Jascurka
26.02.11,17:37
Dobrý večer, už asi týždeň sa mi kývu všetky dolné zuby, čo by som nebrala za také príliš dôležité kebyže nemám 19 rokov. Pred dvoma dňami som bola u zubára a čistil mi zubný povlak a dal mi ústnu vodu ktorú poctivo používam. Bojím sa hlavne toho, žeby mi mohli všetky tie zuby vypadnúť. Mám sa toho obávať? Ďakujem za odpoveď
Tweety
26.02.11,16:40
Dobrý večer, už asi týždeň sa mi kývu všetky dolné zuby, čo by som nebrala za také príliš dôležité kebyže nemám 19 rokov. Pred dvoma dňami som bola u zubára a čistil mi zubný povlak a dal mi ústnu vodu ktorú poctivo používam. Bojím sa hlavne toho, žeby mi mohli všetky tie zuby vypadnúť. Mám sa toho obávať? Ďakujem za odpoveď
Najlepšie urobíš, ak sa s problémom obrátiš na svojho stomatológa .
jadranka111
26.02.11,16:45
no keď sme pritom kývaní zubov, synovi sa kývu dolné stoličky - mliečne, treba ísť s tým k zubárovi aby ich vytiahol, či to zvládneme aj doma? Má 9 rokov.
Jascurka
26.02.11,16:47
hej tak ale viete on má 9 rokov a ja mám 19 a to nie je normálne si myslím...a bojím sa hlavne toho že o moje pekne rovné zuby prídem.
lujza.j
26.02.11,18:44
lujza.j
26.02.11,18:49
no keď sme pritom kývaní zubov, synovi sa kývu dolné stoličky - mliečne, treba ísť s tým k zubárovi aby ich vytiahol, či to zvládneme aj doma? Má 9 rokov.

http://zena.atlas.sk/trhat-doma-ci-u-lekara/deti/spunti/569121.html
220870
26.02.11,18:54
Je normalne že ak ich čistil tak sa budú istý čas kyvať.Ak to bude trvať dlhšie tak s tým treba ísť k zubárovi.Dlhodobé kývanie má na svedomí, paradentóza.
HankaH
28.02.11,07:47
no keď sme pritom kývaní zubov, synovi sa kývu dolné stoličky - mliečne, treba ísť s tým k zubárovi aby ich vytiahol, či to zvládneme aj doma? Má 9 rokov.

Náš 10 ročný syn to zvláda sám - kýve si ho dovtedy, dokedy ho nedostane von. Vlani tak prišiel o 7 zubov a tento rok už išli dva. Práve včera to bola ďalšia stolička.
pasuliatko
28.02.11,09:55
paradentóza?
220870
28.02.11,10:00
Som sa práve vrátil od zubára.Čistenie 31€ cca 20min.Plomba 2x +injekcia 77€/40min.Rentgen 10€.:D:D:D
Psycholog
28.02.11,11:15
Na tento problém - v každém věku a bez stomatologa je babská, ale osvědčená rada: vyplachovat ústa odvarem stejného dílu mateřídoušky/tymián, šalvěje/šalvia lekárska, třezalky/ľubovník bodkovaný, kůry dubové a listu ořechu vlašského. 2 lžíce směsi na šálek vlažné vody, macerovat 60 minut. Procedit a vyplachovat několikrát denně. Jíst cibuli, kedlubny, rajčata, jablka, jeřabiny. Postup nemoci - začínající paradentózy lze zpomalit i žvýkáním sušených trnek - švestek (křížal), podáváním vitamínů dle určení lékařem.
Petr
legolas
01.03.11,11:37
Dobrý večer, už asi týždeň sa mi kývu všetky dolné zuby, čo by som nebrala za také príliš dôležité kebyže nemám 19 rokov. Pred dvoma dňami som bola u zubára a čistil mi zubný povlak a dal mi ústnu vodu ktorú poctivo používam. Bojím sa hlavne toho, žeby mi mohli všetky tie zuby vypadnúť. Mám sa toho obávať? Ďakujem za odpoveď
..z toho čo píšeš je fakt na 99% pravda, že prídeš o zuby,pretože sa jedná fakt o paradentózu. Tie zuby aj keď ti odstraňoval zubný povlak sa nemajú čo kývať, ale ten tvoj lekár by ťa bol mal upozorniť na tento stav...
parodontitída » (http://www.orbitklub.sk/zubarsky-slovnik/#parodontitida)zápal závesného aparátu zuba (ďasno, okolitá kosť zuba, väzy držiace zub v kosti, cement koreňa zuba), príznakom je krvácanie ďasien a pohyblivosť zubov:confused: