s.r.o.
25.02.11,15:32
Dobrý deň som živnostník ani nie rok a chodím popri živnosti brigádovať cez jednu agentúru a nedá mi to myslím si že ma odrbali preto píšem vám potrebujem to prepočítať agentúra mi dáva na hodinu 2eur hovoria že v čistom odrobil som dokopy 71h a za to som dostal 115eur neviem či ako živnostník ale asi určite sa s toho možno platia aj odvody do soc. poisťovni a možno aj daň ako agentúra platí za mňa no neviem koľko preto sa pýtam vás či je táto suma v poriadku čo mi oni dali?
veronikasad
25.02.11,14:51
Dobrý deň som živnostník ani nie rok a chodím popri živnosti brigádovať cez jednu agentúru a nedá mi to myslím si že ma odrbali preto píšem vám potrebujem to prepočítať agentúra mi dáva na hodinu 2eur hovoria že v čistom odrobil som dokopy 71h a za to som dostal 115eur neviem či ako živnostník ale asi určite sa s toho možno platia aj odvody do soc. poisťovni a možno aj daň ako agentúra platí za mňa no neviem koľko preto sa pýtam vás či je táto suma v poriadku čo mi oni dali?
Máš od agentúry potvrdenie o zdanitelnej mzde ? Mal si zrazenú daň ?

Aký je tvoj základ dane z podnikania ?
marjankaj
25.02.11,14:59
Dobrý deň som živnostník ani nie rok a chodím popri živnosti brigádovať cez jednu agentúru a nedá mi to myslím si že ma odrbali preto píšem vám potrebujem to prepočítať agentúra mi dáva na hodinu 2eur hovoria že v čistom odrobil som dokopy 71h a za to som dostal 115eur neviem či ako živnostník ale asi určite sa s toho možno platia aj odvody do soc. poisťovni a možno aj daň ako agentúra platí za mňa no neviem koľko preto sa pýtam vás či je táto suma v poriadku čo mi oni dali?

71 x2=142 €
daň je 0,19x142=26,98 €
po zdanení 142-26,98=115,02 €

Malo by to byť OK

PS: máš super nick:D
s.r.o.
25.02.11,15:21
Ďakujem vám pekne za vašu odpoveď a prajem vám pekný deň
marjankaj
25.02.11,16:01
Ďakujem vám pekne za vašu odpoveď a prajem vám pekný deň


No ak si s.r.o. tak asi nemáš nárok na odpočítateľnú položku. Teda daň ti asi nevrátia.:---
Môže vôbec s.r.o. brigádovať?:eek:
s.r.o.
25.02.11,16:54
nie som s.r.o. ale živnostník a momentálne sa chcem zamestnať je možné aby mi na konci roka tú daň vrátili?
veronikasad
25.02.11,17:01
nie som s.r.o. ale živnostník a momentálne sa chcem zamestnať je možné aby mi na konci roka tú daň vrátili?
Podpíš u zamestnávatela Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, nemusíš čakať na vrátenie dane. Zdaníš len základ dane z podnikania.