robovi
26.02.11,16:19
Ake su podmienky na to, aby KN zmenil druh pozemku zo zahrady na stavebny pozemok? Podla uzemneho planu je v lokalite, kde sa nachadza tato zahrada, planovana zastavba.
Dakujem.
Mária27
27.02.11,13:53
Získať tam stavebné povolenie.
robovi
27.02.11,21:08
Dakujem za odpoved, ale este by som rad rozsiril moju otazku. Ak by som chcel, aby KN druh pozemku zmenil na ostatnu plochu, tak je postup obdobny, alebo su ine podmienky?
draik
01.03.11,14:13
Stavebný pozemok ako taký sa na LV neeviduje. Stavebným pozemkom sa parcela stáva vydaním stavebného povolenia - je teda jedno, či sa stavebné povolenie vydá na ostatné plochy, záhradu a pod.
olybaba
01.03.11,15:47
robovi
01.03.11,20:48
http://www.porada.sk/t146118-orna-poda-stavebny-pozemok.html


Myslim, ze orna poda je druh pozemku, ktory podlieha rozhodnutiu pozemkoveho uradu, ale nie som presvedceny, ze je to tak aj so zahradou.
marcelaR
26.03.11,11:45
ahoj tak pred pár dňami sme tiež toto absolvovali.Na PU sme dali žiadosť o zmenu záhrady na st.pozemok,+originál katastr.mapy+kopia LV+plan osadenia domu na pozemku+3eur kolok.Celé to trvalo 1 týždeň.Pomohlo?
olybaba
26.03.11,16:25
Myslim, ze orna poda je druh pozemku, ktory podlieha rozhodnutiu pozemkoveho uradu, ale nie som presvedceny, ze je to tak aj so zahradou.

Orgán ochrany polnohospodarskej pody - pozemkovy urad na zaklade ziadosti vlastnika alebo uzivatela polnohospodarskej pody vyda stanovisko, alebo rozhodnutie na zmenu polnohospodarskej pody, t.j. druhu pozemku (polnohospodarska poda - orna poda, chmelnice, vinice, zahrady, ovocne sady a trvale travne porasty) na ostatnu plochu, alebo zastavanu plochu.
robovi
29.03.11,19:07
Orgán ochrany polnohospodarskej pody - pozemkovy urad na zaklade ziadosti vlastnika alebo uzivatela polnohospodarskej pody vyda stanovisko, alebo rozhodnutie na zmenu polnohospodarskej pody, t.j. druhu pozemku (polnohospodarska poda - orna poda, chmelnice, vinice, zahrady, ovocne sady a trvale travne porasty) na ostatnu plochu, alebo zastavanu plochu.

Aha, takze aj zahrada sem patri. Este co vsetko by som mal predlozit pozemkovemu uradu na preskumanie. Pripadne co je rozhodujuce, aby PÚ rozhodol kladne o zmene na ostatnu plochu?