zdenkapet
16.12.05,10:05
som najomcom nebytovych priestorov;v najomnej zmluve mam 3 mesacnu vypovednu lehotu;s prenajimatelom som sa zatial ustne dohodla na ukonceni najmu pred vyprsanim vypovednej lehoty;potrebujem si pripravit pravdep. nejaky dodatok k zmluve, kde bude figutovat skorsi termin a ten dam prenajimatelovi podpisat;nema nahodou niekto z vas nejaky vzor, podla ktoreho by som si to pripravila?

stale su v zivote veci, ktorym neviem a rada si necham poradit. ))
stastne a vesele.
z
Zita5
16.12.05,09:09
som najomcom nebytovych priestorov;v najomnej zmluve mam 3 mesacnu vypovednu lehotu;s prenajimatelom som sa zatial ustne dohodla na ukonceni najmu pred vyprsanim vypovednej lehoty;potrebujem si pripravit pravdep. nejaky dodatok k zmluve, kde bude figutovat skorsi termin a ten dam prenajimatelovi podpisat;nema nahodou niekto z vas nejaky vzor, podla ktoreho by som si to pripravila?

stale su v zivote veci, ktorym neviem a rada si necham poradit. ))
stastne a vesele.
z

Ja by som to riešila písomnou formou , kde by som napísala oznámenie prenajímateľovi , že končín s prenájmom, že ukončenie nájmu končí dňom .............. dohodou a samozrejme s písomným súhlasom prenajímateľa . Podpíše , že s tým súhlasí . Potom by nasledovalo odovzdanie priestorov a to tiež písomnou formou , že svojim podpisom potvrdzuje prevzatie priestorov v stave takom , v akom si ich prevzala do nájmu .
Zita5
16.12.05,09:17
V zmluvách o nájme uvádza výpovedná lehota , ale aj možnosť ukončiť nájom dohodou .Malo by to tam byť , pretože môže sa niečo vážne prihodiť a predsa nemôže niekto platiť nájom ešte 3 mesiace .
Ale pokiaľ to nemáš , a chceš ten dodatok , ktorý sa zvyčajne čísluje/ podľa mňa je to zbytočné/ , tak vychádzaj z nájomnej zmluvy , kde uvedieš prenajímateľa a nájomcu a dodatok len k článku , ktorý pojednáva o výpovednej lehote .

Naprikl. napíšeš , ... na základe obojstrannej dohody zmluvných strán sa článkok VIII. dopĺňa o bod b/ ktorý znie........nájom sa končí d o h o d o u oboch zmluvných strán .........

Dátum , miesto , podpis
zdenkapet
16.12.05,09:31
velmi pekne dakujem