Henulienka
26.02.11,13:35
Prosim o radu.
V septembri 2010 som ukončila PP ku dňu ukončenia RD a evidovala sa na UP - to zatial trvá.
Moja dcérka navštevuje od januára škôlku - teda skôr nenavštevuje kvôli zdravotnému stavu- bola tam 6 dní za dva mesiace , tak mi lekárka navrhla vylúčenie z kolektívu pre nepriaznivý zdravotný stav.
Potrebovala by som vedieť či je vôbec možné v mojom prípade požiadať o predľženú RD z dôvodu nepr. zdr. stavu dieťata a tiež čerpať RP?
Viem že ak som nezamestnaná a ani szčo tak na RD nemám nárok - ale ako sa to potom názýva , o čo žiadať?
Ako je to potom so započítaním odpracovaných rokov a platením poistného (zdravotné, dôchodkové). Čo treba kde vybaviť , prihlásiť a odhlásiť ?
Ďakujem
daskka
26.02.11,16:01
ahoj,

pokusim sa ti trosku poradit :)

aj ja som ziadala o RP z dovodu nepriazniveho stavu mojho syna, tiez casto vynechaval v skolke, boli sme v nemocnici az nakoniec nam alergologicka zistila, ze syn ma prieduskovu astmu a tiez neodporucuje kolektiv.

Tak som zasla na miestny urad, vypytala som si tlaciva, ktore mi potvrdila obvodna (pediater) lekarka, este som utekala ku alergologicke a toto vsetko (aj ine) som odniesla naspat na miestny urad, kde mi to po mesiaci schvalili.

Takze teraz pokracujeme dalej do jeho 6rokov.

Na to vybavenie urcite budes potrebovat potvrdenie od lekarov, a pocula som, cim ich je viac, tym lepsie, uradnici su moc prisni, mojej svagrinej to napr neschvalili..... ani nevieme preco a tiez jej syn je nonstop doma kvoli chorobam.....

Poistne nadalej bude za teba platit stat, ako keby si pokracovala dalej v materskej dovolenke.
A odhlasit sa potom z UP
Hadam vsetko :)
palco
27.05.11,07:47
Aj mňa by toto zaujímalo, keďže som sa dočítal, že ak je moja manželka nezamestnaná, vedená v evidencii ÚP, tak opäť na RD (predĺženú) nemôže ísť, pretože RD je podľa zákonníka práce ospravedlnené volno v práci a keďže pracovný pomer netrvá, tak takéto niečo - RD - jednoducho neexistuje.
palco
27.05.11,07:49
Je tu viacero nejasností. Keď ste si vybavovali RP z dovodu nepriazniveho stavu mojho syna, boli ste nezamestnaná evidovaná na úrade práce ?