Ejo
27.02.11,09:35
Dobrý deň, poprosila by o odobrenie alebo vyvrátenie nasledovného:
Ak nie som platca DPH:
1. sledujem obrat 49.790,- EUR, ak presiahnem, som riadny platca DPH, daň na vstupe a výstupe
2. ak nakúpim tovar v EU, sledujem limit za predchádzajúci rok, ak presiahnem, musím sa registrovať podľa §7, a všetok tovar zdaním tu na SR, ale ešte vždy nie som riadny platiteľ dane, len zaplatím DPH z nadobudnutého tovaru, ale na odpočet nemám nárok.
3. ak vyveziem tovar do EU, tak sledujem dajaký limit?
4. ak prijem alebo poskytnem službu v EU, tak som povinná sa registrovať §7a a budem podávať súhrnné výkazy.

Ak by som sa dobrovoľne registrovala za platiteľa DPH §4, tak z každého nadobudnutého tovaru a služby si budem mocť odpočítať DPH. A keď budem vyvážať tovar alebo službu, tak podávam súhrnný výkaz.

Ďakujem pekne.
KEJKA
27.02.11,19:28
Dobrý deň, poprosila by o odobrenie alebo vyvrátenie nasledovného:
Ak nie som platca DPH:.......platiteľ DPH
1. sledujem obrat 49.790,- EUR, ak presiahnem, som riadny platca DPH, daň na vstupe a výstupe správne, až na tú terminologiu.
2. ak nakúpim tovar v EU, sledujem limit za predchádzajúci rok, ak presiahnem, musím sa registrovať podľa §7, a všetok tovar zdaním tu na SR, ale ešte vždy nie som riadny platiteľ dane, len zaplatím DPH z nadobudnutého tovaru, ale na odpočet nemám nárok....toto je nejako divne pochopené
3. ak vyveziem tovar do EU, tak sledujem dajaký limit? nie
4. ak prijem alebo poskytnem službu v EU, tak som povinná sa registrovať §7a a budem podávať súhrnné výkazy. áno

Ak by som sa dobrovoľne registrovala za platiteľa DPH §4, tak z každého nadobudnutého tovaru a služby si budem mocť odpočítať DPH. A keď budem vyvážať tovar alebo službu, tak podávam súhrnný výkaz.
áno
Ďakujem pekne.
2. ak nakúpim tovar v EU, sledujem limit za predchádzajúci rok,....nie

ak presiahnem,............sleduješ v danom roku, limit 13 tis.EUR, potom platí "musím sa registrovať podľa §7, a všetok tovar zdaním tu na SR, ale ešte vždy nie som riadny platiteľ dane, len zaplatím DPH z nadobudnutého tovaru, ale na odpočet nemám nárok"
Ejo
01.03.11,19:35
2. ak nakúpim tovar v EU, sledujem limit za predchádzajúci rok,....nie

ak presiahnem,............sleduješ v danom roku, limit 13 tis.EUR, potom platí "musím sa registrovať podľa §7, a všetok tovar zdaním tu na SR, ale ešte vždy nie som riadny platiteľ dane, len zaplatím DPH z nadobudnutého tovaru, ale na odpočet nemám nárok"
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte toľko by som sa spýtala, za nadobudnutie tovaru z EU sa pokladá aj nákup drobného majetku? Myslím v práčovni, ak sa nakupuje pračka, sušička, pri stavbe budovy - nákup materiálu, ktorý tvorí OC?
Ešte raz ďakujem.
KEJKA
02.03.11,16:21
každý nákup z EU ak nakupuješ "do firmy", sa počíta, samozrejme.
Ejo
02.03.11,17:03
každý nákup z EU ak nakupuješ "do firmy", sa počíta, samozrejme.
Kejka, som Vám veĺmi vďačná. Tu na porade sa človek naozaj veľa naučí, pretože je to veľa ochotných ľudí.
MAGDALIENKA
24.03.11,11:36
Slovenska firma, neplatca DPH uskutocnila v roku 2010 nasledovne obchody. Nakupila tovar v CR (s ceskou DPH) a predala do Francuzska (v sume 70 tis.€) bez toho, aby tovar bol prepraveny na uzemie SR. Vznika spolocnosti na zaklade takehoto druhu obchodu povinnost registracie pre DPH v SR?