stela12
26.02.11,17:57
Bez mojho vedomia ma ex manzel odhlasil z trvaleho pobytu. Zijem v podnájme a mam riadnu zmluvu. Ako sa mám dopracovať k trvalemu pobytu?
Ďakujem
arizona
26.02.11,17:15
Ak ti TP nepovoli prenajimatel bytu, tak sa nahlas na obec. Tam ti bude chodit aj posta.

daj si do vyhladavaca "trvaly pobyt", najdes stovky prispevkov...
Chobot
26.02.11,19:54
Bez mojho vedomia ma ex manzel odhlasil z trvaleho pobytu. Zijem v podnájme a mam riadnu zmluvu. Ako sa mám dopracovať k trvalemu pobytu?
Ďakujem

Komu patrí byt? (taká dôležitá maličkosť).
stela12
27.02.11,10:52
byt bol kupeny pocas manzelstva. Zmluvu som nikdy nevidela, a ked som sa nahodou dostala k vypisu z katastra, tak tam bol uvedeny len manžel, na moju otazku, ze preco tam nie som uvedena aj ja povedal, ze aj tak budem mat na neho ako manželka narok ak by niečo. Neviem kedy ( tusím este pred rozvodom ) daroval byt matke. Tiež som sa to dozvedela nahodou, cize ako vlastnicka je exsvokra. Rozvedeny nie sme 3 roky, tak mi drzte palce.
arizona
27.02.11,11:26
byt bol kupeny pocas manzelstva. Zmluvu som nikdy nevidela, a ked som sa nahodou dostala k vypisu z katastra, tak tam bol uvedeny len manžel, na moju otazku, ze preco tam nie som uvedena aj ja povedal, ze aj tak budem mat na neho ako manželka narok ak by niečo. Neviem kedy ( tusím este pred rozvodom ) daroval byt matke. Tiež som sa to dozvedela nahodou, cize ako vlastnicka je exsvokra. Rozvedeny nie sme 3 roky, tak mi drzte palce.
Prepac za blbu otazku,...ale kde si bola ty,ked manzel pocas manzelstva zo spolocnych penazi kupoval a predaval nehnutelnost?...:confused:

Sice nepises nic blizsie, ale mozno by sa ti oplatilo navstivit sikovneho pravnika, aby si neobisla celkom naprazdno a dostala to, co ti pravom patri..;)
Mária27
27.02.11,13:37
Požiadaj o vyporiadanie BSM s tým, že tam zahrnieš aj trhovú hodnotu bytu - polovica patrí tebe. Ak bude treba, odporuj právny úkon prevodu bytu na matku. Konaj čím skôr, aby sa to všetko nepremlčalo.