milosk
25.02.11,14:17
Ahojte poradaci,
potrebujem poradit ohladne podnikania. Je mozne vyriesit situaciu, kedy zivnostnik nie je platcom DPH a koli konkretnej zakazke (pol roka) by DPH platil?

Neviem ci je to vobec mozne, ak ano, ake su podmienky a odvody po tuto dobu?

Ma to vobec vyznam? Ide o to, ze si to zakaznik k tejto zakazke vyzaduje....

dakujem za vysvetlenie....

PS: totizto potrebujem nakupit vacsie mnozstvo tovaru a takisto potrebujem FA zakaznikovi DPH .....
KEJKA
25.02.11,13:45
môžeš byť dobrovoľným platiteľom DPH podľa §4, ale určite ak sa zaregistruješ, tak budeš ním minimálne rok.
Na polroka to možné nie je - nesplníš podmienky pre zrušenie registrácie.
milosk
25.02.11,14:11
môžeš byť dobrovoľným platiteľom DPH podľa §4, ale určite ak sa zaregistruješ, tak budeš ním minimálne rok.
Na polroka to možné nie je - nesplníš podmienky pre zrušenie registrácie.
a co by to pre mna znamenalo, platil by som vyssie odvody? alebo nieco ine? alebo ako je to po roku? mozem sa v pohode potom odhlasit z dobrovvolneho platitela? su neake vyhody\nevyhody pri takomto dobrovolnom plateni?

totizto doteraz som neriesil DPH, teraz mam velku zakazku, ktoru musim riesit ako platca DPH.. a neviem ci do toho vlastne mam ist vobec....
KEJKA
25.02.11,15:49
no - hlavne aby si mal dobrú účtovníčku.
Ako platiteľ DPH získaš veľkú zakazku - to je fajn, ak bude aj lukratívna, tak nemáš prečo váhať.
Získaš možno aj ďalšie zakazky - pokiaľ tvoji odberatelia sú tiež platitelia DPH, radi si DPH z tvojich faktúr odpočítajú.
a skús si po večeroch čítať Poradu nazvanú DPH - je to pre teba dobrá škola. Samozrejme vyberaj si príspevky, kde sa nájdeš, nemusíš všetko.
================
ak po roku nebudeš mať obrat viac ako 50000 EUR, tak ti na tvoju žiadosť zasa DU zruší registráciu.