petameta
26.02.11,19:35
Dobry den. nahlasila sa mi kontrola z danoveho uradu ako zivnostnikovi za rok 2010. Ale ide o to, ze ja som si zivnost pozastavila na pol roka a nevedela som o tom, ze sa mi automaticky obnovila po 6 mesiacoch. Cize vlastne od 1.-7. mesiaca 2010 som bola zamestnanec, od jula 2010 sa mi zivnost automaticky obnovila a trva doteraz a este aj od augusta 2010 som dohodar.
Co je lepsie? priznat, ze som to nevedela, ze sa mi automaticky obnovila? Alebo ist tam s tym, ze som nemala ziadny prijem zo zivnosti v r. 2010 a z toho dovodu nemam ani penazny dennik?

Napisali, ze si mam priniest aj penazny dennik - ale aky, ked som ani o tom nevedela?
Co myslite, co je lepsie? V podstate som si len zdravotnu uhradzala od jula do konca roka v nespravnej sume - uhradzala som si ako dohodar cca 28eur a mala som si 47eur.
Zita5
26.02.11,18:41
Dobry den. nahlasila sa mi kontrola z danoveho uradu ako zivnostnikovi za rok 2010. Ale ide o to, ze ja som si zivnost pozastavila na pol roka a nevedela som o tom, ze sa mi automaticky obnovila po 6 mesiacoch. Cize vlastne od 1.-7. mesiaca 2010 som bola zamestnanec, od jula 2010 sa mi zivnost automaticky obnovila a trva doteraz a este aj od augusta 2010 som dohodar.
Co je lepsie? priznat, ze som to nevedela, ze sa mi automaticky obnovila? Alebo ist tam s tym, ze som nemala ziadny prijem zo zivnosti v r. 2010 a z toho dovodu nemam ani penazny dennik?

Napisali, ze si mam priniest aj penazny dennik - ale aky, ked som ani o tom nevedela?
Co myslite, co je lepsie? V podstate som si len zdravotnu uhradzala od jula do konca roka v nespravnej sume - uhradzala som si ako dohodar cca 28eur a mala som si 47eur.

Tak to je divné že za rok 2010 daňová kontrola , ale môže to byť v súvislosti s niečim iným , možno nejaká krížová kontrola resp.zisťovanie ......
Ja som toho názoru , že to nebude z dôvodu pozastavenia živnosti , ale môže byť ak na živnosť pracujete ako tzv"zamestnanec".
ada159
26.02.11,18:42
Neviem v čom vidíš problém. Ku dňu obnovenia živnosti založíš peňažný denník, ktorý bude v podstate obsahovať len platby poistného, v nesprávnej výške, pretože si nemala žiaden príjem zo živnosti ani iný výdaj. A pokiaľ splnaš podmienku len daňovej evidencie, stačí len tá. Do 31.03.2011 podáš daňové priznanie za rok 2010
petameta
26.02.11,18:50
alebo moze to byt este z toho dovodu, ze manzel zamestnanec si na mna uplatnoval odpocitatelnu polozku a oni si chcu preverit, ci som uviedla moje prijmy v spravnej vyske?
petameta
26.02.11,18:51
lebo tiez mi to nejde do hlavy, ze by kontrolovali rok, za ktory este nemam podane DP. ale dakujem za odpovede
ada159
26.02.11,18:54
nie, to nemyslím. Pretože ešte si nepodala danové priznanie, v ktorom by bol tvoj príjem zo živnosti.