Lulupi22
25.02.11,19:59
Dobry den, vedel by mi niekto prosim vas poradit. Uz davnejsie sme podedili velky svietnik zlatej farby. Dostali sme ho so slovami, ze ide o starozitnost. teraz nam lezi v komore a nic z neho. chceli by sme ho predat, ale neviem kde a ako zistit, ci ozaj ide o starozitnost a ak je to starozitnost ako urcit jeho cenu na predaj? Chceli by sme to bez oficialneho znalca. na spodnej strane svietniku je napis EAC 16049A INDIA. Vobec nemam predstavu co to znamena... vie nam niekto poradit? dakujem.
buchač
25.02.11,19:12
Dobry den, vedel by mi niekto prosim vas poradit. Uz davnejsie sme podedili velky svietnik zlatej farby. Dostali sme ho so slovami, ze ide o starozitnost. teraz nam lezi v komore a nic z neho. chceli by sme ho predat, ale neviem kde a ako zistit, ci ozaj ide o starozitnost a ak je to starozitnost ako urcit jeho cenu na predaj? Chceli by sme to bez oficialneho znalca. na spodnej strane svietniku je napis EAC 16049A INDIA. Vobec nemam predstavu co to znamena... vie nam niekto poradit? dakujem.
Všetky údaje sú pravdepodobné :

Výrobca :

EAC Industrial Ingredients
India


History
Náš pôvod siaha až do roku 1884, kedy kapitán HN Andersen, dánsky námorný kapitán, so sídlom obchodnej spoločnosti v Bangkoku na preslávenej orientálne Avenue. V roku 1897 kapitán Andersen formálne zriadený East ázijské spoločnosti v Kodani.

Číslo môže byť určitá séria ...respektíve evokuje vo mne aj dátum výroby ...ten sa zvyčajne dával v minulosti , teda mohol sa ...

Foto by bodlo , pomohlo ...takto sa to nedá a program sa mi nechce zbytočne otvárať ...;)...nemá význam ...

Cena ???
Tá predsa je o niečom inom ...vždy závisí od dopytu a ponuky ...;)...ale ako som povedal , bez fota ani ťuk sa nedá ...:rolleyes:
Ice dive
25.02.11,19:15
cena všetkého je daná ponukou a dopytom... to platí aj o starožitnostiach... keďže k danej starožitnosti nemáte certifikát a predpokladám, že neviete odkiaľ je (okolitý zámok, kaštiel a pod..)
balík peňazí by som veľmi nečakal... skúste ho zaniesť do starožitníctva v okolí a predavač Vám hneď povie načom ste... možno je to len starožitnosť vo Vašej rodine nakoľko sa posúva z generácie na generáciu ale bez zberateľskej hodnoty...
durisovad
25.02.11,19:16
Raz rocne byva Den muzei. Vtedy v muzeach odbornici bezplatne ohodnotia predmety muzealnej hodnoty. Povedia, ci predmet ma nejaku hodnotu a priblizne urcia cenu. Certifikat nedaju, ale aj povedia, ci predmet ma nejaku cenu alebo je to brak. Ak predmet urcia ako starozitnost, potom v pripade, ze ho chces predat, zajdi do starozitnictva. Najlepsie vo vacsom meste, tam su lepsie ceny.
buchač
25.02.11,19:30
cena všetkého je daná ponukou a dopytom... to platí aj o starožitnostiach... keďže k danej starožitnosti nemáte certifikát a predpokladám, že neviete odkiaľ je (okolitý zámok, kaštiel a pod..)
balík peňazí by som veľmi nečakal... skúste ho zaniesť do starožitníctva v okolí a predavač Vám hneď povie načom ste... možno je to len starožitnosť vo Vašej rodine nakoľko sa posúva z generácie na generáciu ale bez zberateľskej hodnoty...

Len raz som šiel ...
Mám jednu nádhernú kávovú súpravu ...
Odniesol som pre istotu len foto , aby som náhodou nepoškodil , že vraj popýtam sa na nejaké tie údaje a aj cenu poprípade ...
O údajoch trt vedel ...
Keď mi cenu povedal ...predýchať som musel ,aby som mu jednu nevrazil , či si zo mňa prču robí ...vraj šálôčka tak cca 200 - 300 Sk ...tak som sa ukludnil a povedal som mu , že ..." v tescu jedna findža stojí viac " ...hlavne , že debo bol ovešaný jak klenotníctvo ...
Ale šak na posúdenie dám ...no nie je nádherná ????
Dedičstvo po aňuke a ona tiež zdedila ...;)
durisovad
25.02.11,19:38
Je to krasne, my mame nieco podobne v hnedej farbe, je to po starej mame. Nepredala by som to ani za svet. Na velke sviatky to opatrne vyberiem a naservirujem pre najblizsiu rodinu. Uz vsetci vedia, ze musia davat velky pozor. Zatial je suprava kompletna, chvala Bohu.
Ice dive
25.02.11,19:41
Len raz som šiel ...
Mám jednu nádhernú kávovú súpravu ...
Odniesol som pre istotu len foto , aby som náhodou nepoškodil , že vraj popýtam sa na nejaké tie údaje a aj cenu poprípade ...
O údajoch trt vedel ...
Keď mi cenu povedal ...predýchať som musel ,aby som mu jednu nevrazil , či si zo mňa prču robí ...vraj šálôčka tak cca 200 - 300 Sk ...tak som sa ukludnil a povedal som mu , že ..." v tescu jedna findža stojí viac " ...hlavne , že debo bol ovešaný jak klenotníctvo ...
Ale šak na posúdenie dám ...no nie je nádherná ????
Dedičstvo po aňuke a ona tiež zdedila ...;)
holt Aňuka to parádny servis mali, to sa len tak v tescu nevidí...:D:D:D
myslím, že Aňuka by sa v hrobe obracali, ak by si chcel jej servis predávať...

ono záleží od toho, či daný predajca chce lacno kúpiť a draho predať alebo len poradiť... ale aj podľa toho či ovešaný dedo slintá ako doga a chce kúpiť stoj čo stoj... alebo len ťa pošle ta tam že máš brak urobí určitý obraz o cene...
buchač
25.02.11,19:44
He ...bol som svojho času vo finančných oných ...
Nikdy by som nepredal , ani myslieť...dievky jedna alebo druhá zdedia ...poprípade vnúčence ...;)
durisovad
25.02.11,19:44
Veru, stare krasne veci netreba predavat, treba ich opatrovat na cas nudze. A dufat, ze taky cas nikdy nenastane.
arizona
25.02.11,21:09
Tiez mam doma zopar vzacnych exemplarov. Sestra mojej prababky robila v mladosti komornu nejakej princeznej v niekde v Nemecku.Ti pankovia, ked sa im uz nieco nepacilo, tak darovali sluzobnictvu. Takze prababka, zijuca v drevenej chalupke mala nabytky s erbami,na stenach benatske zrkadla,jedavala z draheho porcelanu :D
Ale im to vzacne nebolo,kopec toho nabytku skoncil v kachliach:mee::eek:..."sak naco budu stare haraburdy?" :rolleyes::(
Nastastie sme to zistili dost zavcasu. Nadherne "stare haraburdy" sme si radsej vsetci rozdelili.
Mojich par kuskov opatrujem ako oko v hlave. Dala som si ich davnejsie ocenit,viem aku maju hodnotu,ale nikdy by som ich nepredala. raz ich darujem svojim vnucatkam :)
Lulupi22
25.02.11,22:27
dakujem za odpovede. aspon trosku som co to zistila.
este jednu otazku. kde sa da ziskat ten certifikat???

a co sa tyka dedenia...... tento prvok k nam dosiel odniekadial "z boku". absolutne k nemu nasa rodina nema vztah, nic neevokuje. mame po prababkach poodkladane nadherne veci, ktore sa uz casom rozpadaju, ale nedame ich za nic na svete. aj nase dievcence budu dedit, hadam budu vediet ohodnotit hodnotu casu a hlavne uvidia v tom hodnotu rodiny. tiez s tymi vecami robime v rukavickach a nedala by som ich ani keby sa mi snad dom rozpadal. :D na minulost sa nesmie zabudat....
Lulupi22
28.02.11,21:46
v starozitnictve ohodnotili patramenny svietnik na 20eur. to ma dostalo....
psycho29
07.03.11,13:20
Dobrý deň,
iba tak informatívne. Našiel som u starkej na povale starý šijací stroj minerva. Dátum výroby som zatiaľ nenašiel, ale tipujem ho podľa obrázkov, čo som našiel na nete, okolo roku 1900. Je dosť ťažký, takže neviem či by som ho vedel zobrať niekde do starožitníctva. Bývam v malom meste, vlastne tu taký obchod ani nemáme. Chcem ho dať trošku dokopy aby vyzeral, lebo zatiaľ sú na ňom aj pavučiny .. tie sú asi z roku 1950 :-)
Chcel by som vedieť v akej cene sa zhruba pohybujú. Ja si ho viem predstaviť v obývačke ako dekoráciu, lebo je fakt pekný.
Keď ho odfotím, uložím fotky na web, nech ho môžte vidieť a okomentovať.
buchač
07.03.11,13:36
Dobrý deň,
iba tak informatívne. Našiel som u starkej na povale starý šijací stroj minerva. Dátum výroby som zatiaľ nenašiel, ale tipujem ho podľa obrázkov, čo som našiel na nete, okolo roku 1900. Je dosť ťažký, takže neviem či by som ho vedel zobrať niekde do starožitníctva. Bývam v malom meste, vlastne tu taký obchod ani nemáme. Chcem ho dať trošku dokopy aby vyzeral, lebo zatiaľ sú na ňom aj pavučiny .. tie sú asi z roku 1950 :-)
Chcel by som vedieť v akej cene sa zhruba pohybujú. Ja si ho viem predstaviť v obývačke ako dekoráciu, lebo je fakt pekný.
Keď ho odfotím, uložím fotky na web, nech ho môžte vidieť a okomentovať.
Ak je to niečo podobné ...je ich viac druhov , no v podstate sú rovnaké ...;)

http://www.bazos.sk/obr/1t/323/7066323.jpg

....tak ceny sú cca od tých 20 € - 50 € ....záleží od stavu samozrejme ...;)

Nepredávaj ...využi ako dekoráciu , ale po malých úpravách , t.j. , že odstrániš samotný stroj , necháš si urobiť novú dosku / nešetri na materiály / ...nový náter môže alebo nemusí byť , niekedy je práve tá starina pekná ....

....a budeš mať pekný servírovací , odkladací ...alebo na iný účel slúžiaci stolík :rolleyes::)