zabka2
27.02.11,11:12
včera som sa porezala a dala som si tam rýchloobväz ale dnes ani po 2hod. močení nejde dolu čo robiť?
misoft
27.02.11,10:33
Jedine rýchlo :D.
Zitulda
27.02.11,11:01
:) má pravdu misoft, jedine rýchlo strhnúť poprípade skús si niekde rožtek uvolniť a lekárenským alkoholom vatičkou odmáčať lepidlo. Ale mám vážne otázku...kde si prosím kúpila rýchloobväz, čo sa ani po namáčaní nedá dať dole:)ja mám zlé skúsenosti, že skôr nedržia:)
buchač
27.02.11,11:21
včera som sa porezala a dala som si tam rýchloobväz ale dnes ani po 2hod. močení nejde dolu čo robiť?

misoft Re: ako dať dolu prilepený rýchloobväz na rane?
Jedine rýchlo .
...he ...tak teraz ako ...:confused:

Rýchlo , alebo 2 hodiny močiť ...;)
pavol54
27.02.11,11:36
kto vydrží dve hodiny močiť, a ešte k tomu naň? snáď " námáčaní"
rodina1
27.02.11,11:42
:D:D:D
pasuliatko
27.02.11,12:28
potri alkoholom rýchloobväz a pojde to dolu... ak nemáš jedine strhnúť.... žiadne močenie neviem v čom ti nepomôže...
zabka2
27.02.11,12:35
dolu išiel len to čo sa lepí to je dolu ale na rane mám tú časť čo sa dáva na ranu ( s tou vatou alebo čo to tam je) a to mám prilepené a to nejde dolu ň
časti čo lepili už sú dole ale táto čo "nelepí" čo by nemala lepiť tá sa tam drží
buchač
27.02.11,15:49
dolu išiel len to čo sa lepí to je dolu ale na rane mám tú časť čo sa dáva na ranu ( s tou vatou alebo čo to tam je) a to mám prilepené a to nejde dolu ň
časti čo lepili už sú dole ale táto čo "nelepí" čo by nemala lepiť tá sa tam drží
Jááááj , dievča ...tak to je už iná káva ...máš smolu ...

Len dve možnosti sú ...nakoľko sa krv z rany prilepila na tú sterilnú časť a postupne potom zaschla . Voda sa k nej nedostala a ani nedostane ...
1. Pomaly a veľmi opatrne dávať dole ...:rolleyes:
2. Alebo ten rýchlejší spôsob ...;):---

Ale oba budú mať za následok to isté , t.j. , že dôjde k narušeniu rany , nič iné ...nič menej , nič viac ...
Ono bola chyba už hneď na začiatku ...rezné rany sa zalepia alebo ofačujú , to je fakt ...
No na noc , respektíve , pokiaľ je rana v kľude , tak sa fáče dole dávajú ...to aby rana " dýchala " , vytvorila sa chrasta a tým pádom aj skôr hojenie prebieha ...

Na doplnenie , niektoré rany sa ani nezašívajú , nie je potrebné ...
Je jedno akým pričinením vzniknú ...nôž , sekera , strelná rana ...
Horšie je to ale z hojením rán , ktoré vzniknú pri práci s rybami . Tieto sa neskutočne dlho hoja pôsobením rybaciny , organizmus to nejak blbo znáša .

Hoj , skúsenosti moje - štichy :
1 x 2
1 x 2
1 x 3
1 x 3
1 x 4
1 x 5
1 x 5
1 x 16
1 x 16
...zvyšok sa neráta - nebolo šitie ..............;):rolleyes::---:D:D:D:D
ErinErin
27.02.11,16:46
dolu išiel len to čo sa lepí to je dolu ale na rane mám tú časť čo sa dáva na ranu ( s tou vatou alebo čo to tam je) a to mám prilepené a to nejde dolu ň
časti čo lepili už sú dole ale táto čo "nelepí" čo by nemala lepiť tá sa tam drží

Skús peroxid vodíka - mal by uvoľniť tú zaschnutú ranu s nalepeným tampónom.
Chobot
27.02.11,21:23
včera som sa porezala a dala som si tam rýchloobväz ale dnes ani po 2hod. močení nejde dolu čo robiť?

Ako buchač napísal, to je prilepené o chrastu. NEdávaj to dole, len to obrež, čo je voľné a prelep znovu. Ak to dáš dole, strhneš aj chrastu a zovu to bude krvácať. Po pár dňoch to opadne s chrastou samé.