeden mesiac prekročený limit niečo vyše 2000EUR(presnú sumu si nepamätám).