mimmi 333
26.02.11,12:51
dobrý deň mám problém s kamarátkou sme spolu v jednej triede a zrazu ma začala nenávidieť vymýšľa si na mňa závidí mi myslí si že jej chcem prebrať rodičov a že má za mňa stále zaracha prestala chodiť do školy a ked sa vrátila ja sm jej mala pomáhať a ked sa niečo dsane dať vedieť jej rodičom pod tou podmienkou že je to nepovedie a oni ej to povedali a takto to dopadlo nechce sa so mnou bavit chodit so mnou do skoly a ani aby som s nimi chodila domov rozhadla som sa to riešiť tak že prestúpim v ráci školy do druhej triedy som prváčka čo mám robiť aby sa to podarilo tak to to zž dalej nejde bojím sa že si niečo kvôli mne soraví bude lepšie ak nebudeme spolu v triede myslíte že na základe tohto ako ma deptá a chce zo mna spraviť báznivú aby sa so monu nikto nebavil podarí ? poradte mi čo mám spraviť ? :((( súrne :(
alaya1
26.02.11,12:03
Snad toto mas riesit so svojimi rodicmi, nie tu na porade!!

Inak, myslim si svoje.
terezamaria
26.02.11,12:25
dobrý deň mám problém s kamarátkou sme spolu v jednej triede a zrazu ma začala nenávidieť vymýšľa si na mňa závidí mi myslí si že jej chcem prebrať rodičov a že má za mňa stále zaracha prestala chodiť do školy a ked sa vrátila ja sm jej mala pomáhať a ked sa niečo dsane dať vedieť jej rodičom pod tou podmienkou že je to nepovedie a oni ej to povedali a takto to dopadlo nechce sa so mnou bavit chodit so mnou do skoly a ani aby som s nimi chodila domov rozhadla som sa to riešiť tak že prestúpim v ráci školy do druhej triedy som prváčka čo mám robiť aby sa to podarilo tak to to zž dalej nejde bojím sa že si niečo kvôli mne soraví bude lepšie ak nebudeme spolu v triede myslíte že na základe tohto ako ma deptá a chce zo mna spraviť báznivú aby sa so monu nikto nebavil podarí ? poradte mi čo mám spraviť ? :((( súrne :(

Toto je niečo podobné, to si mohla spojiť v pohode do jednej témy :
http://www.porada.sk/t161274-potrebujem-poradit.html

Na 15 ročné dievča máš veľmi ťažké úvahy, skús to poriešiť s rodičmi, aj svojimi, aj svojej tzv. kamarátky.:)
alaya1
26.02.11,12:53
Toto je niečo podobné, to si mohla spojiť v pohode do jednej témy :
http://www.porada.sk/t161274-potrebujem-poradit.html

Na 15 ročné dievča máš veľmi ťažké úvahy, skús to poriešiť s rodičmi, aj svojimi, aj svojej tzv. kamarátky.:)
ja si myslim, ze sa niekto len nudil-)
danushka
26.02.11,13:32
Mimmi333, ak dovolíš, odpoviem Ti ako matka 14r. dcéry :).
Dievčatá v tomto veku prežívajú skoro všetky do jednej takéto trápenie ako Ty. Chvíľku sú spolu, potom od seba a tak dookola. Trápi ich vzájomné neporozumenie a vedia sa na seba hnevať, trápi ich to, že nevedia vrátiť spoločné kamarátstvo do starých koľají. Udobria sa zas a zas sa pohnevajú.
Takto sa učíte spolu komunikovať a takto zažívate sladkosť i trpkosť priateľstva. Je to všetko normálne a učíte sa dozrievaniu.
Myslím, že Tvoj problém je riadne ďaleko od šikany a keď Ti môžem poradiť, otvorene si povedzte, čo Vás trápi a ako sa môžte v budúcnosti vyhnúť nepríjemnostiam.
Keď pochopíte, že priateľstvo je jedna veľká sloboda, vtedy to priateľstvo bude trvalé. Priateľ veľa toleruje, praje, neohovára, podporí, nežiarli a pomáha a keď je to obojstranné, vtedy je to skutočné priateľstvo.
Držím Ti palčeky :).
Leggy
26.02.11,13:48
Ani by som nepovedala,že je to šikana.Prečítala som si príspevok viackrát kým som pochopila o čo ide.Každý problém by sa mal riešiť,nestačí prestúpiť do inej triedy.Je na vás,ktorá z vás dvoch si to uvedomí ako prvá,že takto si ubližujete viac...
buchač
26.02.11,16:07
dobrý deň mám problém s kamarátkou sme spolu v jednej triede a zrazu ma začala nenávidieť vymýšľa si na mňa závidí mi myslí si že jej chcem prebrať rodičov a že má za mňa stále zaracha prestala chodiť do školy a ked sa vrátila ja sm jej mala pomáhať a ked sa niečo dsane dať vedieť jej rodičom pod tou podmienkou že je to nepovedie a oni ej to povedali a takto to dopadlo nechce sa so mnou bavit chodit so mnou do skoly a ani aby som s nimi chodila domov rozhadla som sa to riešiť tak že prestúpim v ráci školy do druhej triedy som prváčka čo mám robiť aby sa to podarilo tak to to zž dalej nejde bojím sa že si niečo kvôli mne soraví bude lepšie ak nebudeme spolu v triede myslíte že na základe tohto ako ma deptá a chce zo mna spraviť báznivú aby sa so monu nikto nebavil podarí ? poradte mi čo mám spraviť ? :((( súrne :(

...kua ...šak to je jak scénar z tých amerických tínedžerských blbostí ...ja vyšité ...:rolleyes:

Komentár si radšej nechám pre seba ...ctenstvo moje myšlienkové pochody pozná a mladá by ešte oné ....
alaya1
26.02.11,20:35
Ved je to cele vymyslene,no dostala som mimo temy-)
lujza.j
26.02.11,20:37
len som nepochopila prečo
Leggy
02.03.11,11:41
Zadávateľka témy sa už viac neozvala a celkom ma zaujímalo ako sa to vyriešilo...v puberte som aj ja robila z komára somára..