Miki93
25.02.11,22:18
Dobrý večer,

rád by som poprosil o pomoc vo výbere satelitného HD kompletu skúsenejších v tejto oblasti. V domácnosti mám 3 TV. 2 z nich sú FULL HD a 1 stará OVP. Tie HD telky vyžadujem, aby boli nezávislé od seba a tá tretia (OVP) by mohla byť prepojená s jednou z tých HD. Zrejme budem teda potrebovať dva HD satelitné prijímače, LNB konvektor s 2 koaxialnými výstupmi a samozrejme koax. kábel + hdmi kábel na prepojenie tv. Výhodou by bolo, keby sa aspoň na jednom tom prijímači dalo nahrávať na USB resp. prenosný HDD. Parabolu by som chcel 80 a LNB na dve družice Astra 19 a 23 (alebo tak nejako sú) + samozrejme 2 karty Skylink. Dá sa to tak riešiť ako som to napísal alebo treba postupovať inak? Vie mi niekto poradiť s výberom v najnižšej cenovej kategorií s mojimi požiadavkami? Lebo najlacnejší podobný komplet som našiel za cca 300€ a to sa mi zdá dosť, možno sa mýlim, keďže nemám v tom veľký prehľad. Preto sa obraciam sem.

Ďakujem za rady a pomoc vo výbere.
Milas265
26.02.11,14:38
Ja viem,že to ide aj s jednou kartou...:D, treba ist na forum o satelitoch.
S výberom nepomôžem,ale treba dva rovnake primače a kartu zdielať cez kábel...
lubko6394
26.02.11,16:52
Dobrý večer,

rád by som poprosil o pomoc vo výbere satelitného HD kompletu skúsenejších v tejto oblasti. V domácnosti mám 3 TV. 2 z nich sú FULL HD a 1 stará OVP. Tie HD telky vyžadujem, aby boli nezávislé od seba a tá tretia (OVP) by mohla byť prepojená s jednou z tých HD. Zrejme budem teda potrebovať dva HD satelitné prijímače, LNB konvektor s 2 koaxialnými výstupmi a samozrejme koax. kábel + hdmi kábel na prepojenie tv. Výhodou by bolo, keby sa aspoň na jednom tom prijímači dalo nahrávať na USB resp. prenosný HDD. Parabolu by som chcel 80 a LNB na dve družice Astra 19 a 23 (alebo tak nejako sú) + samozrejme 2 karty Skylink. Dá sa to tak riešiť ako som to napísal alebo treba postupovať inak? Vie mi niekto poradiť s výberom v najnižšej cenovej kategorií s mojimi požiadavkami? Lebo najlacnejší podobný komplet som našiel za cca 300€ a to sa mi zdá dosť, možno sa mýlim, keďže nemám v tom veľký prehľad. Preto sa obraciam sem.

Ďakujem za rady a pomoc vo výbere.


Ja som riešil to isté, ale pre 3 karty na zdielačku a radšej ani nepočítam čo to stálo. 2x AB IP BOX 9000 1 x AB IP Box 350 všetky s HDD.

Ale skús tento link : http://www.ab-forum.info/
diry
26.02.11,18:46
Ja som pred mesiacom kupoval zostavu satelitu na chalupu pre dve TV - po dlhšom hľadaní mi doporučili túto zostavu: http://www.janckulik.sk/?p=productsMore&iProduct=738&sName=Satelitny-komplet-SK--HDTV-Ariva-100-E . Pretože som nemal skúsenosti v tejto oblasti, zavolal som na kontakt, ktorý je na stránke a doporučili mi na moje konkrétne podmienky úpravu zostavy presne podľa mojich predstáv! Som spokojný a všetko funguje! Na nahrávanie používam Ferguson Ariva 200 HD , na druhý TV (bez nahrávania) Ferguson Ariva 100E . Skús tam zavolať a dohodnúť sa - na komplet zostavy dávajú zľavy a tovar je druhý deň u teba.
MAVEL
28.02.11,06:55
...Na nahrávanie používam Ferguson Ariva 200 HD , na druhý TV (bez nahrávania) Ferguson Ariva 100E ..

aj na 100E funguje nahravanie.
Tieto prijimace sa daju prepojit i s jednou kartou. Oplati sa to ak niekto chce mat predplateny balik Multi. Potom neplati na dve karty, ale len na jednu a pozera Multi na oboch.
Nie kazda firma to vsak vie nastavit. A nie kazdy firmware pre tieto prijimace je na to urceny...
tvr25
09.05.11,21:58
Tak to sa mýlite dosť, ak sa Vám zdá veľa 300 euro za zostavu na 3 TV nezávisle, pričom tam chcete mať 2 HD sat. prijímače a jeden SD prijímač a ešte to chcete všetko na dve družice. Ak v tej zostave boli ozaj dobré kompomenty, tak 300 euro je super cena. Treba brať do úvahy, že treba 3 prijímače, z toho dva HD a jeden SD. To je minimálne 180 euro za prijímače. Ďalej treba karty. Treba ich 3 kusy, alebo aspoň 2 kusy. To je ďalších 100 euro. Aj to by to museli byt CS link karty, lebo Skylink karty zdieľať už možné nebude. Parabola 20 euro. A teraz ešte LNB so štyrmi výstupmi a na dve družice. To ani neviem koľko môže stáť ale určite aspoň 50 euro. A to som rátal ceny najlacnejšie čo poznám z netu. Čiže žiadnych 300 euro...Keď tak sa treba poradiť napriklad na www.solideurope.sk s odborníkmi. Poradia viac variant, viac firiem.
zavis1
27.05.11,08:18
Ja viem,že to ide aj s jednou kartou...:D, treba ist na forum o satelitoch.
S výberom nepomôžem,ale treba dva rovnake primače a kartu zdielať cez kábel...

no musim ta sklamat ak chces skylink tak tam zdielanie na novych irdeto respek.irdeto ice nefunguje takze ti treba 3 karty alebo si mozes zohnat niekde na nete staru cryptovorks skylink kartu ale ta po roku 2012 konci takze tipujem ze na stare karty sa bude dat zdielat max do 2013 potom bude nasledovat kupa novej karty.

ak chcete cs link tak tam to zatial funguje ale cs link bude tak isto prechadzat na irdeto takze to nevidim ruzovo mozno to pojde o nieco dlhsie ale nova karta bude nevyhnutna.takze ja by som odporucal novu skylink kartu a mam pokoj je to najlacnejsie riesenie.

a este som zabudol ze skylink ponuka moznost prenajmu druhej karty za poplatok 3.30€ mesacne a mate tie iste programy ako na vasej platenej karte aj na 2tv.

som predajca sat.techniky a aj montujem ale to stym nema nic spolocne ale ak chcete usetrit tak urcite kupit novu kartu na skylink lebo tak ci tak ju budete musiet raz kupit sice za lepsiu cenu teraz je momentlane za 24€ a skylink ponuka ze tych 24€ Vam vrati a to tak ze si budete moct vybrat nejaky plateny balik takze momentalna vymena je da sa povedat zadarmo.neviem ako to bude neskor.
pri cs linku budu urcite take akcie ked budu prechadzat na novy system irdeto ale tiez len na zaciatku a kto si to nevymeni tak potom bude musiet zaplatit urcite viac.
dalsia moznost je ze budete mat 1x skylink kartu a 1x cslink kartu a tu budete zdielat na 2tv ale ako hovorim nie dlho
Fero11
27.05.11,14:01
Ja by som ti odporucil nejake linuxove boxy, napr. Drem Box, alebo IP box ... momentalne IP Boxy rady 55,99 a 9900 isli s cenou hodne dole, na tie ip boxy je aj celkom slusne podpora E2 robi na tom chlapik s CZ a je aktivny na ab-fore.
Co sa tyka kariet, skylink, ako uz bolo spomenute, skylink sa snazi zaviest surflock (t.j ze za urcity cas dokaze karta spracovat len jeden ECM) takze tymto chce vyradit zdielacov.
Podla mna skylink to musi zabezpecit tak, aby boli uspokojeny majitelia dvojtunerovych boxov (kvoli PiP) takze karta musi spracovat 2 ECM, vtedy by bolo mozne zdielat kartu pre 2 boxy.
A este co sa tyka zakladnej ponuky karty, tak tam sa surflock nezavedie pravdepodobne vobec, takze zaklad sa bude dat zdielat aj na 20 boxov
Takze odporucam kupit (ak mas 3 TV) 3x IP box 55 (cena jedneho je cca 80-90€) dalej parabolu, v pohode staci aj 80 Fe a konvertor monoblok quad, nieco take http://www.tvdigitalne.sk/konvertory-lnb/lnb-skyworks-monoblock-quad-40/
IP boxy 55 ak nie si zdatny v PC technike a linuxe, tak bude problem pre teba nastavit to, ale ak poznas google tak dneska sa vsetko da (neviem kolko berie za nastavenie nejaka firma, ale asi hodne, lebo s tym sa treba pohrat a doladuje sa to furt, ja mam ip box uz niekolko rokov a furt je co doladovat a vylepsovat)
ikosk
17.06.11,12:27
Na Linuxové stroje pozor. Nie sô to prijímače pre neznalých.