rudo.kurka
25.02.11,13:15
Znie to neuveritelne, ale údajne som v roku 2003 ostal dlžný posťovni KOOPERATIVA 60 EUR a bol som pre to súdom a exekútorom stihaný ako najväčší lump a o celej tejto kauze som sa dozvedel až 25.11.2010 a to mi už exekútor siahal na účet a majetok ak nezaplatím do týždňa. Na odvolanie mi ani neodpovedal.
Chobot
25.02.11,12:38
Znie to neuveritelne, ale údajne som v roku 2003 ostal dlžný posťovni KOOPERATIVA 60 EUR a bol som pre to súdom a exekútorom stihaný ako najväčší lump a o celej tejto kauze som sa dozvedel až 25.11.2010 a to mi už exekútor siahal na účet a majetok ak nezaplatím do týždňa. Na odvolanie mi ani neodpovedal.

Suma je primeraná. Dlh je 60 EUR, sankčné úroky z omeškania môžu byť aj cez 100 EUR, súdne trovy nejakých 50 EUR a poplatok exekútorovi je okolo 200 EUR. Tak to chodí, ak si niekto neplatí dlhy. Kooperativa ti určite pri zrušení poistky vyčíslila dlh na poistnom, ale ty si to odignoroval, rovnako aj výzvy na uhradenie.
Eva10
25.02.11,12:44
Exekútor ti nemá čo odpovedať na odvolanie. Ak si niečo v takom zmysle podal, postúpil to na súd. Tam Er-kové veci neskutočne trvajú, okrem vydania poverenia na vykonanie exekúcie, na ktoré je zákonná lehota. Rok je tak lepší priemer kým rozhodnú.
Pozor však na zaplatenie súdneho poplatku, inak s tým nebudú zaoberať a exekúcia pobeží.
Mgr.Shrek
25.02.11,12:58
Znie to neuveritelne, ale údajne som v roku 2003 ostal dlžný posťovni KOOPERATIVA 60 EUR a bol som pre to súdom a exekútorom stihaný ako najväčší lump a o celej tejto kauze som sa dozvedel až 25.11.2010 a to mi už exekútor siahal na účet a majetok ak nezaplatím do týždňa. Na odvolanie mi ani neodpovedal.

Suma 60 eur, ktorú si dlhoval v Koperative vznikla na základe nezaplateného poistného. Predpokladám, že v poistnej zmluvy boli aj úroky z omeškania. Tie boli exekučným súdom a zároveň platobným rozkazom nejako priznané.
Predpokladám nasledové.
Kooperatíva dala na súd návrh na vydanie platobného rozkazu na sumu 60,00,- EUR s úrokom XY% do zaplatenia plus trovy právneho zastúpenia.
Súd im to odklepol. Právoplatný platobný rozkaz je exekučným titulom.
Od roku 2003 do roku 2010 bola suma pekne úročená. Kooperatíva podala návrh na exekúciu.
Exekútor v exekučnom konaní vymáha nasledovné:
Istinu - 60,00,- EUR
Úrok z omeškania - XX% zo sumy 60,00,- EUR do zaplatenia
Súdne trovy - 16,60,- EUR
Trovy právneho zastúpenia - to neviem určiť
Trovy exekútora - 10% odmena z vymáhaného+ 20% DPH +náhrada hotových výdavkov+náhrada za stratu času(ak povinný uhradí do 14 dní od doručenia Upovedomenia o začatí exekúcie), alebo 20% odmena + 20% DPH +náhrada hotových výdavkov+náhrada za stratu času ak neuhradí do 14 dní od doručenia Upovedomenia o začatí exekúcie.
Suma podľa mňa sedí.
Čo sa týka odvolania postup je nasledovný.
Odvolanie proti exekúcii je exekútor povinný preposlať na príslušný súd a až ten rozhoduje o námietkach, prípadne o odvolaní voči exekúcii. vzhľadom na rýchlosť súdneho konania to pokojne môže trvať pol roka, aj rok.
Dúfam, že som pomohol objasniť, prečo je suma tak vysoká a prečo to tak dlho trvá.
maux
25.02.11,13:50
Exekútor ti nemá čo odpovedať na odvolanie. Ak si niečo v takom zmysle podal, postúpil to na súd. Tam Er-kové veci neskutočne trvajú, okrem vydania poverenia na vykonanie exekúcie, na ktoré je zákonná lehota. Rok je tak lepší priemer kým rozhodnú.
Pozor však na zaplatenie súdneho poplatku, inak s tým nebudú zaoberať a exekúcia pobeží.
Na rozhodnutie o námietkach je zákonná lehota 60 dní, ak sa nedodrží, je potrebné podať predsedovi súdu sťažnosť na prieťahy v konaní.