anicka29
25.02.11,14:55
Vie mi niekto poradiť či môže dať do nákladov živnostník, ktorý má živnosť na *pomocné stavebné práce* kamenivo a cement?Môj mázor je že nie ale radšej si to overím.
Ďakujem
IvoM
25.02.11,14:57
Asi nerozumiem otázke, keď si dám živnostníkovi napríklad spraviť vjazd do garáže, kde použije kamenivo a betón a výsledok svojej práce mi vyfakturuje tak pre neho je nákup kameniva a betónu daňovým nákladom, to že má živnosť na pomocné stavebné práce neznamená že môže fakturovať len svoju prácu.
anicka29
25.02.11,16:11
Skúsim to priblížiť.Má v živnostenskom liste *pomocné stavebné práce* pracuje v nemecku na stavbe.On si stavia dom/z podnikaním to nemá nič spoločné/ a doniesol bločky z cementu a kameniva, lenže daňovákom by ako vysvetlil, cement a kamenivo./že si vozí materiál na cudziu stavbu?/
veronikasad
25.02.11,16:16
Skúsim to priblížiť.Má v živnostenskom liste *pomocné stavebné práce* pracuje v nemecku na stavbe.On si stavia dom/z podnikaním to nemá nič spoločné/ a doniesol bločky z cementu a kameniva, lenže daňovákom by ako vysvetlil, cement a kamenivo./že si vozí materiál na cudziu stavbu?/
odpovedala si si sama - nemôže. Pred daňovou kontrolou by ich obhájil len v prípade, ak by boli súčasťou fakturácie odberatelovi.
anicka29
25.02.11,16:18
Ďakujem sa rýchlu a jasnú odpoveď