demo331
25.02.11,16:26
chcel by som sa spytat na bod zadefinovany v pracovnej zmluve:

Zamestnanec a zamastnavatel sa dohodli, ak zamestnanec nezotrva pocas vypovednej doby u zamestnavatela, zamestnavatel ma pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho zarobku za jeden mesiac.

konretne by ma zaujimalo ak by som zamestnavatelovi dal vypoved 28.2 co by nastalo ak by som neprisiel do prace 1.3 - plynie vypovedna doba ? Mohol by vo vystupnom liste zamestnavatel uviest veci, ktore by boli pre mna poskodzujuce?
Tweety
25.02.11,15:50
chcel by som sa spytat na bod zadefinovany v pracovnej zmluve:

Zamestnanec a zamastnavatel sa dohodli, ak zamestnanec nezotrva pocas vypovednej doby u zamestnavatela, zamestnavatel ma pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho zarobku za jeden mesiac.

konretne by ma zaujimalo ak by som zamestnavatelovi dal vypoved 28.2 co by nastalo ak by som neprisiel do prace 1.3 - plynie vypovedna doba ? Mohol by vo vystupnom liste zamestnavatel uviest veci, ktore by boli pre mna poskodzujuce?
VD začne plynúť od 1.3., bude dvojmesačná, ak nenastúpiš do práce, podľa bodu v PZ, budeš musieť uhradiť náhradu za VD podľa ZP, teda tak, ako to máš tam uvedené. Ak porušenie PD bude riešiť Absenciou, môže to mať pre Teba aj následky do budúcna, napr. pri referenciách nového zamestnáv..