1979
25.02.11,10:07
dobry den chcem sa opytat som na rodicovskej dovolenke ktora mi konci az 20.04.2012.. od 01.04. 2011 mam moznost nastupit do prace no zamestnavatel mi ponuka ine pracovne miesto nie to z ktoreho som odisla..slabsie miesto.
samozrejem pracu potrebujem a neviem co dalej..
Ma zamestnavatel pravo zmenit profesiu?
A co robit aby som sa dostala spet na moje miesto...na ktore sa zatial len zauca ina pracovna sila...
Dakujem....
veronikasad
25.02.11,09:34
Aké pracovné zaradenie máš v pracovnej zmluve a aké prac.miesto ti ponúka po návrate z RD ?
1979
25.02.11,09:54
v pracovnej zmluve ako casnicka, a ponuknute miesto zatial chyzna pomocna kucharka ....
veronikasad
25.02.11,09:58
v pracovnej zmluve ako casnicka, a ponuknute miesto zatial chyzna pomocna kucharka ....
Po návrate z RD je zamestnavatel povinný zaradiť ťa na miesto zodpovedajúce prac.zmluve. V tvojom prípade - zmena zaradenia je možná len s tvojim súhlasom - obojstranne podpísaným dodatkom k pracovnej zmluve.
terezamaria
25.02.11,10:31
v pracovnej zmluve ako casnicka, a ponuknute miesto zatial chyzna pomocna kucharka ....

Trochu zvláštne. Prečo zobrali na zaúčanie novú čašníčku, keď vedeli, že sa máš vrátiť z RD? Ale zrejme zamestnávateľ vie prečo.:confused:

Najlepšie bude, keď sa vážne pozhovárate a navzájom si poviete, prečo takto postupuje. Ty máš v pracovnej zmluve uvedené pracovné zaradenie čašníčky, tak ho máš po nástupe z RD vykonávať. Chyžná a pomocná kuchárka je úplne niečo iné, nie je to vôbec podobné Tvojej profesii.:rolleyes:
A s tým u zamestnávateľa dôvoď. Hoci trochu sa bojím, že Ti povie, keď sa Ti nepáči, tak môžeš ísť a Ty robotu chceš. Ale to predbieham, uvidíš, ako sa bude správať a aké stanovisko k Tvojmu návratu z RD a zapojenie sa do pracovného režimu zaujme.:cool:

Jednoznačne trvaj na svojej pôvodnej profesii.:)
1979
25.02.11,17:54
dakujem...oni nezobrali novu casnicku len ta baba robila chyznu a pomocnu a chcela by casnicku tak ju dali zaucat sa...velmi sa ma to prekvapilo som tam zamestana osem rokov a budem bojovat o svoje miesto...a ked nie co uz pracu si najdem ale mne chyzna nevonia aj ked je to tiez robota...asi tak...ale dakujem :))
terezamaria
25.02.11,20:33
dakujem...oni nezobrali novu casnicku len ta baba robila chyznu a pomocnu a chcela by casnicku tak ju dali zaucat sa...velmi sa ma to prekvapilo som tam zamestana osem rokov a budem bojovat o svoje miesto...a ked nie co uz pracu si najdem ale mne chyzna nevonia aj ked je to tiez robota...asi tak...ale dakujem :))
Bojuj, keď nebude súhlasiť s tým, aby si robila čašníčku a Tebe sa chyžná nepáči, bude Ti musieť dať nadbytočnosť aj s výpovednou dobou, aj s odstupným. Ale to je ešte skoro hovoriť, keď to bude aktuálne napíš,poradíme.:)