Letko
25.02.11,05:21
Ahojte,

viete mi poradiť, ako skonvertovať napr. .avi do formátu, ktorý prehrá TV Panasonic VIERA? Malo by to byť AVCHD - telka má vstup na SD kartu.
Chobot
25.02.11,12:10
Ahojte,

viete mi poradiť, ako skonvertovať napr. .avi do formátu, ktorý prehrá TV Panasonic VIERA? Malo by to byť AVCHD - telka má vstup na SD kartu.

Treba pozrieť v návode, ktoré video formáty podporuje ten model TV. Je možné, že podporuje len prezeranie obrázkov, nie videa. Ak podporuje DivX formát, tak skonvertovať kodedom DivX.
Letko
25.02.11,16:52
Už som to našiel - program multiAVCHD by to mal skonvertovať do formátu pre Vieru.
Letko
25.02.11,19:17
Aj to skonvertoval, len Viera vymýšľa a nechce to prehrať :(
Chobot
25.02.11,19:46
Aj to skonvertoval, len Viera vymýšľa a nechce to prehrať :(

Napíš presný model TV.
Letko
25.02.11,20:24
Napíš presný model TV.

TX-P37X20
Chobot
25.02.11,22:22
TX-P37X20

Tak ten televízor podporuje len prehrávanie AVCHD (http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD)a MPEG-2 (http://en.wikipedia.org/wiki/Mpeg-2) formátu.

Žiadny DivX ti to neprehraje.

Ten SD slot je určený pre prehrávanie videa, ktoré bolo zachytené videokamerou (najmä značky Panasonic a Sony) na SD kartu v takom formáte, ako ho zaznamenala kamera.
Letko
26.02.11,06:04
To akože neexistuje žiadny program, ktorý by to vedel do takéhoto formátu skonvertovať?
Letko
26.02.11,06:36
Už mi to funguje :) Ide to cez multiAVCHD, len to treba dobre nakopírovať na SD kartu.
Kvietocek
12.03.11,18:45
Prosim Vas chcem nahrat film vo formate .avi na DVD mam to nejak prekonvertovat aby mi to na DVD zapisalo?
Chobot
12.03.11,23:13
Prosim Vas chcem nahrat film vo formate .avi na DVD mam to nejak prekonvertovat aby mi to na DVD zapisalo?

Skús to ešte raz popísať podrobnejšie, čo chceš spraviť.

Najmä: z čoho chceš nahrávať, na aké médium a kde to chceš prehrávať.

DVD myslíš ako disk, alebo ako prehrávač? Treba sa vyjadrovať presne...
jch0211
18.03.11,09:33
Už mi to funguje :) Ide to cez multiAVCHD, len to treba dobre nakopírovať na SD kartu.
Letko, píšeš, že ti to funguje cez multiAVCHD?
Ako to mám dobre nakopírovať na SD kartu, aký musí byť nastavený multiAVCHD, formát výstupu a pod. Dá sa poslať nejaký návod? Mne to píše, že tam je nejaký súbor, ale neprehrá sa to pre nejakú chybu? ....
Help me !!!
Letko
18.03.11,09:42
Napíšem ti to teraz len približne, pretože nie som pri svojom PC.
Otvoríš si multiAVCHD, otvoríš si súbor, ktorý chceš prekonvertovať, potom klikni na START, potom let multiavchd decide, tak klikni na TV/CAMCORDER PAL / 50 Hz. Nechaj, nech sa ti to konvertuje. Na koniec potrebuješ na kartu nakopírovať nie len výsledný súbor, ale celú sústavu adresárov, ktorú ti ten program vytvoril.
Keď ti to nebude fungovať, rád ti s tým pomôžem.
jch0211
18.03.11,09:50
Dal som konvertovať, potom sa ozvem. Zadiaľ dikes
jch0211
24.03.11,06:51
Letko, nefunguje mi to podľa tvojho popisu, skopíroval som celý adresár AVCHD na sd kartu ale TV načíta len 4 obrázky z toho videa, ale nič neprehráva. Mohol by si mi poslať zazipovaný nejaký malý video súbor v Avchd formáte v avchd štruktúre, ktorý nahrám do hlavného adresára SD karty a Panasonic TV mi ho prehrá ? Adresa jch0211@gmail.com, Dík
Letko
24.03.11,07:01
Skúsim nejaký malý urobiť a ti to pošlem.
Letko
25.03.11,04:10
Letko, nefunguje mi to podľa tvojho popisu, skopíroval som celý adresár AVCHD na sd kartu ale TV načíta len 4 obrázky z toho videa, ale nič neprehráva. Mohol by si mi poslať zazipovaný nejaký malý video súbor v Avchd formáte v avchd štruktúre, ktorý nahrám do hlavného adresára SD karty a Panasonic TV mi ho prehrá ? Adresa jch0211@gmail.com, Dík

Máš to v schránke. Výsledný produkt, ktorý ti vyjde z multiAVCHD prekopíruj do adresára PRIVATE, takže budeš mať napr. F:\PRIVATE\AVCHD\...
jch0211
29.03.11,04:51
Letko Dík je to v poriadku.
Chýbal mi v adresári PRIVATE podadresár AVCHD, mal som to skopírované bez tohto podadresára. Video prehráva, len sa mi zdalo, že bol medzi videom a audiom malý časový posun, skúsim sa s tým pohrať, či sa tam dá nastaviť nejaký posun. :):)
Letko
29.03.11,04:56
Som rád, že ti to pomohlo. Ja som si časový posun medzi videom a audiom vôbec nevšimol. Možno keď tam aj bol, tak mi to nevadilo. Ozaj, máš doma satelit? Riešim otázku prehrievania prijímača Opticum x402 HD.
jch0211
29.03.11,07:47
Nemám satelit. Skúšal si nejaké externé chladenie?
Letko
29.03.11,08:39
Zatiaľ ešte nemám vyrobený nábytok, do ktorého som to chcel dať. Skôr ma napadlo, či existuje aj nejaký iný HD prijímač, ktorý by sa neprehrieval. Kvôli dizajnu by som chcel mať skrinku bez viditeľných dier. Nevadí, niečo už vymyslím.
Retuska
07.08.12,11:34
Ahojte,prosim mohol by mi niekto napsiat postup,ako skonvertujem v tom multiavchd?..mam ho ale stale psie chybu:(
Chobot
07.08.12,21:44
Ahojte,prosim mohol by mi niekto napsiat postup,ako skonvertujem v tom multiavchd?..mam ho ale stale psie chybu:(


Však v príspevku č. 13 ti letko popísal, ako postupovať. Ak to nefunguje, treba nájsť podrobnejší postup cez uja Googla.
Valcake
27.11.12,09:43
pitoz. ...to nemyslíš vážne..vysvetli mi tie bodky, prosííííím ;)..číra zvedavosť:---..veď koľko príspevkov toľko iba bodiek...
srska
27.11.12,09:46
pitoz. ...to nemyslíš vážne..vysvetli mi tie bodky, prosííííím ;)..číra zvedavosť:---..veď koľko príspevkov toľko iba bodiek...bodkovaný indián
Valcake
27.11.12,22:11
..nová indiánska móda?...ono sa predsa maľujú..či..
Rado3
05.12.12,20:21
co to znamena dobre? skusal som vytvorit adresar PRIVATE na karte a do neho nakopirovat obsah adresar AVCHD, ale televizor to nedetekuje
misut
26.11.13,11:22
zdravím, našel jsem o AVCHD v Panasoniku pouze tuto diskuzi.Chci se zeptat jak dám do AVCHD název /titul/ videa ,aby se objevilo po vložení SD do slotu TV.. Videa jedou dobře, jen jsou u každého místo názvu tři čárky/---/.Používám multiAVCHD 4.1
děkuji