viktorianovakova
25.02.11,14:13
Nebude mať niekto vzor, tlačivo. Chcem poslať bývalej účtovníčke súpis nedostatkov aké chyby som po nej opravovala tak aby som to dobre sformulovala . ďakujem vopred..
Stefan2005
25.02.11,13:21
Nebude mať niekto vzor, tlačivo. Chcem poslať bývalej účtovníčke súpis nedostatkov aké chyby som po nej opravovala tak aby som to dobre sformulovala . ďakujem vopred..

ešte som sa s takýmto "tlačivom" nestretol; aké účelu má slúžiť daný prehľad - podklad na vymáhanie škody, alebo len na jednoducho "na vedomie" ?
viktorianovakova
25.02.11,13:29
ešte som sa s takýmto "tlačivom" nestretol; aké účelu má slúžiť daný prehľad - podklad na vymáhanie škody, alebo len na jednoducho "na vedomie" ?

Chcem jej poslať len na vedomie list vo forme že tam uvediem chyby aby videla jej konateľka akú ma skvelú účtovníčku má, celý rok 2010 som po nej opravovala r.2009 a nemôžem vymáhať nič lebo konateľ si s ňou neuzatvoril zmluvu a peniaze jej dával v hotovosti za vedenie a ona nedala ani PPD, takže len chcem aby videla aké chyby urobila a aj si to založím k veciam čo som vlastne opravila.
Hm...? nenájde sa niečo ? :)
andreaS
25.02.11,13:40
pokial viem, tak takyto vseobecny formular neexistuje...

mna to tiez teraz caka, tiez budem davat byvalej uctovnicke len na vedomie jej nedostatky... opravila som to ja, inak by sme sa toho nedockali, pretoze sa tam vyskytli aj podla mna zavazne chyby z neznalosti pouzivania programu...

takze nie je nic jednoduchsie, len otvorit word a spisat bod po bode zrozumitelne opravene nedostatky...
viktorianovakova
25.02.11,13:46
pokial viem, tak takyto vseobecny formular neexistuje...

mna to tiez teraz caka, tiez budem davat byvalej uctovnicke len na vedomie jej nedostatky... opravila som to ja, inak by sme sa toho nedockali, pretoze sa tam vyskytli aj podla mna zavazne chyby z neznalosti pouzivania programu...

takze nie je nic jednoduchsie, len otvorit word a spisat bod po bode zrozumitelne opravene nedostatky...

Noo asi to tak aj urobím,, je mi ľúto že to inak nemôžem urobiť tým že konateľ neuzatvoril aspoň nie akú dohodu o účtovaní .. lebo ta dotyčná vedie účtovnú firmu,, tak si viem domyslieť že ty ľudia čo tam chodia tak ani nevedia čo majú za šikovnú pani :confused: ďakujem
andreaS
25.02.11,13:52
mam rovnaky pripad :D aj ked skor :mee: ... ide o pani majitelku... tiez s tym nic nenarobim... na druhu stranu som jej vdacna za zalohu uctovnictva z programu a v podstate sme sa dohodli, ze keby sa podavalo dodatocne priznanie, tak jej to dam vediet...

zaujimave je, ze ten, ktory tuto firmu kupoval bral zalohu ucta k inemu uctovnikovi a ten mu povedal, ze je vsetko v pohode... takze tak... zaujimave, ze ja som otvorila suvahu v tlacenej forme a uz som vedela, ze je to problem z hladiska ziadosti o uveri ci leasing...

ale aby som neobvinovala len uctovnicku, tak chyba mohla nastat aj v komunikacii uctovnicka - povodny majitel... a novy majitel - uctovnik ... takze pravda je kdesi uprostred...
evina
25.02.11,14:01
Chcem jej poslať len na vedomie list vo forme že tam uvediem chyby aby videla jej konateľka akú ma skvelú účtovníčku má, celý rok 2010 som po nej opravovala r.2009 a nemôžem vymáhať nič lebo konateľ si s ňou neuzatvoril zmluvu a peniaze jej dával v hotovosti za vedenie a ona nedala ani PPD, takže len chcem aby videla aké chyby urobila a aj si to založím k veciam čo som vlastne opravila.
Hm...? nenájde sa niečo ? :)


Môj názor:

osobne by som to nikdy nerobila v takomto prípade, ak to nemá slúžiť ako podklad pre vymáhanie škody.

To, že si to založíš k veciam, aby bolo jasné čo a prečo sa opravovalo to je o.k., ale ostatné ja osobne nechápem...nechápem ani cieľ, ak Ty ani nemôžeš poznať skutočnosť.
Po prvé - prečo podnikateľ s ňou nemal uzatvorenú Zmluvu a nedala ani PPD?? Možno by Ti on k tomu viac povedal....
Po druhé AndreaS napísala tiež určite jednu z právd


"ale aby som neobvinovala len uctovnicku, tak chyba mohla nastat aj v komunikacii uctovnicka - povodny majitel... a novy majitel - uctovnik ... takze pravda je kdesi uprostred... "

Mne osobne sa už stalo, že som po účtovnom roku odovzdávalo účto na ktoré by som v živote nebola pyšná. Riešila som to rozchodom s firmou, ale za daných okolností komunikácie a podkladov s nimi som urobila maximum čo sa dalo. A teraz čo keby som dostala Tvoj list?? Život nie je ani biely ani čierny. ak si dokázala dať účto do poriadku, všetká česť, ale bez znalostí veci z druhej strany by som takto nekonala.....Každý je po vojne generál...