toju
27.02.11,11:33
Prosim o radu. už som z toho jelen:D. ideme prenajat byt za 355 eur mesacne(aj s energiami). zmluva bude na pol roka.prijem bude 2130eur/rok
. to znamena ze nebudem musiet podavat danove priznanie za rok 2011 ani odvadzat do zdravotky?
žiadny iny prijem nebudem mať, pretože som na dlhodobej pn-ke do konca roka.byt prenajmem len na pol roka nie viac.
podla tohto co som citala je to tak "
Daňové priznanie za rok 2011 nemusí podávať ten, koho príjmy neprekročia 1779,65 eura za rok. „Pritom dôchodok, rodičovský či materský príspevok a podpora z úradu práce sa do tohto príjmu nezapočítavajú, pretože sú od dane (http://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=7769442&ids=6) oslobodené," vysvetľuje daňová poradkyňa Dagmar Bednáriková.
Pri prenájme si ešte za tento rok možno odpočítať oslobodených 500 eur, ale platí to na všetky takzvané príležitostné príjmy spolu. Ak teda nemáte iné príjmy, iba z prenájmu, nebudete musieť podať daňové priznanie, ak vaše príjmy za tento rok budú nižšie ako 2279,65 eura. Ak nebudete musieť podávať daňové priznanie, nebudete musieť zúčtovávať ani zdravotné odvody."
....správne som to pochopila?
toju
27.02.11,12:17
nikto nevie ako to je? niekde citam ze ked je prijem z prenajmu vyssi ako 500 eur rocne tak vtedy sa odvody musia platit a inde citam ine. tak ako to je?