Discodiva
27.02.11,07:47
Ako dlho trvá založenie celej živnosti? myslim, ked som registrovaná na úrade práce a chcem si založit živnost, lebo stretla som sa už aj s takým pripadom, že si chcel človek založiť živnost a povedali mu, že šte vybavuju živnosti z minulého roka a že sa čaká aj pol roka. Tak ako to teda je? fakt sa tak dlho čaká, je to kvoli momentálnej situácii na trhu? alebo to závisi od samotného uradu práce?

A ešte by ma zaujímalo, či je možné prepísať živnosť na niekoho iného. Teda ak jedna osoba už má živnost ale už sa nechce tomu venovat a tá druhá by to rada robila. Je také niečo možné?
KEJKA
27.02.11,07:17
nedá sa prepísať - musí si otvoriť živnosť na seba, potom preberie zakazky, alebo klientelu od toho, čo to už robiť nechce, prípadne aj priestory,.......
pokiaľ chceš príspevok na podnikanie, tak to trvá dlho, ale ak chceš ísť vlastnou cestou, tak za týždeň živnosť môžeš mať.
finis
27.02.11,08:35
v pripade volnej zivosti tato vznika ohlasenim na ZU takze tam nejake cakanie nevidim.pozri napr. tu:http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-6-2010-a.html#10 skus §10 odst.1
Dantess
27.02.11,08:46
z vlastnej skúsenosti: na živ.úrade sme vybavovali asi 20min. potom mi len potvrdili všetko a za týždeň som sa mohol zastaviť pre papiere.
akina
28.02.11,12:26
Ako dlho trvá založenie celej živnosti? myslim, ked som registrovaná na úrade práce a chcem si založit živnost, lebo stretla som sa už aj s takým pripadom, že si chcel človek založiť živnost a povedali mu, že šte vybavuju živnosti z minulého roka a že sa čaká aj pol roka. Tak ako to teda je? fakt sa tak dlho čaká, je to kvoli momentálnej situácii na trhu? alebo to závisi od samotného uradu práce?

A ešte by ma zaujímalo, či je možné prepísať živnosť na niekoho iného. Teda ak jedna osoba už má živnost ale už sa nechce tomu venovat a tá druhá by to rada robila. Je také niečo možné?
Max. lehota na vydanie živnostenského oprávnenia je 5 pracovných odo dňa, kedy bolo doručené ohlásenie živnosti.
To úrad práce má cca polročné lehoty v súvislosti s poskytovaním dotácii začínajúcim živnostníkom.