jadranka111
26.02.11,19:11
:rolleyes:Klientovi vediem JU, má dotáciu z ÚP. Zistila som však, že ak sa v DP budem držať skutočných výdavkov, vyjde mu oveľa väčšia daň ako keby som mu urobila pauš. výdavky. Je to možné?
alikam
26.02.11,18:20
Je to možné, keď nemá toľko výdavkov, ale pozor, keď sa vedie paušál musí sa dať do príjmu celá dotácia v roku, v ktorom sa prijala. Keď vedie skutočné výdavky, dá do príjmu dotáciu vo výške výdavkov, ktoré v tom roku skutočne vynaložil z dotácie.
jadranka111
26.02.11,18:26
hm, no ja som myslela tak, že to JU ostane, uzavrie sa, ale potom v DP sa uplatnia pauš. výdavky. Čiže vlastne v JU by bola dotácia zúčtovaná správne, teda len tá časť ktorú skutočne použil, ale v DP by som mu dala 40%. Je to protizákonné?
Zita5
26.02.11,18:32
hm, no ja som myslela tak, že to JU ostane, uzavrie sa, ale potom v DP sa uplatnia pauš. výdavky. Čiže vlastne v JU by bola dotácia zúčtovaná správne, teda len tá časť ktorú skutočne použil, ale v DP by som mu dala 40%. Je to protizákonné?

A takémuto postupu ste kde prišli ?
jadranka111
26.02.11,18:39
[U][B]

A takémuto postupu ste kde prišli ?

no:)
čiže aby to bolo "kóšer". JU normálne uzavrieme. A ideme robiť DP, ale keďže paušál vyjde lepšie ako skutočné daň. výdavky, takže bude to vyzerať asi takto: príjem + celá dotácia - paušál + odvody /ale tie odvody sú vlastne platené z dotácie/ a zo zbytku 19% bude daň. Takže bude aj úrad práce spokojný, aj klient.;)
alikam
04.03.11,10:18
no:)
čiže aby to bolo "kóšer". JU normálne uzavrieme. A ideme robiť DP, ale keďže paušál vyjde lepšie ako skutočné daň. výdavky, takže bude to vyzerať asi takto: príjem + celá dotácia - paušál + odvody /ale tie odvody sú vlastne platené z dotácie/ a zo zbytku 19% bude daň. Takže bude aj úrad práce spokojný, aj klient.;)

Takýto postup je O.K.