cicus
24.02.11,21:38
Dobry den,
kupujeme ojazdene auto na zaklade kupnej zmluvy z EU od obcana, teda neplatitel DPH , nasa firma je tiez neplatitelom DPH.... otazka je kde kto zaplati DPH?.... obcan v EU by mal zaplatit v jeho krajine? a ma povinnost sa sam prihlasit sa a zaplatit dan?..
Dakujem za vyjasnenie problematiky....
Janurka
24.02.11,21:30
Dobry den,
kupujeme ojazdene auto na zaklade kupnej zmluvy z EU od obcana, teda neplatitel DPH , nasa firma je tiez neplatitelom DPH.... otazka je kde kto zaplati DPH?.... obcan v EU by mal zaplatit v jeho krajine? a ma povinnost sa sam prihlasit sa a zaplatit dan?..
Dakujem za vyjasnenie problematiky....
V prípade, ak zdaniteľná osoba nadobudne /kúpi/ použitý tovar /napr. ojazdený osobný automobil/ od občana - osoby, ktorá nie je identifikovaná pre daň z iného čl. štátu, toto nadobudnutie tovaru u kupujúceho nie je predmetom dane - viď. § 11 ods. 2, prípadne § 66 ak je predmetom predaj použitého vozidla.
cicus
16.08.12,20:05
Ahojte,
prosím potvrdte moju úvahu. Slovenský platiteľ dph kúpil v r.2011 auto v Taliansku od občana. To nepolo predmetom dane, preto sme neuvádzali ani vo výkaze dph. Teraz chceme predať auto na Slovensku pre plátcu dph.(ani nie je dôležité, či je kupujúci plátca) Podľa mňa treba vystaviť faktúru s dph, pretože to auto nebolo "oslobodené" ale nebolo predmetom dane. Neuplatňujem teda §42a vystavujem faktúru s dph. ďakujem
betka
17.08.12,06:21