Cicuška
25.02.11,13:10
Dobrý deň, pozdravujem všetkých,

Rakúska SVA poslala list -Auswahl einer Betrieblichen Vorsorgekasse. Vedel by mi niekto ozrejmiť, čo s tým? :confused: Ja to chápem ako nejaké doplnkové pripoistenie. Živnosť v Rakúsku je od júna 2010 (opatrovateľka).

Ďakujem veľmi pekne
terezamaria
25.02.11,12:17
Dobrý deň, pozdravujem všetkých,

Rakúska SVA poslala list -Auswahl einer Betrieblichen Vorsorgekasse. Vedel by mi niekto ozrejmiť, čo s tým? :confused: Ja to chápem ako nejaké doplnkové pripoistenie. Živnosť v Rakúsku je od júna 2010 (opatrovateľka).

Ďakujem veľmi pekne

V prvom rade si to zadaj do Googla - hore vľavo máš prekladač, aby si vedela, o čo sa tam vlastne jedná a čo po Tebe chcú. Potom sa Ti bude ľahšie zvažovať, čo tým " chceli povedať ".
GabiZ
25.02.11,12:36
Je to zamestnanecký dôchodkový fond a máš si vybrať....Lenže iba z názvu listu sa ťažko dá posúdiť, o čo vlastne ide. Ak pracuješ v Rakúsku ako opatrovateľka, máš možnosť prispievať si do tohto fondu. Ale podmienky ti z názvu nikto nepovie.

SVA je vlastne Inštitúcia sociálneho poistenia priemyslu a obchodu, so sídlom vo Viedni je poisťovateľ dôchodkového a zdravotného poistenia pre osoby samostatne zárobkovo činné. Takže ti zrejme ponúkajú pripoistenie, ako si sama z uvedeného skonštatovala.