vevericka
25.02.11,09:36
Dobrý deň, vypĺňam daň.priznanie PO a chceme poukázať 2% z dane. Kde
mám vypísať sumu ktorú som vypočítala z riadku 800 daňového priznania.
Je tam viac riadkov a neviem či stačí v riadku kde sú aj údaje o prijímateľovi alebo aj do niektorého z troch predošlých riadkov. Ďakujem
babi2
25.02.11,09:03
Dobrý deň, vypĺňam daň.priznanie PO a chceme poukázať 2% z dane. Kde
mám vypísať sumu ktorú som vypočítala z riadku 800 daňového priznania.
Je tam viac riadkov a neviem či stačí v riadku kde sú aj údaje o prijímateľovi alebo aj do niektorého z troch predošlých riadkov. ĎakujemSumu treba uviesť aj v predchádzajúcich riadkoch a to podľa toho, či sa poukazuje 1,5% alebo 2%. Treba dať pozor na to či bol poskytnutý finančný dar a vyplniť to správne, lebo ak nebol poskytnutý finančný dar, tak sa dá poukázať len 1,5 %. Finančný dar však nemusí byť poskytnutý práve prijímateľovi, ktorého uvediem v DP. Podľa mňa ak to nebude správne vyplnené tak DÚ nepošle nič, určite to tam nikto nebude skúmať a prepočítavať, to je môj názor
§ 50
Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely

(1) Daňovník, ktorý je

b) právnickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určeným prijímateľom podľa odseku 4, ak v zdaňovacom období, ktorého sa vyhlásenie týka alebo najneskôr v lehote na podanie tohto daňového priznania daroval finančné prostriedky najmenej vo výške zodpovedajúcej 0, 5 % zaplatenej dane ním určeným daňovníkom, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, 67) na účely vymedzené v odseku 5; ak daňovník neposkytol tieto finančné prostriedky ako dar najmenej vo výške 0, 5 % zaplatenej dane, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane sa má poukázať ním určeným prijímateľom podľa odseku 4 len do výšky 1, 5 % zaplatenej dane.