mimmi 333
26.02.11,12:37
dobrý deň mám takýto problém navštevujem triedu 1.b a chcem predtúpiť do 1.C z nasledovného dôvodu . Moja kamarátka ma začala nenávidieť vymýšla si na mňa jej rodičia ma vraj maju radšej nerozpráva sa so mnou prestala chodiť do školy a vraj kôli mne rodičia jej dávaju kôli mne zaracha chcem preto prejsť do inej triedy ako postupovať pls rýchlo mi poradte už neviem ako dalej :(
ivka70
26.02.11,11:48
Problemy treba riesit skor ako pred nimi zacnes utekat.
Poziadat riaditela skoly o prestup do 1.C asi nie je problem, otazka je, ci kapacitne moze taky presun povolit, ale ..c oak sa ti stane s nejakou kamaratkou v 2.C to iste? potom pojdes do 2.D? :)
Odkial mas informaciu, ze kamaratka nechodi do skoly prave kvoli tebe?
Ako a kto riesi tuto situaciu?
alaya1
26.02.11,12:02
Snad toto mas riesit so svojimi rodicmi, nie tu na porade!!

Inak, myslim si svoje.
terezamaria
26.02.11,12:21
dobrý deň mám takýto problém navštevujem triedu 1.b a chcem predtúpiť do 1.C z nasledovného dôvodu . Moja kamarátka ma začala nenávidieť vymýšla si na mňa jej rodičia ma vraj maju radšej nerozpráva sa so mnou prestala chodiť do školy a vraj kôli mne rodičia jej dávaju kôli mne zaracha chcem preto prejsť do inej triedy ako postupovať pls rýchlo mi poradte už neviem ako dalej :(

Nebolo by lepšie sa porozprávať s rodičmi kamarátky? Lebo tento príbeh sa mi zdá veľmi priehľadný. Pokiaľ si dievča, ktoré nemá problém vo vzájomnej komunikácii, si priateľská, pomôžeš svojim kamarátkam.........prečo by rodičia Tvojej kamarátke dávali " zaracha " ? :rolleyes::cool::confused:
alaya1
26.02.11,14:06
Tezaurus- tak teda to by ma zaujimalo, co som napisala mimo temy!! ze to ma povedat rodicom???

Inak o pol druhej v noci ma 14 rocne dieta spat- nevypisovat na net.
mimmi 333
26.02.11,15:52
chcela by som prestupit do inej triedy v ramci skoly myslite že sa to da ak mam na to svoje dovody?
JarkaL
26.02.11,15:53
Prečo otváraš už 3. tému o tom istom? Veď pokračuj v pôvodnej téme.
mimmi 333
26.02.11,15:57
pretože nwm ako si máme poradiť nemôžem to riešiť z jej rodičmi pretože jej hned daju zaracha oni jej neveria pretoze chodi k psychologicky nie je psychicky v poriadku a vsetku zlost si vybyja na mne a ja uz nechcem mat s nou nic spolocne
buchač
26.02.11,16:00
chcela by som prestupit do inej triedy v ramci skoly myslite že sa to da ak mam na to svoje dovody?
Školský zákon - Zákon č. 245/2008 Z. z. vraví len o prestupe zo školy na školu :

§ 31

(1) V priebehu plnenia povinnej školskej dochádzky v základnej škole môže žiak základnej školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu prestúpiť do inej základnej školy. O prestupe žiaka rozhoduje v rámci rozhodovania o prijatí34) riaditeľ základnej školy, do ktorej sa žiak hlási.

(2) Ak riaditeľ základnej školy prijme žiaka podľa odseku 1, je povinný bez zbytočného odkladu zaslať kópiu rozhodnutia o jeho prijatí riaditeľovi základnej školy, z ktorej žiak prestupuje; obdobne postupuje riaditeľ ústavu na výkon väzby a ústavu na výkon trestu odňatia slobody, do ktorého bol prijatý žiak, ktorý má plniť povinnú školskú dochádzku. Riaditeľ základnej školy, z ktorej žiak prestupuje, je povinný do piatich pracovných dní od doručenia kópie rozhodnutia, zaslať riaditeľovi základnej školy, do ktorej bol žiak prijatý, fotokópiu dokumentácie žiaka a túto zmenu nahlási do školského registra podľa § 157 ods. 3 písm. b); ak ide o žiaka, ktorý bol vzatý do výkonu väzby alebo do výkonu trestu odňatia slobody, zasiela sa dokumentácia riaditeľovi ústavu na výkon väzby alebo ústavu na výkon trestu odňatia slobody.

(3) Riaditeľ základnej školy môže na základe návrhu triedneho učiteľa a žiadosti zákonného zástupcu žiaka alebo s jeho informovaným súhlasom a na základe odporučenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie preradiť žiaka zo školského vzdelávacieho programu, ktorý plní príslušná škola, do školského vzdelávacieho programu zodpovedajúcemu jeho špeciálnym výchovno-vzdelávacím potrebám.

(4) Na základe žiadosti zákonného zástupcu žiaka a odporučenia praktického lekára pre deti a dorast môže riaditeľ základnej školy zo zdravotných dôvodov alebo z iných závažných dôvodov rozhodnúť o oslobodení alebo čiastočnom oslobodení žiaka od vyučovania niektorého predmetu, a to na celý školský rok alebo jeho časť; v rozhodnutí určí náhradný spôsob vzdelávania žiaka v čase vyučovania tohto predmetu. Ak je vyučovací predmet zaradený ako prvá alebo posledná vyučovacia hodina dňa, môže byť žiak so súhlasom zákonného zástupcu uvoľnený z výchovy a vzdelávania bez náhrady.


Tvoj problém je na riaditeľovi , je to asi len jeho právomoc ...ale ak patričné zdôvodnenie bude a ak tento človek je normálny , tak by to hádam aj šlo ...;)
mimmi 333
26.02.11,16:10
dufam ako by bolo vám keby na vas napisali cudzej osobe uplne vymysli a potom sa tvarili pred vami ze nic
mimmi 333
26.02.11,16:12
ja im to nemozem povedať pretože ona ja psychicky labilná a chodí k psychologičke ak im poviem co urobila tak by jej dali zaracha a ona by sa vršila na mne
gardenia
26.02.11,16:42
alaya1, dnes 01:37 PM je dnes popoludní.
Andy Kralik
26.02.11,17:07
Ak si nebudeš vedieť rady, obráť sa na školského psychológa. Určite ti bude vedieť poradiť, keď povieš celý problém.