Masox3
25.02.11,19:23
Zdravičko..... chcel by som sa spytať aky velky trest a ake odškodne môžem žiadať od vodiča ktory ma zrazil na chodniku pod vplivom alkoholu a bez vodičskeho preukazu ktory mal zadržany, pričom mi spôsobil ťažke ubliženie na zdraví.... mam 3X zlomenu nohu šrobovanu po operacií a neviem či nebudem krivať do konca života.... na ake odškodne sa môžem ohradzať a aky trest môže vodič dostať.... dakujem za odpovede.... už pripad vyšetruje policia a už mam doma papier že bol obvineny z ťažkeho ubliženia na zdravi ..... :mee:
buchač
25.02.11,18:43
Zdravičko..... chcel by som sa spytať aky velky trest a ake odškodne môžem žiadať od vodiča ktory ma zrazil na chodniku pod vplivom alkoholu a bez vodičskeho preukazu ktory mal zadržany, pričom mi spôsobil ťažke ubliženie na zdraví.... mam 3X zlomenu nohu šrobovanu po operacií a neviem či nebudem krivať do konca života.... na ake odškodne sa môžem ohradzať a aky trest môže vodič dostať.... dakujem za odpovede.... už pripad vyšetruje policia a už mam doma papier že bol obvineny z ťažkeho ubliženia na zdravi ..... :mee:
Trest nemôžeš žiadať ...to by bolo jak " šária " pomaly v niektorých prípadoch ...:confused:

Na to sú " nezávislé " súdy a " nazávislí " sudcovia ...;):---
Vždy je to na konkrétnom sudcovi ...čo by i rovnaký prípad bol , vždy budú iné rozsudky ..

Odškodné detto ...niekto vysúdi ťažké love niekto hubu utrie ...
Ale inak ???...na vyšpecifikovanie postihnutia je bodový systém ...dá sa aj na nete nájsť , poisťovne by mali mať určite .
Masox3
25.02.11,18:51
Diky za odpoved.... totiž je to takto.... šofer ma zrazil umyselne je to aj na kamerovom nahrane naštastie pre mna..... zrazil ma... bol pod vplivom alkoholu, neposkitol prvu pomoc ušiel z miesta činu.... mal zadržany vodičsky preukaz. Ja som skončil na operačnom stole prevezeny RZP ....... som zvedavy ako to dopadne...... ach jaj doktor vravy že je to na dlho a že on mysli ze asi aj na 4 mesiace. A ako je to o nahrade mzdy.... kolko percent sa počita z čisteho zarobku??? ak zarobim čisteho 478 Euro tak kolko mam narok žiadať za každy mesiac čo som doma na marodke? dakujem za odp....
buchač
25.02.11,18:54
...zárobky a tie percentá neviem ...
Masox3
25.02.11,19:06
OK.... vie mi ešte niekto niečo poradiť alebo povedať nejake informacie??? čo sa tyka tych percent z tej čistej mzdy k nahrade??? alebo aj info ku predchadzajucim otazkam ..... za odpovede vopred dakujem.:cool:
Chobot
25.02.11,19:54
OK.... vie mi ešte niekto niečo poradiť alebo povedať nejake informacie??? čo sa tyka tych percent z tej čistej mzdy k nahrade??? alebo aj info ku predchadzajucim otazkam ..... za odpovede vopred dakujem.:cool:

Ako už buchač povedali: trest nechaj na prokurátora, on ho navrhne, sudca rozhodne. Ty do toho nemáš čo kecať.

Odškodné - žiadať môžeš aj milióny korún, len či ti to sudca odklepne a či vinník bude mať na zaplatenie. Bolestné od poisťovne - tiež boli prípady, kedy prisúdili aj desiatky mil. SKK - ale mali iné vzťahy so sudcom (finančné).

AK chceš finančné odškodné, nájdi si právnika a skús to. Žiadne tabuľky paušálneho odškodného nie sú. Všetko musíš vyčísliť sám.
Masox3
25.02.11,20:01
dik..... jj pravnika mam..... poprosil som ho pri zastupovaní.... dostal som povedane ze aj ked vinnik nebude mať peniaze na uhradu škody tak poistovna z jeho havarijnej zaplati a od neho bude vymahať.... tak nevim....
Ice dive
25.02.11,20:10
dik..... jj pravnika mam..... poprosil som ho pri zastupovaní.... dostal som povedane ze aj ked vinnik nebude mať peniaze na uhradu škody tak poistovna z jeho havarijnej zaplati a od neho bude vymahať.... tak nevim....
no havarijná poistka hradí len škody na vinníkovom aute...

PZP vinníka je na úhradu škody, ktorú prevádzkou vodič spôsobí... t.j. poisťovňa plní vždy a plní skutočnú škodu, ktorá vznikla a nie nejaké odškodné že si poškodený povie chcem tri mega a basta... poisťovňa bude od teba chcieť zdokladovať každé jedno vynaložené euro... (a keď si zoberieš, že banníci z Hornej Nitry boli odškodňovaný podľa vyhlášky z roku 1993 čiaskou 500 000 Sk v prípade smrti tak za zlomenú nohu zlatý padák nečakaj...)
Masox3
25.02.11,20:19
aha sak jasne nečakam nejake velke sumy no a ty čo si mysliš čo vinnik čo ten? ked mal 2,5 promile a nemal vodičak? pritom to bolo umyselne..... co mysliš o aky trest v akom rozmezí pôjde ?? a lekar mi vystaví papiere po PN??? vlastne ohodnoti bodmi.... hej? takže ak tomu dobre rozumiem dostanem poistne z mojej životnej a ešte teoreticky od neho bolestne či?
220870
25.02.11,20:36
Ak ste boli zamestnaný tak vám prislúch škoda vo výške priemerného zárobku + všetky zdravotné výdavky aj keby ste sa liečili v Austrálii do výšky zákonného poistenia tuším do 0,5 mil EUR.Pred súdom si musíte nárkovať na všetkú škodu ktorú vám škodca spôsobil.Odškodné vypláca poisťovňa a tá si potom nárokuje výplatu od pôvodcu škody.Ak máte životnú poistku tak tá sa vzťahuje len na stratu života.Na úraz sa vzťahuje úrazová poistka.Tákýchto poistiek môžete mať neobmedzené množstvo.Z každej poistky máte nezávislý nárok na poistné plnenie.Od škodcu môžete žiadať preplatiť všetky škody na zdraví majetku ušlých ziskov,aj bolestné.
Masox3
25.02.11,21:09
fajn takže teraz za každy mesiac čo som doma mam narok na vyplatu priemerneho zarobku??? takže teda ak budem PN 6 mesiacov tak 6xpriemerny zarobok + lekarske ošetrenie, rehabilitacia,operacia a ine zakroky plus prevoz(zevraj ak si prefotim techničak tak aj navšteva u lekara sa preplaca....). Tak ešte raz pls..... Všetky peniaze dostanem od poistovne???? či od poistovne len všetko čo sa tyka ošetrenia a marodovania? a zbytok čo sa vysudi na sude od vinnika??? nevyznam sa vôbec v pravnych veciach tak preto sa pytam vas poradaci.... diky inak za rady.

PS: mate aj nejake skusenosti zo spoločnostami na vyplacanie odškodneho??? popripade ake? a aku uspešnosť sa da očakavať? Viem mam vela otazok no radšej sa informovať ako potom lutovať že som nepodnikol kroky a ten vinny sa niekde usmieva a somna mrzak.
Ice dive
26.02.11,06:51
fajn takže teraz za každy mesiac čo som doma mam narok na vyplatu priemerneho zarobku??? takže teda ak budem PN 6 mesiacov tak 6xpriemerny zarobok + lekarske ošetrenie, rehabilitacia,operacia a ine zakroky plus prevoz(zevraj ak si prefotim techničak tak aj navšteva u lekara sa preplaca....). Tak ešte raz pls..... Všetky peniaze dostanem od poistovne???? či od poistovne len všetko čo sa tyka ošetrenia a marodovania? a zbytok čo sa vysudi na sude od vinnika??? nevyznam sa vôbec v pravnych veciach tak preto sa pytam vas poradaci.... diky inak za rady.

PS: mate aj nejake skusenosti zo spoločnostami na vyplacanie odškodneho??? popripade ake? a aku uspešnosť sa da očakavať? Viem mam vela otazok no radšej sa informovať ako potom lutovať že som nepodnikol kroky a ten vinny sa niekde usmieva a somna mrzak.
no poisťovňa vinníka ti preplatí len ušlý zisk teda vlastne mzdu podľa výkazu sociálnej poisťovne... (takže napr. ak zarábaš papierovo minimálnu mzdu tak smola...), poškodené ošatenie, prípadne staženie spoločenského uplatnenia (doživotné následky...) o trest vinníka resp. odškodné z jeho strany veľmi nečakaj na tvoje odškodnenie je tu poisťovňa..., ktorá vzhľadom na to že bol pod vplyvom alkoholu bude od neho tieto prostriedky regresovať...
platí tu zásada načo nemáš doklady to sa ti preplácať nebude takže ošetrenia u lekára, kde predkladáš preukaz poistenca si náklady vyžiada zdravotná poisťovňa od PZP poisťovne vinníka...

s tou prepravou k lekárovi by som si to ešte priamo overil v poisťovni vinníka, nakoľko musíš vedieť preukázať, že si sa autom naozaj dopravovať musel...( napr. si na vozíku, alebo o barliach) a neexistovala alternatíva napr. autobus, alebo prevoz sanitkou k lekárovi...
buchač
26.02.11,06:52
aha sak jasne nečakam nejake velke sumy no a ty čo si mysliš čo vinnik čo ten? ked mal 2,5 promile a nemal vodičak? pritom to bolo umyselne..... co mysliš o aky trest v akom rozmezí pôjde ?? a lekar mi vystaví papiere po PN??? vlastne ohodnoti bodmi.... hej? takže ak tomu dobre rozumiem dostanem poistne z mojej životnej a ešte teoreticky od neho bolestne či?


Druhý oddiel
Trestné činy proti zdraviu
Ublíženie na zdraví
§ 170

(1) Kto inému úmyselne spôsobí ťažkú ujmu na zdraví, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až desať rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) závažnejším spôsobom konania,

b) na chránenej osobe, alebo

c) z osobitného motívu.

Zároveň sa prihliada na okolnosti , stupeň závažnosti postihnutia , priťažujúce okolnosti ...na poľahčujúce asi ani nie , lebo niet na čo ...jedine , ak by mal papiere na hlavu ...:rolleyes:
Ale ako vravím ...je to na tých " nezávislých " súdoch a sudcoch ...či ...????;)

Čo sa týka finančných náhrad , tak to budeš asi cez občiansko - právny súd musieť sa pokonať ...trestný súd to môže naň hodiť ...
A to je už iná anabáza ...na roky ...
Masox3
28.02.11,20:20
dakujem.... ked budem mať niečo nove tak napišem ako to pokračuje..... dakujem este raz za odpovede na moje otazky
Masox3
07.03.11,16:14
Mily poradaci potreboval by som ešte helfnuť..... Ak by ste boli ochotny pomôcť mam taku otazočku.... prišiel mi papier zo socialnej poistovne : Hlasenie urazu na učely nemocenskeho..... problem by som mal aj vo vyplneni bo to ma hačik ak by bol niekto taky dobry že by mi dal čislo a rozumie sa tomu a ja mu zavolam aby mi vysvetlil podrobnosti a aj by som sa chcel niečo popytať.... za odp popripade radu moc dakujem.... Ondrej:confused:
preboha
04.05.11,18:32
Mily poradaci potreboval by som ešte helfnuť..... Ak by ste boli ochotny pomôcť mam taku otazočku.... prišiel mi papier zo socialnej poistovne : Hlasenie urazu na učely nemocenskeho..... problem by som mal aj vo vyplneni bo to ma hačik ak by bol niekto taky dobry že by mi dal čislo a rozumie sa tomu a ja mu zavolam aby mi vysvetlil podrobnosti a aj by som sa chcel niečo popytať.... za odp popripade radu moc dakujem.... Ondrej:confused:
pošlite súkromnu správu dozviete sa viac